Luup peale | Flora veeres esimesel poolajal vabakäigul, aga sai teisel poolajal hoo üles (galerii!) (1)

Tallinna Flora sai Viljandi Tuleviku vastu kindla 3:0 võidu. Foto: Brit Maria Tael

Hooaja esimeses omavahelises mängus Viljandi Tulevikuga võõrsil 3:3 viiki mänginud Tallinna Flora sai revanši, kui lõi kodusel A. Le Coq Arenal kolm vastuseta väravat ja kirjutas tabelisse väärtuslikud võidupunktid.

Flora haaras juhtohjad avapoolaja keskpaigas, kui Gerdo Juhkam kukutas nurgalöögi olukorras karistusalas Märten Kuuse ja peakohtunik Kristo Külljastinen määras penalti, mille realiseeris Henri Välja. Kui Floral esimsel poolajal rohkem väga häid väravavõimalusi polnudki, siis Tulevik oli mängus sees ja rünnakul isegi parem meeskond, aga Matvei Igoneni eriti proovile ei pandud.

Teise poolaja algul säras Henrik Ojamaa imelise kauglöögiga, aga pall lendas posti. Flora sai kaheväravalise eduseisu 55. minutil, kui Markus Poom riputas Tanel Langi käega mängu eest antud karistuslöögist palli Tuleviku värava ette, kus suunas selle väravasse Henrik Pürg.

Seejärel kolistas posti vahetusest sekkunud Rauno Sappinen, kes otsustas mängu saatuse mõned minutid hiljem, kui lõi kohtumise kolmanda ja enda selle hooaja üheksanda liigavärava. Teisel poolajal olid Floral veel häid võimalusi, aga Marten Ritsonit ei suudetud üle mängida. Tuleviku mäng teisel poolajal ei sujunud kuidagi. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Sappinen ja Vassiljev alustasid pingilt

Tihe mängugraafik (mäng Tulevikuga oli Flora jaoks maikuus seitsmes võistlusmäng) tähendab, et treenerid peavad nuputama, keda millal väljakule saata. Seekord otsustasid Flora treenerid, et Rauno Sappineni ja Konstantin Vassiljevi asemel saavad algkoosseisus koha Sten Reinkort ja Henri Välja. Sappinen ja Vassiljev sekkusid vahetusest vastavalt 55. ja 66. minutil, nad vormistasid 72. minutil lõppseisu, kui Vassiljev tegi eeltöö ja Sappinen lahendas.

2. Tulevik mängis esimesel poolajal hästi

Kuigi Tulevikul sai läbi kahemänguline võiduseeria (võõrsil alistati Paide Linnameeskond ja kodus Tallinna Legion), siis Flora vastu näidati esimesel poolajal väga head mängu. Kui arvestada ainult avapoolaega, mille võõrustajad võitsid Henri Välja penaltist, siis oleks Tulevik vähemalt punkti väärinud, aga jalgpall koosneb kahest poolajast ja mängida tuleb vähemalt 90 minutit.

Kui Flora veeres esimesel poolajal vabakäigul, siis teisel poolajal saadi hoog üles ja Tulevik ei suutnud selle tempoga kaasa minna. Mängu võttis hästi kokku Tuleviku ründaja Kaimar Saag: "Esimene poolaeg oli kõvasti parem. Ma ütleks, et Floral ei olnud väga palju sajaprotsendilisi võimalusi, meil oli isegi kohati rohkem, kuigi nad mängivad palliga paremini kui meie. Teisel poolajal, kui pidime palju ilma pallita jooksma, tuli kerge väsimus peale. Flora alustas teist poolaega tempokamalt. Ma arvan, et nad liigutasid palli kiiremini, meil tuli kerge väsimus ja väikesed isiklikud vead sisse. Peame rohkem palli valdama, siis on endal lihtsam."

3. Ojamaa kollane kaart ja mängukeeld

Henrik Ojamaa oli enne mängu Tulevikuga saanud Premium liigas kolm kollast kaart. Neljas tähendab mängukeeldu ja selle Ojamaa ka 89. minutil 3:0 eduseisus korjas, kui tegi keskväljal Martin Alliku vastu vea. Viga oli selge, aga kas selles olukorras vajalik? Võib-olla tõesti, sest Ojamaal jääb järgmine mäng Premium liiga punase laterna Pärnu Vapruse vastu vahele.

Kui Ojamaa oleks neljanda kollase kaardi saanud näiteks Vapruse vastu, siis oleks tal vahele jäänud kohtumine Tartu Tammekaga, aga kui see oleks tulnud Tammeka vastu, siis poleks ta saanud mängida Nõmme Kalju vastu. Väga palju olekseid-polekseid, aga nüüd on kindel, et Ojamaa ei mängi 13. juunil Vapruse vastu.

4. Ebaõnnesõdur - Gerdo Juhkam

Kummalise kaelavigastuse tõttu hooaja alguse vahele jätnud Gerdo Juhkam naasis väljakule 12. mail karikamängus Tallinna Levadia vastu. Ta on viimases viies mängus algkoosseisu kuulunud, aga koguni kolmes vigastuse tõttu välja vahetatud. Samamoodi läks Flora vastu, kui ta kümmekond minutit enne lõpuvilet palli üle küljejoone lõi ja murule vajus.

Viljandi Tuleviku keskkaitsja Gerdo Juhkam. Foto: Brit Maria Tael

Lisaks traumale ja sunnitud vahetusele oli Tuleviku keskkaitsja esitus halb, sest Juhkam oli peasüüdlane Flora esimese ja teise värava puhul, sest tema põhjustas penalti, kui kukutas karistusalas Märten Kuuse ja tema magas karistuslöögi ajal maha Henrik Pürgi.

Eriti varakult lõppes mäng aga Herol Riibergi jaoks, kui põrkas keskväljal kokku Markus Poomiga ja vahetati 29. minutil vigastuse tõttu välja. Seega tegi Tulevik koguni kaks sunnitud vahetust.

5. Mängu parim - Henrik Pürg

Keegi eraldi esile ei kerkinud, mistõttu on mängu parimat keeruline valida, aga kiidame seekord Henrik Pürgi, kes võitis esimesel poolajal olulisi duelle ja blokeeris lööke. Teisel poolajal Pürgil kaitsefaasis eriti palju tööd ei olnud, aga vastase karistusalas realiseeris oma võimaluse ära.