Luup peale | Ivanov säras debüütvärava ja Šapovalov kahe tabamusega, aga Tulevik ise ehitas need endale (galerii!) (0)

Premium liiga 24. voor algas Kadrioru staadionil, kus Tallinna Legion võõrustas Viljandi Tulevikku. Kui mäng ja skoor oli esimesel poolajal võrdne, siis teisel poolajal Tulevik lagunes ja Legion sai hooaja kümnenda võidu. Legion kaotas seitsmenda võõrsilmängu järjest.

• Vaata Liisi Troska pildigaleriid siit või artikli alt.

Esimene suurepärane võimalus avanes Legionil, kui Aleksandr Šapovalov pääses Dušan Bakici ja Pavel Dõmovi eeltööst Marten Ritsoniga silmitsi, aga Tuleviku väravavaht tõrjus löögi.

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle! Legioni kaitseliin magas 11. minutil Kaimar Saagi maha, kui Nikita Komissarov andis Sigitas Olberkise ja Dmitri Kovtunovitši vahele imelise söödu ning ründajal polnud palju vaja, et pall endale esimese puutega ette mängida ja seejärel see alla nurka lüüa.

Legioni viigivärav sündis 21. minutil, kui Kirill Nesterov tsenderdas palli karistusala joone juurde, kus oli Nikita Ivanov, kes lajatas otse õhust peale ja nahkkera lendas Ritsoni näppudest ristnurka.

Seejärel oli Legionil kaks superšanssi, kuid Bakic lõi üks-üks olukorras Ritsonile sülle ja Nesterovi lähilöögi tõrjus Tuleviku puurilukk latti. Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle? Seekord mitte!

Tulevikul oli oivaline võimalus. Legioni väravavaht Ivans Baturins pudistas Jevgeni Demidovi tsenderduse enda ette maha ja esimesena oli jaol Komissarov, kellele Baturins sisse lendas. Peakohtunik Kristo Külljastinen määras penalti, kuid Saagi löögi püüdis Baturins.

Esimene poolaeg lõppes 1:1. Legion tegi vaheajal vangerduse, kui avapoolajal Abubaki Muidinoviga hädas olnud Dmitri Kovtunovitšit asendas Artur Šarnin. See ei olnud Legioni edu võti, vaid hoopis Tuleviku eksimused teisel poolajal.

Tulevik ehitas endale kohe teise poolaja alguses, 53. minutil, kui mängijad ei suutnud nurgalipu juures palli klaarida, selle röövis Nesterov, kes andis madala söödu värava ette, kus puterdas kapten Gerdo Juhkam. Šapovalov oli ründajalikult jaol ja lahendas kindlalt.

58. minutil eksis Nikolai Mašitševi küljesisseviske ja Bakici söödu järel Arcenciel Mintongo, kelle eest noppis palli Šapovalov, kes purjetas karistusalasse ja suunas nahkkera posti kõrvale.

Demidov sai kaheväravalises kaotusseisus karistusalast löögile, aga Baturins tõrjus. See oli viimane arvestatav šanss Tulevikul, sest edasi domineeris Legion, kelle ridades raiskas väravavõimalusi Šapovalov ja korra kolistas posti Ivanov.

Tuleviku olukord muutus veel keerulisemaks 80. minutil, kui Mintongo sai keskväljal tehtud rumala vea eest teise kollase kaardi ja eemaldati mängust. Legion kontrollis lõpuni ja korjas vajalikud võidupunktid. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Ivanovi debüütvärav Premium liigas

Legioni koosseisust puudusid Sander Puri, Aleksandr Volodin ja Aleksandr Dmitrijev. Viimane oli mängukeelu all. Lisaks polnud halva enesetunde tõttu mängul peatreener Deniss Belovi, keda asendas Sergei Terehhov.

Legioni särgis sai tänavu alles teise mängu algkoosseisus 18-aastane Nikita Ivanov, kes mängis ründava poolkaitsja kohal ja mängis suurepäraselt. Tema eelmine mäng algkoosseisus oli 28. märtsil, kui Legion kaotas kodus Nõmme Kaljule 0:1.

Ivanov sai preemia 22. minutil, kui säras oivalise kauglöögiga, mida Tuleviku väravavaht Marten Ritson ei suutnud tõrjuda. See oli Ivanovi karjääri esimene värav Premium liigas.

Arcenciel Mintongo ja Nikita Ivanov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. Mis oleks saanud, kui ...

... Kaimar Saag oleks 35. minutil 11 meetri karistuslöögi realiseerinud? Tulevik oleks juhtohjad haaranud ja võib-olla vaheajale eduseisus läinud. Aga ei haaranud ja ei läinud. Teisel poolajal lagunes meeskond täielikult, nii individuaalselt kui meeskondlikult. Legionile tehti kingitusi.

Siinkohal las räägib Tuleviku peatreener Jaanus Reitel. "Üldjoontes on nii, et ise ehitasime need väravad ja ei pannud oma võimalusi ära. Pennal sisse ja asi oleks olnud teistmoodi," alustas Reitel Soccernet.ee otseülekandes.

"Kaitses olid prohmakad. Esimene värav - Mintongo ja Tuhkanen ei kontrollinud kaitseliini ees ja koostöö keskkaitsjatega oli nõrk. Teine värav - ma ei tea, mis seal kastis toimus, seal oli vaja pall ära puhastada. Ja kolmas värav - Mintongo hakkas ise mingeid asju tegema.

Nii see asi läks. Need on need asjad, kus on jube raske kontrollida. Ma ei tea, mida pean hakkama trennis tegema, ei hakka ju kastis puhastamist harjutama ... Suutsime võistkonna optimaalselt ette valmistada, aga ise ehitasime. Lollused, lollused, lollused. Siin ei ole midagi rääkida," lisas pettunud peatreener.

3. Tuleviku rong on läinud, Legion sihib esinelikusse

Jaanus Reitel märkis mängujärgses intervjuus, et Tulevikul on nüüd kuue hulka keeruline murda. Tema usk on kadunud ja edasipidi tuleb keskenduda sellele, et saada järelejäänud mängudest võimalikult palju punkte ja et meeskond oleks hooaja lõpus motiveeritud. Tulevik kaotab kuuendal kohal oleval Narva Transile viie punktiga. Lisaks on Transil mängud varuks ja Kuressaare hingab Tulevikule kuklasse.

Legion hõiskas enne hooaja algust välja, et eesmärk on murda esinelikusse ja meeskond ei ole sellest loobunud. See on eesmärk on endiselt väga võimalik, sest neljandal kohal olev Nõmme Kalju on vaid kahe punkti kaugusel. Tõsi, Kaljul on mäng varuks, kuid see on Tallinna Floraga.

Aleksandr Šapovalov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

4. Mängu parim - Aleksandr Šapovalov

Šapovalov raiskas palju väravavõimalusi, aga tema tabamused otsustasid teisel poolajal mängu saatuse. Ta on Nikita Andrejevi lahkumise järel esiründaja koha endale haaranud. Täna kaks väravat ja kokku on Šapovalov tänavusel hooajal löönud kümme väravat. See on juba praegu debüüthooaja kohta igati korralik saavutus.

18. septembril kell 13.00 Kadrioru staadionil

Tallinna JK Legion - Viljandi JK Tulevik 3:1 (1:1)
21. Nikita Ivanov, 53., 58. Aleksandr Šapovalov - 11. Kaimar Saag

Väravasöödud: 21. Kirill Nesterov, 33. x, 58. Dušan Bakic - 11. Nikita Komissarov