Luup peale | Kaks erinevat poolaega andsid sama tulemi ja Kalju võitis Saaremaal (0)

Nõmme Kalju teenis Premium liiga viienda vooru kohtumises, mis oli mõlema meeskonna jaoks tegelikult hooaja kolmas liigamäng, võõrsil 2:0 võidu FC Kuressaare üle. Mõlemad väravad lõi keskkaitsja Vladimir Avilov.

42. minutil andis Pavel Marin karistuslöögist kvaliteetse tsenderduse Kuressaare kaitserivi ja puurivahi vahele ning Avilov avas mõnelt meetrilt peaga skoori. Karistuslöögi teenis kasti nurga lähistel Andri Markovitš, kellele tegi vea Sander Seeman.

Teine värav sündis 69. minutil nõmmekate korneri järel, kui Markovitši jätkutsenderdus jõudis Ranon Kriisa peapuutest Avilovi jalale. Viimane saatis palli kindlalt alla nurka. Kaljul on nüüd kuus punkti, Kuressaarel null. Tähelepanekuid mängust:

1. Teine poolaeg palju sündmusterohkem kui esimene

Kuigi mõlemal poolajal löödi üks värav, mõlemad standardolukorra järel ja mõlemal puhul skooris Avilov, olid poolajad tervikuna ikkagi väga erinevad. Esimene poolaeg oli võimalustevaene, kumbki väravavaht tõrjetööd tegema ei pidanud. Esimese 40 minuti kõige märkimisväärsem olukord oli Subbotini karistusalast tehtud ülepuusalöök, mis lendas üle aia.

Teine poolaeg oli tunduvalt sündmusterohkem. Kalju pani riietusruumist välja tulles kohe saarlastele surve peale, samas jõudis Kuressaare teise poolaja jooksul ka ise nõmmekate värava lähistele rohkem kui esimesel. 57. minutil andis Kalju ründaja Aleksandr Volkov läbisöödu, mille järel pääses Marin Magnus Karofeldiga silmitsi. Marini löögi puurivaht tõrjus.

80. minutil oli Mattias Männilaan pärast Seemani söötu keskelt läbi pääsemas, kui Vladislav Veremejev ta vahetult enne karistusalasse jõudmist veaga maha võttis. Veremejev sai selle eest Premium liiga hooaja esimese otsese punase kaardi. Kokku on tänavu eemaldatud kaks mängijat, esimene oli Kuressaare poolkaitsja Silver Alex Kelder, kes korjas ühes kohtumises kaks kollast.

Karistusala kaare seest teenitud trahvilöögi saatis Märten Pajunurm üle värava, kohtumise viimasel rünnakul tabas Männilaan latti.

2. Lipu tagasitulek jäi üürikeseks

Sel hooajal esmakordselt jättis Kalju esimesel minutil tegemata kiire KTM-vahetuse. Peatreener Sergei Frantsev usaldas mõlemat nõmmekate põhikoosseisus alustanud KTM-i (Kaspar Paur, Alex Matthias Tamm) piisavalt, et anda neile rohkem kui pool mängu. Sellest hoolimata jäi ühe mehe jaoks tänane esitus väga lühikeseks (14-minutiliseks), tegemist oli aga Kuressaare mängijaga.

Enne tänast oli Kure ründaja Otto-Robert Lipp viimati kõrgliigas väljakul käinud eelmise aasta 2. juunil. Seejärel pidi ta vasaku põlve ristatisideme rebendi tõttu pikalt pausi pidama, ühel oktoobrikuisel mängul tegutses ta vahelduse mõttes operaatorina. Nüüd oli ta mängijana väljakul tagasi, joostes platsile 52. minutil.

Lipp pääses kahe Rasmus Saare pika audiviske järel kastis peaaegu löögile, aga ei tabanud kummalgi puhul korralikult palli. Varsti hakkas ta vasakust põlvest kinni võtma ja lonkama ning juba 66. minutil oligi tema mäng mängitud. Lipu asemele sekkus vahetusest Rauno Tutk.

3. Kaljul kaitses probleeme pole olnud

Enne tänast oli Kalju lubanud sel liigahooajal endale lüüa 0,5 väravat mängu kohta, Sergei Lepmetsa tõrjeprotsent oli 88. Mõlemad olid liiga parimad näitajad, kuid paranesid täna veelgi.

Sarnaselt Kuressaarega ei hakanud Kalju tagant lühikese sööduga alustama, Lepmets lõi pallid kindla peale pikalt ette. Kaitses on selliselt liigseid probleeme välditud. Väikeseks murekohaks on aga see, et Veremejev peab punase kaardi tõttu järgmise kohtumise Tallinna Levadiaga vahele jätma.

4. Mängu parim - Vladimir Avilov

Avilov klaaris peaga oma karistusalast palle, aidates Kaljul nullimängu teha, ning lõi vastaste kastis kohtumise mõlemad väravad.