Luup peale | Kaks kuldset võimalust raisanud Vaprus lasi vähemuses lõpetanud Tuleviku kaugemale (0)

Viljandi Tulevik alistas Premium liiga 21. voorus koduväljakul tabelinaabri Pärnu Vapruse 1:0 ning kasvatas meeskondade vahe viiepunktiliseks. Tulevik jätkab seitsmendal ja Vaprus kaheksandal kohal.

Värav sündis 36. minutil. Tanel Langi tsenderdusele sai Uku Kõrre pea vahele, kuid jätkuolukorras leidis Nikita Komissarov ilusa tõstega karistusalast Jevgeni Demidovi, kes skooris ühe puutega. Reno Mark magas selles olukorras väravalööja jooksu maha. Eelmistes voorudes paremkaitses mänginud Demidov tegutses täna vasakpoolkaitses, kus asendas Abubakir Muidinovit, kes kandis kollaste kaartide tõttu mängukeeldu.

Kohtumine algas rahulikult, rohkem valdas palli Tulevik. Pärast kaotusseisu jäämist hakkas positsioonirünnakutega tegelema pigem Vaprus, viljandlastel tekkis aga häid kontrarünnakute algeid. Viimased kümme minutit mängis kodumeeskond vähemuses ja pärnakad surusid, kuid Tulevik suutis sel hooajal neljandat korda oma värava puhtana hoida. Tähelepanekuid mängust:

1. Klišee "kui ise ei löö, lüüakse sulle" parim näide

Esimene ülihea väravavõimalus tekkis 32. minutil, kui Ganiu Atanda eksis peaga tagasisöödul, mis jäi pehmeks. Virgo Vallik pääses Ingmar Krister Paplavskisega silmitsi. Vallik tõstis palli Paplavskisest üle, aga ka väravast üle.

Vaid neli minutit hiljem saavutas hoopis Tulevik värava. Jalgpalliklišee "kui ise ei löö, lüüakse sulle" täna seega kehtis. Kusjuures esimeses olukorras eksinud Atanda oli väravaolukorras see, kes keskelt palliga tõustes rünnaku algatas.

2. Lõpus läks mölluks

Mängu lõpp läks tuliseks ja sündmusterohkeks. 81. minutil tegi Atanda Kristen Saartsile vea, mille eest sai kollase kaardi. Sellele järgnes rüselus ning otse punase võttis Arc-En-Ciel Mintongo, jättes Tuleviku viimaseks kümneks minutiks vähemusse.

Vaid kaks minutit hiljem sikutas Gerdo Juhkam trahvikastis Magnus Villota pikali ja sai kollase ning Vaprus teenis penalti. Nagu Vallik avapoolajal, jättis nüüd Anton Krutogolov kuldse võimaluse realiseerimata. Krutogolov suunas penalti küll alumise nurga suunas, aga Paplavskis, keda pärnakad polnud seni väga palju testinud, püüdis selle.

Tulevik (50%) ja Vaprus (60%) ongi tänavu Premium liigas halvima protsendiga penalteid realiseerinud klubid.

Mängu viimase kümne minuti jooksul välkus kokku viis kollast kaarti (neist üks läks Tuleviku peatreener Jaanus Reitelile) ning üks punane. Atanda läks üheksa hoiatusega juhtima Premium liiga kollaste kaartide edetabelit. Mintongo tõusis aga teise eemaldamisega jagama selles arvestuses esikohta, koos Silver Alex Kelderi (Kuressaare) ja Luka Lukoviciga (Levadia).

Kui tänasest kohtumisest jäid Tulevikul kaartide tõttu eemale Kazeem Bolaji ja Abubakir Muidinov, siis järgmises mängus Tartu Tammeka vastu ei saa samal põhjusel meeskonda aidata Mintongo ega Nikita Komissarov. Viimane sai hoiatada selle eest, et pärast pallikaotust keskväljal selja tagant Villota pikali tiris. Tuleviku pink üleliia pikk ei ole - täna tegid võõrustajad ainult ühe vahetuse, kuna pingil oli vaid kolm väljakumängijat, kellest üks oli keskkaitsja ja üks 17-aastane potentsiaalne Premium liiga debütant.

3. Tulevik koduvõitude lainel

Eelnevalt Premium liigas 12 kodumängu järjest võiduta olnud Tulevik on nüüd võitnud viimasest viiest kodumängust neli (ehk sama palju kui terve eelmise hooaja peale kokku).

Vaprus on aga viimase kaheksa võõrsilmänguga teeninud ainult ühe punkti, kuigi nendest kohtumistest pooltes on ka vastaseks olnud keegi tabeli alumisest nelikust.

4. Mängu parim - Nikita Komissarov

Komissarov lõi Tuleviku rünnaku- ja standardolukordades teravusi ning andis ainsale tabamusele söödu.