Luup peale | Kalju – Trans duelli võitis klubi, mis tõesti on iseseisev, sõltumatu ja ajalooline! (23)

Narva Trans alistas 1:0 Nõmme Kalju. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 4. voor – kuigi voorudest rääkimine on praegusel koroonaajal muutunud juba niivõrd tinglikuks, et sisulist mõtet enam pole – algas Nõmme Kalju ja Narva Transi duelliga, mille võitis tänu Eduard Golovljovi 39. minuti väravale 1:0 Ida-Virumaa meeskond.

Võimalustevaeselt kulgenud kohtumise esimese poolaja esimene arvestatav šanss avanes 36. minutil Kalju keskkaitsjale Mihhail Babitševile, kes pääses peaga vabalt lööma Pavel Marini toimetatud nurgalööki, aga lõi üle.

Kolm minutit hiljem asus Trans juhtima, kui Vitali Kalenkovitši tsenderdusest lõi mööda Andri Markovitš, mille tulemusel sattus pall Eduard Golovljovile, kes võttis esimese puutega palli kenasti omaks ja lõi teisega kauni kaarpalli Sergei Lepmetsa selja taha.

Kui esimesel poolajal oli üritavamaks ja domineerivamaks meeskonnaks olnud Trans, siis vaheaja järel muutusid külalised kaitsvamaks. Kalju proovis neid murda nii ja naa, aga Trans tegutses kannatlikult ja rahulikult.

REKLAAM

60. minutil sai läbi tujutult mänginud Kalju mängujuhi Amir Natho tööpäev, kes lahkus platsilt vandudes. Viimaseks veerandtunniks hülgas Kalju neljamehelise kaitseliini - Babitšev liikus keskväljale – ja proovis 3-4-3 asetusega, aga abi polnud sellestki.

Ainuke arvestatav võimalus, mille Kalju teisel poolajal tekitada suutis, avanes 83. minutil, kui Deniss Tjapkin pikendas peaga selja taha vasakult äärelt tulnud tsenderdust. Aleksandr Volkov pääses peaga löögile, aga sooritus oli õrn ja Richard Aland püüdis raskusteta.

Kalju peatreeneri Sergei Frantsevi olek platsi ääres muutus iga minutiga jõuetumaks, sest kõik käsutuses olevad vahendid olid käiku lastud, aga tolku neist polnud. Trans võttis igati teenitud 1:0 võidu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Iseseisev, sõltumatu ja ajalooline? Jutt käib ilmselgelt Narva Transist!

Iseseisev, sõltumatu ja ajalooline. Need kolm omadussõna otsivad endale Eesti jalgpallis viimasel paaril nädalal aktiivselt paslikku omanikku. Aga erinevalt Kaljust sobib see komplekt Transi tõesti kirjeldama.

Trans on raudselt ajalooline, sest on FC Flora kõrval ainuke tänavu 31. järjestikust kõrgliigahooaega alustanud klubi. Vaatamata Ida-Virumaa sotsiaalmajanduslikult keerulisele keskkonnale on Trans seal pikalt toimetanud ja suures plaanis ikkagi edukalt, sest auhinnakapis on medaleid ja karikavõite. Iseseisva mõtlemise ja sihita poleks see kõik võimalik olnud.

Ning muidugi on Trans ka sõltumatu. Neid teiste Eesti klubidega ühendav niidistik pole ülearu tihe, vaid toimetatakse üpris omas mullis. Transil on mitmeid pikaajalisi mängijaid ja Ida-Virumaa esindusklubi leiab Venemaa avarustest huvitavaid jalgpallureid, kelle hinna ja kvaliteedi suhe – tänavu näiteks Kalenkovitši oma – on päris hea. Trans toimetab omasoodu ja sõltumatult.

2. KTM – Kalju Tekitatud Miraaž

Lühend KTM tähistab Eesti jalgpallis juba mõnda aega "klubis treenitud mängijat", kelle kasutamine on tippjalgpallis osalevatele klubidele kohustuslik. 2012 tutvustatud ja 2015 kehtima hakanud reegli limiidid on aja jooksul tõusnud (esialgselt paika pandud tempost oluliselt aeglasemalt) ning praegu tuleb kohtumisi alustada kahe KTM-iga ja pidevalt peab platsil olema üks.

Kalju on tänavu otsustanud trikitada, sest sarnaselt kahe eelmise võistlusmänguga tehti ka täna matši 1. minutil vahetus, kui üks algkoosseisus alustanud KTM asendati seda staatust mitteomava mängijaga. Juriidiliselt on see nõks lubatud, hinnaks on ära kasutatud vahetus. Arvestades, et Premium liigas pole kasutusele võetud FIFA koroonaerisust, millega lubatud vahetuste arv on tõstetud viieni, on üks vahetus kallis hind. Kalju on otsustanud seda seni maksta.

Võrreldes kahe esimese mänguga (1:2 karikakaotus Viljandi Tulevikule ja 1:0 võit Tallinna Legioni üle) muutus Kalju KTM-ide hierarhia. Kui toona jäi 1. minuti vahetuse järel platsile Kaarel Usta, siis täna ei saanud ta üldse platsile, vaid põhikoosseisus mängis Legionile võiduvärava löönud Tamm. Ning kui Frantsev otsustas tujutu Amir Natho väljavahetada, asendas teda haigusest tasapisi paranev ja vormi koguv Kaspar Paur. Seega tänases mängus oli Kalju KTM-ide hierarhia: 1. Tamm, 2. Paur, 3. Usta.

Iseenesest on kogu seda tralli jälgida ju mõõdukalt huvitav, aga ei tasu ega tohi unustada, et see komejant - nende ridade kirjutamise hetkel on Delfi Spordi esiuudis "Veiderdamine jätkub! Nõmme Kalju võttis kolmandat mängu järjest oma klubi kasvandiku juba esimesel minutil puhkama" - on Kalju enda vaba valik, sest KTM-i leiguse ja põlgusega suhtumine on olnud klubi strateegiline otsus. Süüdi pole selles mitte keegi teine peale Kalju enda.

Iseendale püstitatud kummaliste takistuste kangelaslik ületamine ning selle võitluse dramatiseerimine omab kahtlemata teatud meelelahutuslikku väärtust. Ka oma saba taga ajavat koera on naljakas vaadata. Iseasi, kui mõttekas on jännata asjadega, mis mitte kuhugi ei vii. Koer oma saba ju kätte ei saa.

Vabalt võib juhtuda, et õige pea peetakse Eesti jalgpallis täheühendi KTM all silmas Kalju Tekitatud Miraaži.

3. Tadžikk ei murdunud!

Nädala eest Tallinna Legioniga peetud mängus oli Kalju peatreener Sergei Frantsev otsustanud, et vastase nõrgim lüli, keda murda proovida ja väravani jõuda, on paremkaitsja Aleksandr Volodin. Tulemus – Kalju rünnakud käisid pea eranditult vasaku ääre ja Pavel Marini kaudu. Tänases mängus oli Marini vastaseks Artjom Škinjov, keda Kalju haavatavaks ei pidanud.

Selle asemel koondati oma tähelepanu Transi vasakkaitsjale Tabrezi Davlatmirile. Koondisepausi ajal Tadžikistani koondise eest MM-valikmängus platsil käinud Davlatmir osutus aga kõvaks pähkliks, mille murdmisega ei saanud hakkama ükski Kalju mängija, kes seda proovis. Esimeseks oli paremal äärel alustanud Tamm, kes võitis avapoolajal tadžiki vastu küll mõned duellid, millest ei piisanud aga ääre domineerimiseks.

Pärast Natho väljavahetamist mehitas Kalju parema ääre Kaspar Pauriga ning lõpuponnistuse ajal nägi seal sageli Aleksandr Volkovit. Nad proovisid Davlatmiri moel või teisel üle mängida, aga tadžikk pidas survele mehiselt vastu, blokeerides arvukalt tsenderdusi ja klaarides tema lähistele langenud lahtisi palle. Kontrast Taliturniiril Davlatmirilt nähtud ebalevate ja praagirohkete esitustega oli suur.

4. Mängu parim – Roman Nesterovski

Kõige kvaliteetsem jalgpallur tundus platsil olevat Transi paremäär Vitali Kalenkovitš. Venemaa esiliigakogemused kumasid läbi ääremängija kvaliteetsetest puudetest, distsipliinist ja õigetest otsustest. Kui Trans suudab tänavu vastu ootusi esikuuikusse murda, tõotab Kalenkovitši roll selles edus suureks kujuneda.

Aga mängu parimaks tuleb tunnistada Transi keskkaitses eeskujuliku partii teinud kogenud Roman Nesterovski. Kalju pommitas viimasel veerandtunnil Transi karistusala rohkete kõrgete pallidega, millega külalismeeskond aga kenasti hakkama sai. Albaanlane Kristi Marku oli nende klaarimisel samuti mees omal kohal, aga Nesterovski tegutses silmapaistva kindlusega!

Protokoll:

3. aprill kell 13.00 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC - JK Narva Trans 0:1 (0:1)
39. Eduard Golovljov

Väravasöödud: 39. Vitali Kalenkovitš
Hoiatused
: 4. Pavel Marin, 66. Igor Subbotin - 31. Roman Nesterovski, 49. Aleksandr Zakarljuka, 57. Irie
Mänguolud: +3, vahelduva pilvisusega ilm; kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajad: 0, pole lubatud
Peakohtunik
: Karl Koppel
Abikohtunikud: Aron Härsing, Risto Eelmaa
Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja

Kalju: Sergei Lepmets, Aleksandr Kulinitš, Vladimir Avilov, Mihhail Babitšev, Kristjan Rattasepp (1. Vladislav Veremejev), Andri Markovitš (76. Deniss Tjapkin), Igor Subbotin, Alex Matthias Tamm, Amir Natho (60. Kaspar Paur), Pavel Marin, Aleksandr Volkov.
Varus: Marko Meerits, Mikk Reintam, Deniss Tjapkin, Kaspar Paur, Aleksandr Ivanjušin, Kaarel Usta, Vladislav Veremejev.

Trans: Richard Aland, Artjom Škinjov, Roman Nesterovski, Kristi Marku, Tabrezi Davlatmir, Irie, Deniss Poljakov, Vitali Kalenkovitš, Aleksandr Zakarljuka (84. Arseni Kovaltšuk), Mihhail Belov, Eduard Golovljov (75. Nikita Mihhailov).
Varus: Maksim Pavlov, Gleb Pevtsov, Daaniel Maanas, Raivo Saar, Nikita Mihhailov, Sergei Kondrattsev, Arseni Kovaltšuk.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: JANA PIPAR
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Sambaz   •  
(80.235.55.***)
Õige OJ! Kunagi oli ka üks ajakirjanik kes oli sõltumatu, aga ta on kadunud täitsa kuskile koopasse, ega sina ei tea temast ometigi midagi?
Thugie   •  
(87.119.178.***)
Nõmme kaljust on sujuvalt saanud ebasümpaatseim sats terves eestis
footsoccer   •  
(91.129.111.***)
Selgelt kallutatud tyyp oled ott
ronrein   •  
(90.191.154.***)
No tundub, et mõnele mehele selgelt meeldib herilasepesa torkida. Selline tekst on ikka juba päris madal.
atleticomadrid   •  
(91.129.97.***)
Okei Ott, Kalju on sulle ebasümpaatne klubi. Olgu selleks põhjuseks üks suur või mitu väikest, isiklik või objektiivne.
Aga sellist sõna otseses mõttes kust toota, oma mõjupositsioonilt mida ajakirjaniku roll annab, on ikka kuradi ebameeldiv lugeda.
Meil ei ole Eestis plekituid klubisi ja jumal tänatud selle eest. Näitab seegi omal moel jalgpallikultuuri tõusu. Aga mängukokkuvõtetest ei tahaks küll lugeda ühe satsi lausmõnitamist, olgu selleks Kalju, Kuressaare, Pärnu või minu poolest kasvõi FC Linnujalad.
Rando Polberg   •  
(90.191.148.***)
Mis krdi KTM reegel se on kui 1 minutil void vahetada?? Homrastja käib ühe klubi poolt teist aastat järjest kellel oma jutupohjal “parim noortetöö”

3 x vahetad KTM hooaja jooksul 1 minutil välja siis esiliiga laks!!
metssiga   •  
(84.50.129.***)
See kipub piinlikuks minema, võtke ette ometi midagi Otiga!
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Saan aru, et Otti õrritati NK poolt millegiga?
Vanasõna ütleb, et narri Otti korra ja ta pureb sind vastu 9 korda.
Vask   •  
(193.40.13.***)
Pigem on artikli mõte Transi tunnustada, kes viimastel aastatel vahepeal raskustes on olnud, aga ikka toimetavad omaette edasi.
metssiga   •  
(84.50.129.***)
jah omaette, koos oma kihlveo pettuse varjuga.
Aimar Veri   •  
(146.255.181.***)
Ammu arvanud, et ott võiks oma arvamusi avaldada omas putkas fbs. Aga see mida siin korraldab... lame
Aimar Veri   •  
(146.255.181.***)
Kahju, et maha müüdi soccernet
Kutid oleks võinud edasi toimetada nagu oli
HABE   •  
(146.255.183.***)
https://www.facebook.com/pantrid/posts/3901747829884410

Ott vastab hetkel tema kulul tehtud Aprilli naljale.
eeter peeter   •  
(91.129.98.***)
Ma lihtsalt huvi pärast küsin kõigilt eelnevatelt - mida OJ valesti ütles?

Väga otsekohene ja õige kirjatükk!
Hr Veski   •  
(80.235.44.***)
Ott, Sa oled sõltumatu ajakirjaniku etalon!!! Au! Oled kindlasti enda üle uhke!
rallikas   •  
(90.191.155.***)
@Habe

Kui Ott vastaks tema pihta tehtud aprillinaljale, siis ta vastaks Pantritele, mitte ei mõnitaks Kaljut.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
https://www.facebook.com/pantrid/posts/3901747829884410

:D:D see oli ikka mõnusalt aroonia. Väga vahva aprillinali, aga terav ärapanemine. Siit tuli suur solvumine, kindel see. Saate veel pikalt puid alla.
enrito   •  
(62.65.199.***)
EJLil on praegu käimas distsiplinaarjuurdlus klubi üle kelle kohta oma enda leht avaldab artikli, kus kahtleb selle iseseisvuses, sõltumatuses ja ajaloolisuses. Fun times.
AinUlttauntau   •  
(87.119.179.***)
Ott lammuta seda plaati. Oti ja Kalju kaklust on muidugi omajagu kummaline vaadata. Ei teagi, kumba võitmas tahaks näha, eriti kui mõlemad on ebameeldivad ?
Reina   •  
(91.129.98.***)
Nõmme fännid nii kaitsvad siin, kurb vaadata kohe aga eks kui minu lemmikklubi selline masendav vare oleks üritaks ka süüdistada ajakirjandust ja proovida mainet pesta niimoodi. OJ artiklid on tihti nõdrapoolsed aga siin lõi haamriga naelapea pihta ja näha on et sipelgapesa läks vuhama
J7P   •  
(146.255.183.***)
Pohlaku lõukoer teenib oma palka välja. Tase. Rahvusliku alaliidu portaal mõnitab oma alamaid.
-soccerfann-   •  
(91.131.50.***)
Hmm.. Mis siin siis nii valesti kirjutatud on? Ainus solvav lause on KTMi miraaži väljend, mis pole ka tühjast kohast tekkinud. Kes kui iseseisev on või pole, seda teab iga klubi ainult ise.
Pigem jääb kellelegi ette Ott ja siin siis hea teda materdada. Ma ei väida, et Järvela stiil ajakirjaniku ja kommentaatorina alati kõige õigem või parem on, kuid siin midagi nii hullu küll pole.. Millest lugeda välja autori kallutatus ning Socerneti tsensuur / sõltumatus EJList praeguses artiklis??
chipmunk   •  
(81.90.125.***)
See eelpool mainitud väljend "Pohlaku lõukoer" on ikka päris hea 😀

Sisene
TIITLIKAITSJA UUS KINNAS
Ametlik: Levadia laenas Nõmme Unitedilt Hispaanias mänginud väravavahi
KÕVA LAHING
Luup peale | Kuressaare ähvardas kõvasti, aga Kalju jaksas kannatada ja võitles end tähtsa võiduni  (galerii!)
AKTUAALNE
VAHEFINIŠ
Viimsi, Lasnamäe või hoopis Saaremaa – kes neist on enim kõrgseltskonna nägu?
EESTLASED VÕÕRSIL
SUUR MUUTUS
AMETLIK: Savic ja Vassiljev lahkuvad Levadia tüüri juurest!
KANNAPÖÖRE ELUS
Endine noortekoondislane läks USA-sse raamatuid müüma: tundsin, et Eestisse jäädes ei kasva ma inimesena nii palju
VUTIJUTUD
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
18
16
2
0
49:9
50
2.
Tallinna FCI Levadia
19
15
3
1
45:9
48
3.
Nõmme Kalju FC
18
12
3
3
34:15
39
4.
Paide Linnameeskond
19
10
3
6
44:20
33
5.
FC Kuressaare
19
7
4
8
22:27
25
6.
Tartu JK Tammeka
19
5
3
11
18:37
18
7.
JK Narva Trans
17
4
2
11
17:29
14
8.
JK Tallinna Kalev
19
3
3
13
16:52
12
9.
Tallinna JK Legion
18
3
5
10
19:33
10
10.
Pärnu JK Vaprus
18
2
2
14
18:51
8
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
50
Tallinna FCI Levadia
48
Nõmme Kalju FC
39
Paide Linnameeskond
33
FC Kuressaare
25
Tartu JK Tammeka
18
JK Narva Trans
14
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: