Luup peale | Kalju ei jätnud Vaprusele teisel poolajal võimalustki ning saatis tulevased ajateenijad kaotusega kaitseväkke (lisatud pildigalerii!) (0)

Koduse tšempionaadi 27. vooru avasid Pärnu rannastaadionil kohalik Vaprus ning Tallinnast külla sõitnud Kalju. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima, kuid külalised vastasid kiirelt ning lisasid teisel poolajal kolm väravat juurde, et võita mäng seisuga 4:1.

Kohtumine algas mõlema meeskonna poolt energiliselt ning pall jõudis ühelt poolelt teisele ning suudeti ka teineteise väravat ohustada.

Mängu läks juhtima kodumeeskond Vaprus, kui 18. minutil tegi Kalju väravavaht Henri Perk jämeda eksimuse, millest pärnakatele määrati penalti, mille Tõnis Vihmoja realiseeris. Pärnakate eduseis ei püsinud kaua, sest juba 25. minutil tegi Aleksandr Volkov enda väravale hea eeltöö ja veeretas palli Hendrik Vainu võrku.

Pärast Kalju väravat hakkas nõmmekate mäng üha enam hoogu koguma ning Volkov oli väga lähedal ka teisele tabamusele, kuid siis oli Vainu juba rohkem valmis. Enne esimese poolajal lõppu sai ka veel Pavel Marin kastis peale lüüa, kuid pall lendas selgelt üle värava.

Vaheajal tegi Kalju omad korrektuurid ning see tundus toimivat, sest külalised Tallinnast olid selgelt domineerivam pool mängu lõpuni välja.

Ligi kümme minutit pärast teise poolaja algust sai Vladislav Homutov viie meetri pealt löögile, kuid suutis sellisest kohast palli väravast mööda virutada. 59. minutil sai Volkov Vapruse kastis peaga löögile, mille Vainu tõrjus Igor Subbotini jala peale, kes aga ei vääratanud ning viis Kalju 2:1 ette.

Ligi 20 minutit hiljem kombineerisid neli kaljukat - pall liikus Alex Matthias Tammelt Homutovile, kes omakorda jätkas Kaspar Paurile, kes viis nahkkera värava ette, kus oli Marin ja too lahendas olukorra ilusasti ära ja viis Kalju juba 3:1 ette.

Mängu lõpu poole sai ka Vaprus ohtlikule rünnakule, kui ründeäss Virgo Vallik läks sarnaselt aprillikuus löödud väravale ka sel korral sirgjooneliselt Perki vastu, kuid pärnakas suunas palli meetrikese väravast mööda. Järgmine olukord toimus juba Vapruse enda värava all, Mihhail Babitšev andis keskväljalt fenomenaalse söödu Tammele kasti, kus noor ründaja ei jätnud midagi juhuse hooleks ja viis oma meeskonna 4:1 võiduni.

Kalju lõpetas põhihooaja kindlalt neljandal kohal ning Vaprus jätkab hetkel üheksandal kohal. Kolmapäeval kohtub Vaprus põhimõttelises mängus Tartu Tammekaga, kus vahe on kaks silma pärnakate kasuks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Perki ebakindel esimene poolaeg

Mängu eel pakkus enim kõneainet Henri Perki alustamine Kalju väravas. Noore väravavahi jaoks oli see esimene Premium liiga mäng tänavusel hooajal.

Kalju tuli mängule vastu väga hea fooni pealt, kuid nõrgim lüli oli väravas. Vapruse värava puhul maksis Kalju suurt kooliraha, kui Perk ei suutnud tagasisöötu korralikult omaks võtta ning tegi esimesena pallini jõudnud Anton Krutogolovile vea, millest pärnakad penalti teenisid.

Kaljul vedas, et peakohtunik Vaprusele teist penaltit ei määranud, sest Perk ei saanud väljalöögiga hakkama ning paistis, et nõmmekate kaitsja rebis Vapruse mängija maha.

Teiseks poolajaks oli Perkil kindel ülesanne, et iga tagasisööt tuleb silmad kinni ette ära lüüa ning oma kastis ei tohi palli hoida. Perk sai sellega väga hästi hakkama ning oma väravale ohtu ta enam ei tekitanud.

2. Hea esimene poolaeg Vapruselt, kuid teine jättis soovida

Vaprus tuli mängule vastu seitsmemängulise võiduta ning viiemängulise kaotuste seeriaga ja viimase viie mängu väravatevahe on 0:21.

Pärast eelmist kaotus Levadiale lubas Vapruse kapten Villota, et täna ampsatakse Kaljut ning pärast esimest väravat tunduski, et äkki täna võib see juhtuda, kuid Kalju sai pärast enda esimest väravat hoogu juurde ning teisel poolajal oli neid raske takistada.

Veensalu, Lehter, Mõtt ning Grahv saadeti Kalju poolt kaotusega kaitseväkke. Lisakäike hakkab Vapruse jaoks väheseks jääma, sest ees on ootamas põhimõtteline mäng Tammekaga ning ka neljas ring tabeli alumise otsa meeskondadega.

3. Mängu parim - Pavel Marin

Tänase mängu parimaks saaks nomineerida mitu mängijat, kuid selgelt paistis nende seast välja Marin. Kalju mängija tekitas vasakul äärel pidevalt teravust ning kohati oli teda näha ka keskväljal, kus tegi mitmele ohtlikule rünnakule eeltöö. Tehtud tööle tuli ka vastav tasu ehk üks individuaalne värav ning kolm punkti meeskonnale.

16. oktoobril kell 13.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Nõmme Kalju FC  1:4 (1:1)
18. pen. Tõnis Vihmoja - 25. Aleksandr Volkov, 59. Igor Subbotin, 77. Pavel Marin, 90. Alex Matthias Tamm

Väravasöödud: 18. Anton Krutogolov - 25. x, 59. Aleksandr Volkov, 77. Kaspar Paur, 90. Mihhail Babitšev
Hoiatused: 28. Enrico Veensalu - 43. Aleksanr Kulinitš
Mänguolud: +9, muruväljak heas seisukorras