Luup peale | Kalju muukis ja muukis, kuid jäigi muukima, sest Transi tugev kaitseblokk püsis vankumatult ees (0)

Koduse tšempionaadi 30. voorus kohtusid kuuendal kohal paiknev Narva Trans ning neljandal tabelireal asetsev Nõmme Kalju, kes vaatamata karmidele ilmastikuoludele leppisid omavahel 0:0 viigiga.

Kohtumise eel valitses teadmine, kui Kalju tänase mängu võidab ning Legion hiljem Florale kaotab, siis on nõmmekad kindlustanud endale tabelis neljanda koha ning Legion jääks viiendaks, kuid nüüd on kaardid veel lahtised ning juba järgmises voorus kohtutakse omavahel.

Mäng algas Kalju poolelt üpriski tempokalt, sest pidevalt jõuti enda ründekolmandikule ning paaril korral mindi ka kaugelt löögile, kuid need üritused Transi väravavaht Maksim Pavlovile suurt ohtu ei kujutanud. Korra saadi kombinatsioooni kasutades Pavlovi väravale väga lähedale, kuid äärekohtunik fikseeris suluseisu.

Esimese poolaja lõpu poole tekkisid omad võimalused ka Transil, kuid nendes olukordades vedas Glev Pevtsovi alt tema esimene puude või Raivo Saarel jäi täpsusest lihtsalt puudu. Nõmmekaid vaevas rünnakul viimane otsustav sööt, mis kummitas neid terve mängu vältel.

Pärast vaheaega paistis, et Trans oli saanud uued juhised, sest kohati liikus taktikepp nende pihku ja saadi ka palju võimalusi, et Marko Meeritsa väravat ohustada, kuid tabati küljevõrku või Meeritsat ennast. Kaitsefaasis püsiti tugeva kaheksamehelise kaitseblokina ees, mis oli Kalju ründajate jaoks selgelt üle jõu käiv.

Kahel korral jõudis pall ka Pavlovi selja taha, kui 58. minutil sai Mihhail Babitšev suure segaduse käigus pallile jala vastu, mis lendas Transi väravasse, kuid äärekohtunik määras suluseisu. Sarnane asi juhtus ka mängu lõpuminutitel Vladislav Homutoviga, kes oli enne värava löömist suluseisus.

Mõlemad meeskonnad olid pärast mängu, kes suuremal, kes vähemal määral pettunud, kuid vähemasti sai Premium liiga endale kaks debüüti juurde, kui Kalju peatreener Sergei Frantsev usaldas 80. minutil Emir Dikajevi ning Transi peatreener Igor Põvin seitse minutit hiljem Jegor Žuravljovi mängu. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Trans ei tundnudki oma leegionäridest puudust

Nädal tagasi lahkusid tööviisa lõppemise tõttu Transist Mihhail Belov, Vitali Kalenkovitš, Nikita Zagrebelnõi ja Tabrezi Davlatmir. Tänase mängu eel tekkisid mitmed küsimused selle osas, kes alustavad Transi eest põhikoosseisus ja kuidas meeskond ilma tähtsate leegionärideta hakkama saab.

Muretsemiseks polnud põhjust, sest Transi kaitseblokk pidas hästi vastu, rünnakul suudeti luua rohkem teravust kui eelmistes mängudes ning ei tehtud rumalaid vigu ega eksimusi. Võib öelda, et Transi meeskond ei tundnud lahkunud meestest puudust, vaid publikust, keda oli staadionile kogunenud ainult 52.

2. Kalju kahvatu ründemäng

Külalised Nõmmelt alustasid tänast kohtumist väga aktiivselt ning ohtlik rünnak järgnes järgmisele ohtlikule rünnakule. Tundus, et kohe-kohe võib Kalju esimese värava ära lüüa, kuid siis hakkasid tekkima rumalad eksimused oma ründekolmandikul, kus suudeti omavahel ilusasti kombineerida, kuid alati jäi kõik, kas viimase otsustava söödu, esimese puute või löögi taha.

Teisel poolajal oli Transi kaitseblokk tugevalt mehitatud ning sellist müüri oli Kaljul juba raske murda, kuid paistis, et selline tugev kaitsmine kodumeeskonna poolt lõi nõmmekate tuju nii maha, et oli pikki perioode, kus Kalju isegi ei jõudnud oma ründekolmandikule, vaid kaotasid juba varasemalt palli, mistõttu Trans sai vasturünnakutele.

Ehk tundis Kalju puudu rünnakul just Igor Subbotinist ning ka Pavel Marinist, kes on terve hooaja olnud need teravamad mängijad sellistes olukordades, aga vähemasti on uued mängijad debütant Dikajevi näol peale tulemas.

3. Mängu parim - Bi Sehi Elysee Irie

Mängudes Flora ja Paide vastu oli Transi mängus midagi väga puudu ja selleks oli kapten Irie isiklikult. Alates esimestest minutitest sai poolkaitsja vastu jalgu vasakult ning paremalt, kuid see teda ei murdnud. Elevandiluuranniku mees oli väljakul selge liider ja hoidis seda Transi tugevat kaitseblokki tasakaalus.