Luup peale | Kalju sai oma seeria pidama, Vaprus aga mitte (galerii!) (0)

Kalju sai Vaprusest kindlalt jagu. Foto: Jana Pipar
Premium liiga 29. voor sai alguse Sportland Arenal, kus Nõmme Kalju FC võttis vastu Pärnu JK Vapruse. Kindla võiduga jättis kõik kolm punkti koju kodumeeskond.

Kohtumine algas Kalju initsiatiivi ning mitmete võimalustega, kuid väravaluku lahtimuukimisega läks siiski aega. Ka Vaprusel tekkisid mõned šansid, kuid suurt ohtu need siiski ei kujutanud ja pigem taheti võimalikult kaua vastu pidada. 32. minutil sai Kalju aga siiski kaane pealt, kui nurgalöögijärgses olukorras lõi latist tagasipõrkunud palli võrku Alex Matthias Tamm, viies niimoodi omad juhtima - 1:0.

Teist tabamust ei tulnud nõmmekatel kaua oodata, sest 34. minutil andis Andre Fortune söödu Nikita Komissarovile, kes seitsme meetri pealt palli allanurka saatis ning sellega omade eduseisu kindlustas - 2:0.

Mäng kulges samal seisul järgmised pool tundi, kuni 65. minutil sai oma tabamuse kirja Kaspar Paur, kes värava ees õigeaegselt jaol oli pärast Ott Nõmme poolt tehtud tõrjet. Hea eeltöö tegi Pavel Marin, kelle terav tsenderdus jäi Vapruse puurivahi jaoks püüdmatuks - 3:0.

77. minutil läks Vapruse raske seis veelgi keerulisemaks, sest Taaniel Usta libistas end palli pärast võitlusesse minnes sisse Kalju puurivahile Marko Meeritsale, kes ka ägestus ja Vapruse ääreründajalt aru nõudma läks. Kohtunike otsus oli järgnev: kollane Meeritsale, punane Ustale ning Vaprusel tuli viimased veerand tundi hakkama saada vähemuses.

Viimase värava vormistasid vahetusest sekkunud mehed, sest lõppskoori tõi tabloole 83. minutil oma esimese tabamusega Kalju eest vahetusest sekkunud William Jebor. Libeerlane pääses värava ees peaga suunama Artur Šarnini tsenderdust ning mänguvahend lõpetaski viimast korda Vapruse väravas - 4:0.

Järelejäänud aja jooksul kumbki tiim enam skoori ei teinud ning Kalju sai enne paarinädalast pausi kirja kindlad 3 võidupunkti. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kalju sai seeria pidama

Nõmme Kalju FC viimane võit Premium liigas pärineb 13. augustist, kui jagu saadi Tallinna JK Legionist. Järgneva viie Premium liiga kohtumisega saadi tabelisse aga vaid 3 viigipunkti, mis tulid Tartu JK Tammeka, Tallinna FCI Levadia ja FC Kuressaare vastu. Kaotused tuli aga vastu võtta tabeliliidrilt FC Floralt ja lähikonkurendilt Paide Linnameeskonnalt.

Täna saadi aga seeria pidama ning algavale koondisepausile siirdutakse olenemata Paide Linnameeskonna pühapäevasest tulemusest kolmandal kohal. Uus võimalus kolmeks punktiks avaneb nõmmekatel 2. oktoobril Levadia vastu.

Vapruse meestel on mõtteainet ja küsimusi küllaga. Foto: Jana Pipar

2. Vapruse kaotustejada kestab

Pärnu JK Vapruse puhul on aga seis keerulisem, sest punkte pole kogutud viimases 11 mängus ning tervikuna ollakse võiduta koguni 17 järjestikust vooru. Terve hooajaga on kogutud ainult kaheksa punkti ning tabelis asutakse kindlalt viimasel kohal. Ka tänane kohtumine oli suures pildis terve aja Kalju käes ning võitjas ei tekkinud pärast avapoolajal löödud väravaid kahtlust.

Pärnakate jaoks avaneb šanss pikk kaotusteseeria lõpetada 1. oktoobril, kui kohtutakse kaheksandal positsioonil asetseva JK Tallinna Kaleviga. Kui ka sealt ei suudeta positiivset tulemust välja mängida, on Vaprusel hooaja päästmine juba peaaegu et teoreetiline võimalus.

3. Igor Subbotin on tagasi esindusmeeskonnas

Viimati 23. juulil Kalju esindusmeeskonna eest mänginud Igor Subbotin oli täna tagasi esindusmeeskonna protokollis. Kuigi mänguaega tal pälvida ei õnnestunud, on selline lüke nõmmekate treeneritiimi poolt siiski märkimisväärne. Saab näha, kas tänane vahejuhtum jääb ühekordseks või on vahepeal duubelmeeskonda esindanud mees peale koondisepausi püsivalt tagasi esindusmeeskonna ridades.

Kaaslased Nikita Komissarovit (keskel) õnnitlemas. Foto: Jana Pipar

4. Mängu parim - Nikita Komissarov

Kalju poolkaitsjal oli tegus päev, sest kuigi avaminutitel lõpetas tema üritus postis, teenis just endine Tuleviku mees omadele nurgalöögi, millest sündis mängu avavärav. Samuti ei läinud tal peale seda kaua aega, et juba ise skoori teha. Võib arvata, et sellise esitusega kinnistas Tallinna JK Legioni kasvandik enda kohta nõmmekate algkoosseisumehena.

16. septembril kell 19.00 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC - Pärnu JK Vaprus  4:0 (2:0)
32. Alex Matthias Tamm, 34. Nikita Komissarov, 65. Kaspar Paur, 83. William Jebor

Väravasöödud: 32. Mihhail Babitšev, 34. Andre Fortune, 65. Pavel Marin, 83. Artur Šarnin
Hoiatused: 58. Mihhail Babitšev, 77. Marko Meerits, 88. William Jebor
Eemaldamine: 77. Taaniel Usta (Vaprus)
Mänguolud: +11, vihmane ilm, kunstmuru väga heas seisukorras