Luup peale | Kannatlik Paide võttis oma, Maardu kuristik süveneb (galerii!) (0)

Nii avas Andre Järva avapoolajal Maardu vastu skoori. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 9. voorus võttis Paide Linnameeskond "kohustusliku" 2:0 võidu Maardu Linnameeskonna üle. Kohtumise skoori avas 37. minutil Andre Järva, Paide edu kasvatas 58. minutil Henri Välja.

Maardu parim võimalus avanes teise poolaja alguses, kui Sho Hayasaka soolo järel põrkas pall karistusala joonel oodanud Vadim Aksjonovile. Tema terava ja madala löögi püüdis Mait Toom aga täpselt väravajoonelt. Vigastustest räsitud Maardu püsis küll lõpuni mängus ega andnud alla, ent eriti teise poolaja mängupilti vaadates oli Paide ülekaal tegelikult suuremgi kui numbrid tablool näitavad. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kannatlikkus viis Paide võidule, medaliunistus elab.

Eelmises voorus mindi Viljandi Tuleviku vastu võõrsil kaks korda juhtima, kuid anti mõlemal puhul edu käest. Mäng oli võidetav, ent Paide ei suutnud hoida külma pead ja pidi leppima vaid ühe punktiga. Seekordki oli esimestel minutitel näha märke soovist hirmus kiiresti avavärav ära lüüa, mis tõi kaasa rabistamist ja eksimusi.

Kuid tasa ja targu surus Paide oma tahtmise külalistele peale ning paremal äärel pidevalt aktiivselt tegutsenud Järva sai lõpuks teenitud tasu, lükates võrku Yann Michael Yao söödu. Mõlema mehe väravanäljaga võib Vjatšeslav Zahovaiko igati rahule jääda, sest Järva kuulus algkoosseisu tänavu alles teist, vigastusest paranenud Yao aga esimest korda.

Paide lõpetab sõltumata vooru viimaste mängude tulemustest igal juhul avaringi kolmandana, olles oma kaks kaotust saanud tabelitippudelt Floralt ja Levadialt. Ainsaks libastumiseks võibki lugeda eelmise vooru viiki Viljandiga, sest viik otsese konkurendi Narva Transiga seda pole. Nüüd ootavad Vjatšeslav Zahovaiko hoolealuseid aga ees kolm väga tähtsat mängu, sest järgmiseks minnakse vastamisi Transi ja Tartu Tammekaga ning seejärel sõidetakse külla Kalevile. Kui neist mängudest õnnestub võtta maksimum, ollakse enne 28. mai kohtumist Nõmme Kaljuga väga heas seisus.

2. Maardu pink lüheneb hirmuäratava hooga.

Paidesse sõideti vaid kolme vahetusmehega, kellest Deniss Suvorikov polnud enne tänast veel sel hooajal kordagi platsil käinud ning Maksim Krivošein on juba mitmendat aastat pühendunud pigem klubi presidendi ametile ja tööle, mitte tippjalgpallile. Kogemuste pealt täidavad sellised mehed väljakul koha ära, kuid kaugele nii ei purjeta.

Talvel Erik Grigorjevi ja Vladislav Tšurilkini värbamisel reegliteämbrisse astunud Maardu saab neid mehi kasutada alles alates 1. juulist, mil avaneb Premium liiga suvine üleminekuaken. Sinna on aga aega veel kaks pikka kuud ja terve teine ring ehk üheksa mängu.

Kuna täna pidid esimese kolmveerandtunni jooksul vigastusega platsilt lahkuma nii Kotaro Amemiya kui ka Vladislav Ogorodnik, pärast avavooru pole platsile pääsenud Nikita Brõlin ja taas jäi eemale ka Vitali Gussev, on Maardu suurim mure ründeliin. Pärast avavooru 2:2 viiki Tartu Tammekaga on järgmises kaheksas mängus suudetud lüüa vaid üks värav ehk probleem on nüüdseks juba suisa karjuv.

Yann Michael Yao pidurdamine oli Maardu kaitsjatele liiga raske ülesanne. Foto: Liisi Troska

3. Mängu parim – Yann Michael Yao.

Koos Andre Järvaga tekitati äärtel Maardule pidevalt peavalu. Yann, nagu meeskonnakaaslased teda kutsuvad, naasis väljakule Paide jaoks ülivajalikul hetkel, sest vigastuse tõttu on praegu eemal nii Alassana Jatta kui ka Kevin Kauber, mis muutis meeskonna ründeliini hetkeks üsna õhukeseks. Arvestades, et sel hooajal jõudis Yann mängida nädala eest pool tundi Viljandi vastu ja nüüd 75 minutit ning selle ajaga piisavalt kaitsjaid lollitada, tekib küsimus: kui hea on ta veel siis, kui tippvormi jõuab?