Luup peale | Kontrarünnak ja standardid andsid Florale Kuressaares kindla võidu (0)

Premium liiga liider Tallinna Flora teenis peatreener Jürgen Henni sünnipäeval võõrsil 4:0 võidu FC Kuressaare üle.

Oma hooaja esimese kõrgliiga mängu tegi Flora väravavaht Ingmar Krister Paplavskis. Elus esimest korda pääses Premium liigas väljakule Kuressaare 17-aastane kaitsja Sten Penzev, kes sekkus vahetusest 86. minutil. Tähelepanekuid mängust:

1. Flora avavärav algas Kure nurgalöögist

Esimesel poolajal veeretas Flora palli pidevalt keskväljal ja ei kiirustanud ettepoole sööstudega. Umbes 15-minutilise mängu järel pandi Kuressaare suure surve alla, aga see surve kestis lühikest aega. Kure ründajal Sander Lahel oli avapoolajal kaks head võimalust Florat nõelata, kuid ta ei tabanud väravat.

Ühe värava sai Flora avapoolajal kirja ja see sündis pärast saarlaste nurgalööki. Kornerist jäi pall külaliste karistusalasse pidama, kuid seal ei suudetud olukorda pealelöögiga lõpetada ja seetõttu järgnes kiire kontrarünnak. Vlasi Sinjavski vedas palli ja söötis Konstantin Vassiljevile, kes tõstis tagumise posti juurde. Mihkel Ainsalu hüppas Mairo Miili üle ning avas peaga skoori.

2. Flora aktiviseerus, Kuressaare väsis

Teisel poolajal ründas Flora oluliselt aktiivsemalt. Kuressaare, kellel endal enam võimalusi ei tekkinud, hakkas lõpus väsima. Viimase paarikümne minutiga saavutas Flora seisva palli olukordadest veel kolm väravat.

Kõigepealt tõstis Frank Liivak palli Ranon Kriisa käe pihta ja Erik Sorga realiseeris kindlalt penalti. Seejärel tõstis Vassiljev kornerist palli kasti taha Herolile, kelle kauni ülepuusalöögi puutus enne võrkuminekut ära ka Sorga. Lõppseisu kõmmutas Markus Poom ilusast karistuslöögist.

3. Kurele on löönud üks meeskond 45% väravatest

Kuressaare kaitse on sel hooajal üldiselt hästi pidanud. Kaks kõige suureskoorilisemat kaotust on aga tulnud samalt meeskonnalt - Floralt. Liidrilt on tulnud saarlaste võrku 45% pallidest.

4. Mängu parim - Konstantin Vassiljev

Vassiljev dirigeeris mängu hästi, tabas posti ja lükkas kanna tagant Gert Kamsile ühe oivalise läbisöödu. Esimesele väravale andis Vassiljev resultatiivse tsenderduse, teise värava olukorras andis ta söödu Frank Liivakule, kes teenis penalti, kolmas tabamus sündis tema nurgalöögi järel ja neljanda puhul teenis ta karistuslöögi, millest Markus Poom skooris.