Luup peale | Koondisemeesteta Levadia jätkab kindlalt tiitlikursil ning aukliku kaitsega Vaprus peab kärmelt parandustöid tegema (galerii!) (0)

Hannes Anier lõi täna oma hooaja viienda värava. Foto: Katariina Peetson

Kui suurem osa kõrgliigast, kas naudivad puhkust või aitavad rahvuskoondist, siis allesjäänud Tallinna FCI Levadia ning Pärnu Vapruse pallurid madistasid täna TNTK jalgpalliväljakul. Kohtumine lõppes nii nagu tabeliseisu põhjal võis eeldada ehk rohesärksed tabeliliidrid võtsid kindla 5:0 võidu.

Kohtumise avaminutid möödusid väga tempokalt ning üsnagi ruttu teenisid Levadia mängumehed esimese nurgalöögi. Sarnaselt eile Eesti koondises tehtule tuli ka täna võõrustajatel mitu nurgalööki järjest. Esimese kahega midagi ohtlikku ei sündinud, kuid kolmanda ajal tiris Marek Kaljumäe pikali vastasest Maximiliano Ugge ning koheselt vilistas peakohtunik Siim Rinken rohesärkidele penalti. Lööma läks Zakaria Beglarišvili ja kuigi väravasuul seisnud Ott Nõmm arvas suuna ära, siis oli poolkaitsja sooritus piisavalt täpne, et omad juhtima viia - 1:0.

Kusjuures pisut ootamatult platsile saanud 16-aastane Nõmm paistis väravajärgselt veel korduvalt silma: kui paar rünnakut lõppes Levadia meeste praagiga (valesöödud, sukeldumiskatsed), siis 23. minutil saatis kollkiiper Marko Putincanini terava pealelöögi napilt üle raamide.

Lõpuks löödi siiski ka teine, kui Levadia ründetiim näitas suurepärast kombinatsiooni: esmalt triblas Amir Natho paarist vastasest mööda, söötis seejärel Frank Liivakule, kes osavalt palli kannaga Hannes Anierile jättis. Tipuründaja lennutas oma esimese puutega nahkkera trahvikasti, kust Karl Rudolf Õigus selle Nõmmest lihtsalt mööda lükkas - 2:0. Poolaja lõpuminutitel näitasid võõrustajad taas enda tugevat külge, kui esiteks saatis Liivak palli latti ning paar momenti hiljem tõrjus Nõmm vastaste pealelöögi posti.

REKLAAM

Teist poolaega alustasid rohesärgid veelgi teravamalt ja ainult 70 sekundit peale vile kõlamist sahises pärnakate väravavõrk - 3:0. Levadia alustas jällegi Õiguse äärest rünnakut ning kui osav ääreründaja oli kasti jõudnud, siis lükkas ta mänguvahendi penaltipunkti suunas, kus ootas venelasest Natho. Poolkaitsja võttis palli osavalt maha ja saatis selle kindlalt väravasse.

Sellega polnud veel Vapruse kaitseliin aga üles äratatud - jällegi umbes poolteist minutit hiljem lõi Anier mängu neljanda. Seekord tuldi väljaku parempoolsest servast, kust Liivak saatis kõrge tsenderdus Beglarišvilile. Eesti kodakondsusega mängumees edastas palli Putincaninile, kes palliga latti kõlistas. Kui avapoolajal jõudis raamidest tagasi lennanud pallini esimesena kollasärk, siis nüüd oli Henri Anieri vennaraas Hannes õigel ajal õiges kohas - 4:0.

Kuigi mingisuguse teibiga suutis Vaprus oma kaitseliini kinni lappida, siis väga lubav nende mängupilt polnud ikkagi. Levadia domineeris täielikult ning otsis stabiilselt oma viiendat. Lõpuks see ka tuli, kui Ugge (!) näitas oma osavaid jalgu ja lükkas palli Beglarišvilile. Nagu juhtus ka avapoolajal, siis taaskord realiseeris poolkaitsja itaallase tekitatud võimaluse - 5:0. Beglarišvili on nüüdseks 25 mänguga löönud 20 väravat ja andnud 15 väravasöötu.

Levadia näitas oma võimsust. Foto: Liisi Troska

Lõpuminutitel kustus mänguvaim tasapisi ära, kuna Levadia ei vajanud enam väravat ning Vaprus oli lootuse suhteliselt kaotanud. Seetõttu möödus vahepeal minuteid niimoodi, et pealinlased lihtsalt söötsid palli omavahel. Lõpuks läkski kirja suureskooriline 5:0 võit ning Levadia kasvatas vahet Floraga 11-punktiliseks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Vaprusel tuleb midagi ette võtta

Pärnu esindustiimi tänane matš polnud just kõige ilusam. Jah, vastas oli liiga kindel esinumber, kuid sellegipoolest oleks võinud vähemalt tahtmist rohkem olla. Avapoolajal suudeti vastaste rünnakuid enam-vähem normaalselt ära kaitsta, kuid teise poolaja alguses oli kollasärkide tagumine liin nagu Šveitsi juust - peaaegu kõik Levadia rünnakud jõudsid vabalt pealelöögini.

Tänases mängus oli täiesti puudulik ka Vapruse pressing, mis piisava õnne korral oleks neile võinud üks-kaks väravat tuua, kuna Levadia kaitseliinis tehti paaril korral kindlat söödupraaki. Teisalt tuleb jällegi tõdeda, et tänasest kohtumisest oli nii või naa Pärnul väga keeruline punkte saada, kuid kui tahetakse riigi tugevaimate sekka püsima jääda, siis on neil soovituslik oma mänguplaani kindlamaks muuta. Eks tõehetk tuleb 20. oktoobril, mil suvepealinnas võõrustatakse tabelinaaber Tartu Tammekat.

Kusjuures tänane skoor oleks võinud olla kordades jubedam, kui Vapruse väravasuul poleks alles 16-aastane (!) Ott Nõmm teinud suurepärast esitust. Tõepoolest, alles teist korda tippliigas raamide vahele jõudnud kiiper lasi endale viis väravat lüüa, kuid samaaegselt tegi mees ka kaks-kolm suurepärast tõrjet. Tuleb tõdeda, et peale sellst esitust võib ka edaspidi 25-aastane Hendrik Vainu pingile jääda.

2. Kas Levadialt rööviti penalti(d)?

Teatavasti on Levadia saanud tänavu harjutada korralikult penaltilöömist: terve liiga peale on nemad teeninud kõige rohkem 11-meetri trahvilööke. Ka täna alustati juba üheksandal minutil penaltiga, kui Marek Kaljumäe Maximiliano Ugge pikali tiris. Palli läks värava suunas lööma Zakaria Beglarišvili ning sarnaselt eelmistele kordadele polnud ka seekord kiipril mitte kui midagi teha.

Kuid kas äkki oleks Levadia pidanud veel penalteid saama? Esiteks mängis Karl Rudolf Õigus suurepäraselt Beglarišviliga seina, kuid kui pall tagasi eestlaseni jõudis, siis komistas talle seljatagant otsa Rasmus Ilves. Levadia leer (eesotsas ühe tulihingelise fänniga) nõudis koheselt ka penaltit, kuid seda neile ei antud.

Teise poolaja viimastel sekunditel sündis teine mõtteainet pakkuv otsus. Levadia sai järjekordselt vasturünnakule vudida ning kui Trevor Elhi palli värava ette lükkas, siis tundus, et Amar Yunis Abdallahil tuleb mänguvahend lihtsalt tühja väravasse saata. Noorpallur suunas kaunilt nahkkera Nõmmest teisele poole, kuid viimasel hetkel tabas pall selgelt Reno Marki kätt. Taaskord nõudsid Levadia pallurid valjuhäälselt penaltit, kuid jällegi näitas vilemees Rinken, et sealt midagi ei tule.

3. Võiduseeriale ning punktipõuale punkti ei pandud

Nagu liigatabeli põhjal võib eeldada, siis pole kumbki sattunud oma positsioonile kogemata: selja taga on pikad võidu- või kaotuseseeriad. Näiteks FCI Levadia jäi viimati võiduta 19. mail, mil "võõrustati" Florat ning jäädi 2:4 alla. Seejärel on tulnud kuraditosin liigamängu, millest on võidetud iga viimnegi kui üks. Tänu sellele - abikäe on ulatanud ka Flora ootamatud libastumised - ongi rohesärkide edu tiitlikaitsjate ees suisa 11 punkti. Eks jah, Euroopas pallival Floral on veel kaks mängu varuks, kuid ka nende võitmisel on endiselt tööd vaja teha.

Foto: Katariina PeetsonPöördvastupidiselt läheb aga mullu Esiliigas tiitliga pärjatud Pärnu Vaprusel. Suvepealinnast pärit mehed võitsid viimati 30. juulil ning seejärel on punkte teenitud vaid korra, kui Paide Linnameeskonnaga mängiti 1:1 viiki.

Kusjuures võõrsilväljakul on nad terve hooaja peale saanud vaid ühe võidu, kui neljandas voorus šokeeriti Nõmme Kaljut. Nagu võistkonna kapten Magnus Villota mängujärgselt Soccernet.ee-le ka tõdes, siis loodetakse nõmmekaid ka järgmisel nädalal üllatada.

Jätku sai ka meeskondade omavaheliste duellide üksluine seeria. Nimelt on pealinlased võitnud kõik üksteist mõõduvõttu ning seejuures on löödud väravate vahe vaid korra jäänud ühe peale. Üheksal korral on Levadia suutnud vastaseid võita vähemalt nelja väravaga ning koondstatistika pole samuti sugugi ilus - kõikide mängude väravatevaheks on kujunenud 50:2 ...

4. Mängu parim - Karl Rudolf Õigus

Kuigi täna olid mitme väravaga seotud nii Zakaria Beglarišvili (kaks väravat), Maximiliano Ugge (kahele tabamusele eeltöö) kui ka Hannes Anier (värav + väravasööt), siis kõige silmapaistvam oli sellegipoolest 22-aastane Karl Rudolf Õigus. Terav ääreründaja tekitas parajalt võimalusi ning avapoolajal rünnati korduvalt tema väljakupoolelt. Tänu sellele sai tartlane näidata oma triblamisoskusi ja paaril korral ka löögijalga.

Kolmekordse koondislase esitust teeb võimsamaks teadmine, et pallur pole pikalt saanud end Levadia edurivis tõestada. Täna mahtus ta alles neljandat korda sel hooajal põhirivistusse ning viimasest Premium liiga täismängust on Õigusel möödas juba peaaegu kolm kuud. Eks saab näha, kas ääre kaunis esitus paistis silma ka peatreeneritele ning kas mehele pakutakse võimalust ka siis, kui koondisestaarid tagasi tulevad.

Karl Rudolf Õigus tegi täna hea mängu. Foto: Katariina Peetson

Protokoll:

9. oktoobril kell 16.00 TNTK jalgpalliväljakul

Tallinna FCI Levadia - Pärnu JK Vaprus 5:0 (2:0)
9. pen., 61. Zakaria Beglarišvili, 28. Karl Rudolf Õigus, 47. Amir Natho, 49. Hannes Anier

Väravasöödud: 9., 61. Maximiliano Ugge, 28. Hannes Anier, 47. Karl Rudolf Õigus, 49. Marko Putincanin
Hoiatused: 20. Frank Liivak, 43. Hannes Anier, 90+1. Maximiliano Ugge - 8. Marek Kaljumäe, 26. Tõnis Vihmoja
Mänguolud: +13, pilves vihmane ilm, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 105
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Thor Vaas, Petteri Schultz
Neljas kohtunik: Paul Kask

Levadia: Artur Kotenko, Milan Mitrovic, Maksim Podholjuzin, Maximiliano Ugge, Rasmus Peetson (62. Brent Lepistu), Marko Putincanin, Zakaria Beglarišvili, Amir Natho (64. Trevor Elhi), Karl Rudolf Õigus, Hannes Anier, Frank Liivak (55. Amar Yunis Abdallah).
Varus: Daniil Pareiko, Brent Lepistu, Markus Jürgenson, Amar Yunis Abdallah, Trevor Elhi, Nevil Krimm.

Vaprus: Ott Nõmm, Tõnis Vihmoja, Magnus Villota, Uku Kõrre, Rasmus Ilves (53. Reno Mark), Tauno Tekko, Marek Kaljumäe, Henri Hanson, Rocco Mõtt (67. Enrico Veensalu), Kristen Saarts, Virgo Vallik (62. Anton Krutogolov).
Varus: Hendrik Vainu, Georg Grahv, Anton Krutogolov, Enrico Veensalu, Reno Mark, Devid Lehter, Mathias Villota.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
25
22
1
2
72:25
67
2.
23
17
5
1
63:17
56
3.
26
15
7
4
51:26
52
4.
26
12
4
10
47:33
40
5.
26
10
5
11
43:36
35
6.
26
8
5
13
32:50
29
7.
25
8
3
14
31:42
27
8.
26
7
3
16
34:55
24
9.
25
4
3
18
18:74
15
10.
24
3
4
17
25:58
13

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: KATARIINA PEETSON
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
NAISTE KOONDISE MÄNG
Luup peale | Arvukalt nurgalööke korjanud Island võitis Eesti naisi ning näitas imelisi saltosid  (galerii!)
MEISTRITE LIIGA LOOS
Korralik purakas! Üks võit ning Florat ootab suure tõenäosusega ees Juventus
PLUSSID-MIINUSED
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
44
Tallinna FCI Levadia
44
Nõmme Kalju FC
33
Paide Linnameeskond
29
FC Kuressaare
24
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7