Luup peale | Kord ühele poole, siis jälle teisele. Kadrioru karikas jäi veel välja andmata (galerii!) (0)

Kadrioru karikat ei jagatud täna veel välja, aga tänu TJK Legioniga tehtud 2:2 viigile astus Nõmme Kalju siiski arvestatava sammu neljanda koha kindlustamise suunas.

Sel hooajal on Kadrioru staadion kodu nii Nõmme Kaljule kui TJK Legionile ehk meeskondadele, kes jagavad tõenäoliselt hooaja lõpuks ära neljanda ja viienda positsiooni tabelis. Arvestades, et Kalju suutis viiepunktilist edu hoida, siis on see kuus vooru enne hooaja lõppu arvestatavaks puhvriks.

Platsil me päris võrdsete heitlust ei näinud, sest mõlemal poolajal oli üks pool teisest kõvasti parem. Läks kõigest 76 sekundit, kuni Aleksandr Šapovalov lõi ära oma hooaja 11. liigavärava. Neljandat korda Premium liigas platsile pääsenud Aleksandr Nikolajevi mõõtis tema suunas hea pika palli ning Kalju kreeklasest kaitsja Giannis Tsivelekidis jäi liiga pehmeks ega pannud endast kõvasti lühema ja väiksema Šapovalovi vastu korralikult keha. Nii jooksis Šapovalov ta ära ja saatis palli üle väravajoone. Tuhka peab kindlatsi pähe raputama ka Marko Meerits, kelle jalge vahelt pall lõpuks läbi lipsas.

14. minutil said Kalju fännid taas ahastada. "Mida te teete seal väljakul? Kus kaitse on?" pärisid nõutud Roosad Pantrid. Alustuseks lasid Kalju kaitsjad palli oma poolel põrkama ja siis ei suutnud kapten Aleksandr Kulinitš seda korralikult klaarida. Poolkaitsja Mihkel Ainsalu kaudu jõudis pall Dušan Bakicile, kes sudis end kaitsjatest läbi ja vajutab vasakuga palli tagumise posti kõrvale. Legion lõi Kaljule kiirelt luu kurku ja pääses 2:0 ette.

Paar minutit enne Kalju teist väravat saabusid tribüünile Kaljus hiljuti ajastu ehk rämmari-perioodi alustalad Lancelot ja Estoni Kohver. Teisisõnu ansambel 5MIINUSE räpparid. Tänaseks on Kalju pidanud neli kohtumist, kus ehib nende särki kiri "rämmar". Kahe kaotuse ja ühe võidu kõrvale teeniti esimene viik.

Lancelot ja Estoni Kohver. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Esimesel poolajal rohkem väravaid ei sündinud, kuigi mõlemale poolele paar poolikut varianti tekkis. Legioni poolelt pääses arvestatavale löögile Ainsalu, Kalju esimese poolaja ohtlikeim võimalus langes poolkaitsja Igor Subbotinile. Mõlema üritused lõpetasid lati koha.

Pärast vaheaega pääses taas kastist löögile Ainsalu, aga tema pomm lendas üle. Umbes minut hiljem pani Baturinsi proovile Andri Markovitš, kelle tõrje järel ei saanud Olberkis ja Baturins üksteisest hästi ära ja Kalju teenis nurgalöögi. Üks hooletu moment ja Kalju lastigi mängu tagasi. Kaspar Pauri nurgalöögi pikendas Kulinitš tahaposti, kust sai legendaarne Subbotin kirja oma Premium liiga sajanda värava.

Kui sajas värav lasi end päris kaua oodata, siis 101. enam mitte. Kõigest kuus minutit hiljem pääses mees karistusalast taas löögile ja saatis jalad maas seistes palli peaga võrku. 2:2 seisuga kohtumine lõppeski ja Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Kas Kalju oleks pidanud saama penalti? Ei

Kui Kaspar Paur 30 minuti täitudes vastu Sigitas Olberkise kätt tsenderdas, siis nõudsid nii Kalju fännid kui mängijad väga aktiivselt penaltit. Paur pidas abikohtuniku Sander Sagaga pika dialoogi, kuid kohtunikke otsust muutma ta ei saanud.

Kuigi esmapilgul võis tribüünilolijatele tunduda, et pall tabas Olberkise vasakut kätt, mis oli kehast selgelt eemal, siis mängija pööras end nii kiirelt, et tegelikult läks see vastu paremat. Parem käsi oli aga loomulikus asendis keha kõrval ja pall tuli kõigest paari meetri kauguselt. Eelmisel nädalal sai Narva Trans küll sarnase asja eest penalti, aga kohtunike leerist on olnud kuulda, et seal tegi Andrei Karhu vale otsuse. Täna tegutsesid peakohtunik Martti Pukk ja abikohtunik Sander Saga kõrgel tasemel.

Mõned head minutid hiljem proovis penaltit välja õngitseda Kalju kapten, kes karistusalas kukkus. Selles olukorras peab aga Kulinitš tänama õnne, et Pukk kaardi taskusse jättis ja seda tema suunas ei näidanud. Lihtlabane sukeldumine, ei muud.

Kokku pidi Pukk võimalike penaltite osas tegema kolm otsust, sest ka teisel poolajal kukkus Leonid Arhipov kastis ja Legion tahtis penaltit. Ka seal talitas Pukk õigesti ning jättis selle andmata. Kui Pukile midagi ette heita, siis vaid seda, et Kulinitš kaardist pääses. Arhipov sai kollasega igati õiglaselt pärjatud.

2. Legion võib noori usaldada

Deniss Belov ei saatnud täna platsile vanameistreid Aleksandr Dmitrijevit ja Sander Purit ning andis võimaluse noortele. Algkoosseisu pääses koguni neli Legioni oma kasvandikku, kes on sündinud 2000. aastal või hiljem.

Artur Šarnin (2000) oli kaitses tavapäraselt soliidne, seda teadsime juba varem. Aleksandr Šapovalov (2003) lõi juba oma hooaja 11. liigavärava, ka selles pole midagi uut. Leonid Arhipovgi on juba üsna karastunud mees, aga arvatavasti oli just tema paljuski üheks põhjuseks, miks Frantsev juba avapoolajal uue paremkaitsja sisse tõi. Legioni vasakäär Arhipov oli lihtsalt nii võimas. Aga vasakkaitsja Aleksandr Nikolajev pääses alles kolmandat korda sel hooajal platsile ning andis juba teisel minutil väravasöödu!

Vahetusest sekkusid samuti oma kasvandikud Nikita Ivanov (2003) ja Daniel Fedotov (2001). Legion võib, tegelikult suisa peab oma noori usaldama! Sealne järelkasv on Eesti mõistes eriline.

3. Mängu parim - Igor Subbotin

Kuigi Kalju sai esimese poolaja teises pooles natuke Legioni tempole pidurit tõmmatud, siis kuulus esimene kolmveerandtund tegelikult täielikult "külalistele". Avapoolaja lõpus vahetas Sergei Frantsev välja Igor Subbotini kõrval keskväljal rabanud Deniss Tjapkini, kes lati alt läbi jooksis. Sellega sai Subbotin enda partneriks Andri Markovitši ja paremkaitsesse saabus Aleksandr Ivanjušin.

Teine poolaeg toimis Kaljul oluliselt paremini ja seda täielikult Subbotini juhtimisel. Jah, Subbotin lõi küll ka mõlemad väravad (neist esimene oli tema karjääri sajas Premium liigas!), ent Subbotin domineeris kogu väljakut. Ta jaksas joosta lisameetreid kohtadesse, kus mõnel teisel mehel natuke puudu oli. Samas suutis ta ka teistele võimalusi luua ja kaugele ei jäänud ka enda kübaratrikk, kui löök napilt tagapostist mööda lendas.

2. oktoobril kell 16.00 Kadrioru staadionil

Nõmme Kalju FC - Tallinna JK Legion  2:2 (0:2)
56., 62. Igor Subbotin - 2. Aleksandr Šapovalov, 14. Dušan Bakic

Väravasöödud: 56. Aleksandr Kulinitš, 62. Pavel Marin - 2. Aleksandr Nikolajev, 14. Mihkel Ainsalu
Hoiatused: 33. Aleksandr Šapovalov, 36. Pavel Dõmov, 50. Leonid Arhipov, 71. Dušan Bakic, 84. Artur Šarnin, 90. Kirill Nesterov, 90+2. Sigitas Olberkis
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras