Luup peale | Kõrgesse seltskonda pürgiva Paide kvaliteedile Kalevil midagi vastu panna ei olnud (vaata galeriid!) (0)

Premium liiga naasis koondisepausilt 3. vooru avakohtumisega Paide Linnameeskonna ja Tallinna Kalevi vahel. Koduvõistkond sai väga veenva esitusega 2:0 võidu.

Paide alustas kohtumist väga energiliselt ning kohe otsiti avaväravat. Paraku näidati väga rutaklike ning mõnevõrra rabedaid rünnaku lahendusi ning samuti oli Kalevi puurilukk Karl Andre Vallner oma ülesannete kõrgusel. Kalev elas mängu sisse alles pärast esimest veerandtundi, mil oldi juba kaotusseisu jäädud.

Edasine mängu kulg toimus samuti Paide taktikepi all ning 59. minutil jõuti soovitud teise väravani, kui nurgalöögist toimunud väikese rahmelduse käigus Sander Sinilaid palli võrku lükkas. Kalevi ainuke 100% võimalus oli üsna mängu lõpus, kui Markus Vaherna jõudis Mait Toomiga silmitsi, aga Kalevi kahjuks ei suudetud kaotusseisu vähendada.

1. Kalevi kehv algus ja Paide raisatud võimalused

Kalevi esimesed veerandtundi olid üsna mannetud. Paide sai igast asendist proovida ning värav oli õhus kohe esimesest minutist peale. Kalevi väravavaht Karl Andre Vallner tegi oma tööd väga hästi ning päästis võõrsilmeeskonda halvimast ning seda päris mitmel korral. 14. minutil juhtus see, mida Paide mängijad mängu algusest peale otsisid. Kouyate eksimuse tagajärel karistas Paide ründeduo Kevin Kauberi ja Alassana Jatta koostöös Kalevi ära. Pärast väravat paranes ka Kalevi mängupilt ning Paide sai natukene rahulikumalt hingata.

2. Paide täiendused tõestavad ennast üha rohkem

Mait Toom, Karl Mööl, Kevin Kauber, Mikel Gurratxaga, Muhammed Sanneh, Alassana Jatta - kõik nad on väga hästi tiimi sisse sulandunud ning üha enam kerkivad esile just võõrleegionäride oskused. Eesti mängumeestest oli juba varasemalt nende tase teada, aga kõik hooajaeelsed arutelud võõrleegionäride kohta on läinud täppi. Esimese värava sepistasid Kauber ning Jatta ja teise puhul mängis mõningat rolli Gurratxaga.

3. Kalevile saavad endiselt saatuslikuks nende oma eksimused

Pärast Narvaga mängu rääkis Kalevi peatreener Aleksandr Dmitrijev, et nende probleem on lihtsad eksimused ning kogenematus. "Meil on noor meeskond, areneme ning eksimusi tuleb. Peame pea püsti hoidma ja õppima." Tänases kohtumises ei jäänud samuti märkamatuks Kalevi eksimused. Esimene värav sai alguse Bangaly Theodor Kouyate kehvast tagasisöödust. Kouyate ehitas ka teisel poolajal endale, kuid Kalevi õnneks ei suutnud Paide mängijad seda eksimust ära karistada.

4. Mängu parim: Karl Andre Vallner

Kodumeeskond oli Kalevist selgelt üle, kuid kedagi välja tuua oleks keeruline - Paidele meeskondlik võit. Pigem jäid silma Vallneri tegutsemised Kalevi väravasuul, kui mitmel korral sekkus puurilukk Manuel Neuerlikult mängu ning tegi paar päris otsustavat tõrjet. Üsna ühepoolsest mängust 0:2 kaotus pole mängupilti arvestades üldsegi hull lõpptulemus. Vallnerile kummagi värava puhul süüd panna ei saa.