Luup peale | Kuressaare teenis ootamatu skooriga ajaloolise võidu Kalju üle (galerii!) (3)

FC Kuressaare šokeeris Premium liiga 23. voorus võõrsil Nõmme Kaljut 3:0 võiduga. Kodumeeskond valdas rohkem palli, kuid külaliste kontrarünnakud olid surmavad.

Skoor avati 36. minutil penaltist. Andri Markovitš kaotas palli Artjom Jermatšenkole ning tõmbas viimase oma karistusala joone juures määrustevastaselt maha. Võib vaielda, et kas äkki toimus viga napilt kastist väljaspool, aga Joonas Jaanovits määras penalti, mille realiseeris kapten Märten Pajunurm.

Pajunurm lõi enda poolt vaadates üles paremale, väikese jalavigastuse tõttu puudunud Marko Meeritsat asendanud Sergei Lepmets vajus teises suunas. Pajunurm on nüüd realiseerinud tänavu Premium liigas kuuest penaltist kuus. Temast rohkem on neid realiseerinud ainult Tallinna Levadia mängujuht Zakaria Beglarišvili, kes on aga ka korra eksinud.

Avapoolaja viimasel minutil lõi teise värava Mattias Männilaan. Olukord sai alguse Maksim Gussevi pallikaotusest keskväljal, palli libistas tema jalalt ära Jermatšenko. Seejärel leidis Silver Alex Kelder kohe läbisööduga Männilaane, kes pääses Lepmetsaga silmitsi ja paigutas palli paremasse ülanurka.

Viimane värav 54. minutil sai alguse Vladimir Avilovi pallikaotusest. Männilaan leidis Mairo Miili, kes andis omakorda kiirelt läbisöödu Jermatšenkole, kes lahendas olukorra löögiga lati alla. Tähelepanekuid mängust:

1. Esimene võit 34. katsel

Kuressaare võit Kalju üle oli ajalooline, sest varasemast 33 omavahelisest Premium liiga kohtumisest polnud saarlased võitnud ühtegi. Nõmmekad olid teeninud 29 võitu ja neli viiki.

Sel hooajal polnud Kure Kaljule kahe eelmise mänguga isegi ühtki väravat löönud. Kuressaare lõi käimasoleval liigahooajal üldse esimest korda ühes kohtumises kolm väravat ning teenis oma suurima võidu. Kalju kordas oma suurimat kaotust (varem oli kirjas 1:4 kaotus Levadiale).

2. Kuressaarel oli ka parim realiseerimata võimalus

Isegi kui kõik kolm väravaolukorda kõrvale jätta, oli parim võimalus Kuressaarel. 31. minutil pääses Karl Mööl pärast Sander Lahe ja Männilaane häid sööte vabalt karistusalasse löögile, kuid veeretas palli vasaku jalaga vastu oma endise koduklubi posti.

Lisaks oli Kurel veel mitu head kontrarünnaku võimalust, mis läksid luhta viimase söödu või vastuvõtuga. Ka Kaljul oli momente - Kristen Lapa pidi tegema paar korralikku tõrjet ja mõned pealöögid läksid üle -, kuid pärast 0:3 kaotusseisu jäämist ei paistnud nõmmekate potentsiaalset tagasitulekut kuskilt. Lõpupoole lõppesid kodumeeskonna rünnakud tihti sellega, et pall põrkas nendest endist auti, eksiti ka lihtsate söötudega, millele reageeriti tribüünilt iroonilise aplausiga.

3. Kure on väga heas hoos

14. augusti mängule tiitlikaitsja Tallinna Flora vastu läks Kuressaare kõige viimaselt tabelirealt, aga on võitnud nüüd viimatisest neljast liigamängust kolm. Kõigi kolme võidu puhul on Roman Kožuhhovski juhendatav tiim hoidnud oma värava puhtana, nendest vastastest kaks on olnud esinelikuklubid.

Tänu viimase kuu aja heale hoole on Kure jätnud Tartu Tammeka seitsme ja Pärnu Vapruse viie punkti kaugusele selja taha. Ühe mängu rohkem pidanud Viljandi Tulevik asub eespool vaid kolme punkti kaugusel.

4. Mängu parim - Artjom Jermatšenko

Jermatšenko jagas häid sööte ja oli osaline kõigis kolmes väravas - esimese puhul teenis ta penalti, teise algatas keskväljal täpse libistamisega ning kolmanda lõi ise.