Luup peale | Kuue punkti mäng, mille võitis Vaprus, mitte Legion ega Kalev (lisatud galerii!) (0)

Tallinna Legion ja Tallinna Kalev leppisid Premium liiga kaheksandas voorus kuue punkti mängus 1:1 viiki. Kalev asus esimesel poolajal mängu juhtima, aga Legion lõi kaheksa minutit hiljem viigivärava.

Paremini alustas Legion, kes oli palliga mängus väga aktiivne, kuid Kalevi väravalukku ei õnnestunud lahti muukida. Kalevi väravavahil oli palju tööd - Stiven Raider tõrjus nii Pavel Dõmovi kui Nikita Ivanovi löögid, lisaks klaaris palju standardolukordasid.

Kalevil oli raskusi, et palliga enda väljakupoolelt minema saada. Kalevil õnnestus esimest korda Legioni karistusala lähedale saada alles 15. minutil, kui Nikita Salamatov kukutas äärel Vadim Mihhailovi, aga sellele järgnenud karistuslöögist asja ei saanud.

Legion domineeris ja otsis esimest väravat, aga Kalev nõelas 19. minutil resultatiivselt, kui Marek Kaljumäe andis suurepärase söödu vasakule äärele, kus Ioan Jakovlev võitis võidujooksu Salamatovi vastu ja tsenderdas palli karistusalasse, kus Hannes Anier selle peaga võrku suunas.

Mängu hästi alustanud Raider tegi 27. minutil söödueksimuse ja kinkis Legionile viigivärava. Dõmov lõikas Raideri söödu vahelt, leidis karistusala poole jooksnud Nikita Grankini, kes konksutas ennast löögile ja lennutas palli posti kõrvale väravasse.

Seejärel mäng võrdsustus ja mõlemal meeskonnal avanesid avapoolaja lõpus mõned võimalused, aga realiseerimine vedas alt. Parim šanss oli Jakovlevil, kes otsustas mõnelt meetrilt löögi asemel söödu kasuks, aga pall Anierile kohale ei jõudnud.

Teise poolaja alguses oli aktiivsem Legion, kes tekitas häid võimalusi, aga löögid ebaõnnestusid, lisaks tegi Raider mõned tõrjed. 66. minutil põrkasid Tanel Tamberg ja Nikita Kondratski õhuvõitluses peadpidi kokku, mõlemad mängijad vahetati igaks juhuks välja.

Umbes viieminutilise mänguseisaku järel oli Daniil Pankovil võimalus, aga löök lendas napilt väravast mööda. Kaugelt proovisid veel Granking ja Salamotov, kuid ebaõnnestunult. Korra päästis kalevlasi väravavaht Raider, kes korjas tsenderduse lati alt ära.

Mängu lõpp kuulus pigem Kalevile. Head võimalused olid Reinhard Reimaal, Jakovlevil ja Ramol Sillamaal, aga Reimaa ei saanud värava eest raamidesse, Jakovlevi karistuslöögi tõrjus Legioni puurilukk Ivans Baturins ja Sillamaa välisküljelöök lendas rikošetist üle otsajoone.

Kui viis üleminutit oli täis tiksunud, siis kõlas Kristo Tohveri lõpuvile. Mängijate kehakeel reetis, et kumbki meeskond ei ole punktiga rahul. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuue punkti mäng

Miks ei ole kumbki meeskond punktiga rahul? Põhjus on lihtne: Legion ja Kalev heitlevad tänavu liigasse püsimajäämise nimel ja kuna suurtelt punktide röövimine on pigem ebatõenäoline, siis omavahelised mängud tuleb enda kasuks kallutada. Täna seda teha ei suudetud, kuigi mõlemal meeskonnal oli selleks võimalusi. Mõlemad jahtisid hooaja esimest võitu.

Kalev oleks võidu korral rabelenud Legionist viie punkti kaugusele. Legion oleks võidu korral Kalevist punktiga ette saanud. Jalgpallis oleksid ei loe. See oli kuue punkti mäng, mille võitis Pärnu Vaprus, kes on praeguse seisuga Legioni ja Kalevi peamine rivaal kaheksandale kohale.

Legion tegi hooaja kolmanda viigi, aga kuna alustati nelja miinuspunktiga, siis ollakse endiselt miinuses ja viimasel kohal. Kalev avas punktiarve ja püsib eelviimasel kohal. Selle mängu suurim võitja Vaprus on kolme punktiga kaheksandal kohal.

2. Kaspar Laur - keskkaitsja või tipuründaja?

Laur alustas kohtumist pingilt, aga vahetati 60. minutil Vadim Mihhailovi asemele väljakule. Paberitega keskkaitsja liikus ründe-, mitte kaitseliini. Jakovlev ja Ramol Sillamaa mängisid äärtel, Laur tipuründaja kohal. Anier vahetati juba pärast esimest poolaega Sillamaa vastu välja.

Kalevi treenerid on varemgi Lauri rünnakul kasutanud ja pikakasvuline mängija on tõestanud, et suudab karistusalas ohtlik olla. Ta andis Nõmme Kalju vastu resultatiivse söödu. Tõsi, õnnega pooleks, aga väravasööt on väravasööt. Täna avanes Lauril üks võimalus. Ta pääses 63. minutil kontrarünnakust jooksu, aga kaotas kahevõitluses palli ja löögile ei saanud.

22-aastane Laur ei saanud seekord väga palju rünnakul toimetada, sest pärast Tambergi ja Kondratski kokkupõrget vahetati väljakule Ats Purje ja Laur liikus keskkaitsesse Tambergi positsiooni lappima.

3. Mängu parim - Pavel Dõmov

Mõlemad meeskonnad tegid tabelikohale omaselt väga palju praaki ja kedagi esile tõsta on keeruline. Legioni keskväljamaestro kvaliteet jäi siiski silma. Dõmov sidus mängu, oli rünnakul aktiivne, andis karistusalasse häid tsenderdusi ja tegi viigiväravale eeltöö, kui lõikas Raideri söödu vahelt ja leidis hea sööduga Grankini.