Luup peale | Kuusk, Vassiljev ja Ojamaa puhkasid, aga täismängu teinud Sappinen ei jätnud midagi juhuse hooleks (galerii!) (0)

Rauno Sappinen lõi neli väravat ja Ken Kallaste andis kaks resultatiivset söötu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Valitsev Eesti meister FC Flora lubas endale kodusel A. Le Coq Arenal mugavustsooni langemist, mida Narva Trans karistas kahe väravaga, aga need suures plaanis tulemust ei mõjutanud, sest võõrustajad korjasid 5:2 võiduga kohustuslikud võidupunktid. Mängu kangelaseks kerkis ei keegi muu kui väravapeo korraldanud Rauno Sappinen.

Flora haaras kiire kaheväravalise eduseisu. 4. minutil ebaõnnestus Sergei Zenjovi löök karistusalas, aga pall põrkas õnnelikult Rauno Sappinenile, kes veeretas selle täpselt posti kõrvale. 10. minutil oli vasakult äärelt tõusnud Ken Kallaste, kes leidis tsenderdusega Sappineni, kes võitis õhuvõitluse Vitali Kalenkovitši vastu ja Maksim Pavlovil ei olnud enam midagi teha.

Šokkalgus Transile, aga mida aeg edasi, seda rohkem said külalised mängu sisse. 18. minutil andis lubamatu valesöödu Michael Lilander, kuid Matvei Igoneniga silmitsi pääsenud Aleksandr Zakarljuka löök ebaõnnestus. 23. minutil mängis Trans nurgalöögi lühidalt lahti ja imelise kombinatsiooni järel sai löögile Nikita Mihhailov, kes lajatas palli posti kõrvale.

Trans oli mängus sees kuni poolajavileni ja omas ka korralikku väravavõimalust, kuid keskkaitsja Roman Nesterovski pealöök Mihhail Belovi nurgalöögist lendas napilt posti kõrvalt mööda. Flora mäng ei sujunud nii, nagu treenerid oleksid ilmselt soovinud, aga vaheajale mindi siiski võõrustajate üheväravalises eduseisus.

Sarnane stsenaarium kordus teise poolaja alguses ehk Flora sai taas kaks kiiret väravat. Pavlov kukutas karistusalas Rauno Alliku ja Sappinen realiseris 50. minutil penalti. Kallaste leidis 55. minutil liinide vahel markeerimata olnud Sappineni, kes purjetas Transi kaitsjatest ja Pavlovist mööda ja lükkas palli enesekindlalt väravasse. Floral oli kolmeväravaline eduseisu.

Mõned minutid hiljem tegi Sappinen suurepärase eeltöö Zenjovile, kes raiskas sajaprotsendilise väravavõimaluse, sest Tabrezi Davlatmir suutis löögi blokeerida. Seejärel mäng rahunes ja kulges tiitlikaitsja kontrolli all, kuni 83. minutil ärkas Trans, kui Mihhailov võitis kahevõitluse Lilanderi vastu ja andis supersöödu Zakarljukale, kes lükkas palli Matvei Igoneni näppudest väravasse.

4:2 ja umbes kümme minutit lõpuni. Kui Trans oleks kohe kolmanda löönud, siis oleks võib-olla mänguks läinud. Aga ei löönud ja ei läinud, sest Flora lõi hoopis oma viienda, kui vahetusest sekkunud Henri Välja tegi eeltöö Zenjovile, kes keerutas karistusalast palli posti kõrvale ja vormistas lõppseisu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuusk, Vassiljev ja Ojamaa puhkasid

Kuna Flora mängudegraafik on eurohooaja tõttu tihe, siis treeneritel tuleb kogu aeg mõelda, kes mängib ja kellele saab anda puhkust. Transi vastu ei käinud väljakul kolm põhimängijat. Märten Kuusk ja Konstantin Vassiljev olid pingil, aga kumbki väljakule ei sekkunud. Henrik Ojamaad polnud isegi koosseisus.

Kuusk ei mänginud 14. augustil Premium liigas Kuressaare ja 19. augustil Konverentsiliigas Shamrock Roversi vastu, kuid seejärel kõik mängud algusest lõpuni väljakul rassinud. Täna ei olnud selleks vajadust, sest Konverentsialagrupiturniiril vigastada saanud Markkus Seppik oli uuesti rivis ja seetõttu oli võimalik Kuusele vaba päev anda.

Kuna mängu saatus otsutati teise poolaja alguses, siis puudus vajadus ka maestro kasutamiseks. Vassiljevi kohal alustas Martin Miller ja vahetusest sekkus Henri Välja. Vasakul äärel rassis Ojamaa kohal Rauno Alliku, keda asendas vahetusest Daniil Kuraksin.

2. Transil on ründeliinis probleemid

Trans on viimasel ajal mänginud asetusega 3-5-2 (või 3-5-1-1), aga alati ei ole tipuründaja kohal alustanud Eduard Golovljov või Gleb Pevtsov, vaid naturaalne ääremängija Nikita Zagrebelnõi, kelle saldo on nendes mängudes null väravat ja null väravasöötu. Tõsi, Trans on viimased kolm kohtumist pidanud Viljandi Tuleviku, FCI Levadia ja FC Floraga.

Golovljov on kõigis kolmes mängus väljakul käinud. Kui mängus Tulevikuga sekkus Golovljov vahetusest ja säras viienda üleminuti võiduväravaga, siis Levadia ja Flora vastu on ta jäänud nähtamatuks. Levadia vastu oli Golovljov algkoosseisus (Irie oli mängukeelu all ja Aleksandr Zakarljuka mängis madalamal) ja Flora vastu mängis viimased 30 minutit.

Transi olukord ei ole parim, sest Soccernet.ee-le teadaolevalt võib Pevtsovi hooaeg olla vigastuse tõttu lõppenud, sest teda ootab kuue kuni kaheksa nädala pikkune mängupaus. Parimal juhul saab Pevtsov alles hooaja lõpus Transi aidata, kui selleks ajaks on füüsiline vorm taastatud.

3. Mängu parim - Rauno Sappinen

Rauno Sappinen ei olnud 29. augustist Premium liigas skoorinud, aga lõi nüüd Narva Transile neli väravat. Millal lõi Sappinen viimati neli väravat? Ligi neli aastat tagasi, 20. oktoobril 2017. aastal. Narva Transile. Kui mõned Flora põhimängijad puhkasid, siis Sappinen mängis algusest lõpuni.

Flora ründaja on tänavusel liigahooajal löönud kokku 18 väravat, edestades nüüd napilt Henri Anieri (Paide Linnameeskond) ja Zakaria Beglarišvilit (FCI Levadia), kes löönud 17 tabamust.

22. septembril kell 19.00 A. Le Coq Arena

Tallinna FC Flora - JK Narva Trans 5:2 (2:1)
4., 14., 50. pen., 55. Rauno Sappinen, 86. Sergei Zenjov - 23. Nikita Mihhailov, 83. Aleksandr Zakarljuka

Väravasöödud: 4. Sergei Zenjov, 14., 55. Ken Kallaste, 50. Rauno Alliku, 86. Henri Välja - 23. Mihhail Belov, 83. Nikita Mihhailov