Luup peale | Legion jäi publikuvaeseimas mängus Transile raamide vahele löömisega hätta (galerii!) (0)

Premium liigas viiendal positsioonil paiknev Tallinna Legion tegi kodumängus kuuendat kohta hoidva Narva Transiga üsna võimalustevaeses mängus väravateta viigi.

Avapoolajal hoidis Legion palju palli ja Trans seisis pidevalt oma väljakupoolel, kuid kodumeeskonna rünnakute ülesehitus jäi aeglaseks. Esimese 30 minuti jooksul pääses Legion siiski kolm korda peaga löögile, kõik need sooritused lendasid aga üle või mööda.

Poolaja kaks kõige ohtlikumat momenti (33. ja 44. minutil) tekitas hoopis Trans. Esmalt triblas Gleb Pevtsov pikal soolorünnakul Artjom Artjuninist ja Sigitas Olberkisest mööda, tema lähilöögi tõrjus jalaga Ivans Baturins. Seejärel pääses Martin Käos täiesti vabalt trahvikastist löögile ja tulistas üle.

Teisel poolajal oli mängupilt võrdne, aga lõpus suutis Legion narvalaste värava all surve tekitada. Parim moment loodi 80. minutil, kui Aleksandr Šapovalov lõi viiekasti joonel pallist mööda.

Legioni ja Transi vahe on endiselt seitsmepunktiline, narvalastel on üks kohtumine vähem peetud. Tähelepanekuid mängust:

1. Legionil kulus raamide vahele löömiseks 71 minutit

Eelpool mainitud Pevtsovi löök, mille Baturins tõrjus, jäigi avapoolaja ainsaks raamide vahele suundunud pealelöögiks. Teisel poolajal pidi Läti puurivaht tõrjuma rohkem kordi, kuid lihtsamaid palle.

18-aastast Maksim Pavlovit ei suutnud aga Legion kuidagi löökidega testida, ainult mõne tsenderdusega, mille Pavlov õhust kindlalt kinnaste vahele noppis. Alles 71. minutil löödi talle (Artur Šarnini poolt) esimene pall raamide vahele, see jäi pehmeks. Lõpuminutitel pidi Pavlov siiski ka paar tõsisemat pallipüüdmist tegema.

2. Legionil uued mängijad, Transil uus formatsioon

Legioni eest tegi debüüdi poolkaitsja Mihkel Ainsalu, kes mängis kõik 90 minutit. Kokku teise Premium liiga mängu, aga esimise põhikoosseisus tegi teine suvine täiendus, ründaja Dušan Bakic. Ainsalu andis kaheksandal minutil Kirill Nesterovile ühe täpse tsenderduse ning sooritas teise poolaja alguses kasti tagant ebatäpse löögi, Bakic proovis ambitsioonikat käärlööki, aga väravani nad Legionit aidata ei suutnud.

Trans tuli lagedale uue formatsiooniga, mängides kolme keskkaitsjaga (Tabrezi Davlatmir, Roman Nesterovski, Artjom Škinjov). Äärtel purjetasid üles-alla Vitali Kalenkovitš ja Käos. 82. minutil vahetati Käose asemel sisse tavapäraselt ründajana tegutsenud Eduard Golovljov, kes seekord jäigi paremkaitsesse. Uus asetus aitas Transil teha nullimängu, nii et eeldatavasti näeme seda ka edaspidi.

3. Hooaja publikuvaeseim mäng

Tänast kohtumist TNTK väljakul jälgis vaid 78 pealtvaatajat, mis on senise Premium liiga hooaja madalaim näitaja (mängudel, kus publik on olnud lubatud). Hooaja varasem antirekord pärines Legioni eelmisest kodumängust (2:1 võit Pärnu Vapruse üle), mida jälgis tribüünilt 98 inimest.

Eelmise hooaja madalaim publikunumber oli tänasest mängust ainult kahe võrra väiksem ehk 76. Ka siis oli tegemist Legioni kodumänguga (septembris Kadrioru staadionil, vastaseks Tartu Tammeka).

4. Andrejev endiselt selle vastasseisu poolte väravate autor

Legioni ja Transi vastasseisud on üleüldiselt olnud väravatevaesed - seitsmest omavahelisest Premium liiga mängust on nüüd kolm jäänud 0:0 viiki.

Seitsme kohtumisega on löödud kokku 12 väravat. Nendest pooled on endiselt ühe mehe - Nikita Andrejevi - arvel, kes sel suvel Legionist lahkus ja profikarjääri lõpetas ning seeläbi Transil veidi kergemalt hingata laseb.

5. Heast karistuslöögi võimalusest halb tagajärg

71. minutil sai kollase kaardi Transi kapten Bi Sehi Elysee Irie, kes lükkas oma karistusalast vaid mõne meetri kaugusel Šapovalovi pikali. Legion teenis seeläbi väga heast kohast trahvilöögi.

Karistuslöögist tegid Legioni keskkaitsjad aga äärmiselt ebaõnnestunud lahenduse - Olberkis lükkas seisva palli tallaga Artjunini jaoks liiga kaugele lahti ning Artjunin tabas Mihhail Belovi kossi ja sai selle eest kollase kaardi, mis jätab ta järgmisest kohtumisest Paide Linnameeskonnaga eemale.

6. Mängu parim - Aleksandr Volodin

Legioni paremkaitsja Aleksandr Volodin mängis kaitses kindlalt ja agressiivselt, aidates oma värava puhtana hoida, ning andis ründefaasis häid tsenderdusi.