Luup peale | Legioni püssirohi on jätkuvalt märg, aga kaheraudne paugatas seekord täiesti ootamatul kombel (0)

Sigitas Olberkis (keskel) võttis Legioni ründajate ülesanded enda kanda. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kaks korda juba Pärnu Vaprust nüpeldanud Legion pidi kolmanda võidu kättesaamiseks hoopis rohkem vaeva nägema, kuid sellega saadi Premium liiga 19. vooru avamängus siiski hakkama. Appi pidi aga tulema Leedu salarelv, mille peatreener Deniss Belov oskas kõige õigemal hetkel vinna tõmmata.

Mõlema senises omavahelises kohtumises Vaprusel kiire avavärava abil eest libisenud Legion pidi seekord hoopis ise varajase šoki üle elama. Dmitri Kovtunovitš jättis Anton Krutogolovi söödu arusaamatul põhjusel nähtamatule kaaslasele, Vapruse selle hooaja noor komeet Virgo Vallik näppas palli vahelt ja pääses Ivans Baturinsiga silmitsi. Esimese löögi suutis Baturins tõrjuda ja sai teiselegi käe ette, kuid pall jõudis ikkagi võrku.

Legioni ründemäng logises avapoolajal igast otsast ja pallivaldamisest hoolimata ei suudetud Hendrik Vainut ühelegi tõsisemale tõrjele sundida. Pooletunnise mängu järel oli German Šleinil kasutada kauglöök, mis võttis Vapruse kaitsjast rikošeti ja lendas napilt postist mööda. Mõni minut hiljem andis Kirill Nesterov audiviske järel kannaga üliefektse söödu karistusalasse spurtinud Sander Purile, ent järgnenud väravaaluse segaduse suutsid Vapruse kaitsjad klaarida.

Et Belov teiseks poolajaks midagi muutis ja kaks vahetust tegi, polnud ootamatu. Küll aga rabas tehtu olemus – leedulasest keskkaitsja Sigitas Olberkis saadeti puhtaks ründajaks. Tulu tõusis sellest juba 49. minutil, kui Olberkis Šleini pika söödu endale võitles ja ründaja kombel külmavereliselt olukorra väravaks realiseeris. Vapruse vastupanu sellest veel ei murdunud, aga tasapisi kallutas Legion mängu aina enam enda kasuks ning 74. minutil saadigi tasu.

REKLAAM

Seekord andis pika diagonaalsöödu äärekaitsja Aleksandr Volodin ning tagumise posti juurde vabaks unustatud Olberkis suunas palli ebaõnnestunult tegutsenud Vainu käte kaudu võrku. Allesjäänud veerandtunni jooksul Vaprus küll veel üritas, ent pigem oli Aleksandr Šapovalovi kiiretest vasturünnakutest õhus Legioni kolmas tabamus, mitte pärnakate viigivärav. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Belovi geniaalne käik kandis vilja

Artjom Artjunin väitis mängujärgses intervjuus surmtõsise näoga, et Olberkis ei pidavat treeningutel väravaid lööma, küll aga mängus. "Treeningutel otsustasin. Nägin, et tal on oskused olemas. Ampluaa poole pealt on ta muidugi keskkaitsja. Oleme trennis proovinud ka. Ah Artjunin ütles, et ta trennis ei löö? Lööb küll!" naeris Belov veidi hiljem.

"Tal on see soon olemas. Eks oleneb mänguolukordadest, kas me teda ka edaspidi selles rollis kasutame. Täna oli ta plaan B, sest esimesel poolajal ei õnnestunud rünnakul mitte miski. Aga juba enne vaheaega teadsin, et teen selle liigutuse," lisas Legioni juhendaja.

Polegi suurt vahet, mida Olberkis trennis teeb või ei tee, aga viis, kuidas ta mängu suutis mõjutada, oli märkimisväärne. Belov tabas ära, et avapoolajal võisid Legioni ääreründajad Kirill Nesterov ja Leonid Arhipov ükskõik kui silmapaistvalt tegutseda, karistusalasse saadetud tsenderdused Šapovalovi ega kellegi teiseni ei jõudnud. Vapruse tänane keskkaitsepaar Magnus Villota ja Marek Kaljumäe oli teisel korrusel lihtsalt liiga hea.

Uus ründaja Dušan Bakic sekkus mängu teiseks poolajaks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui aga teiseks poolajaks viidi rünnakule Olberkis ja toodi sisse ka uus, samuti pigem pikakasvuline ründaja Dušan Bakic, kaldus jõudude vahekord hoobilt Legioni kasuks. Olberkis võitis esimese paari minutiga kaks õhuduelli, mängis viigiväravaga lõppenud olukorras samuti esmalt õhuvõitluses Kaljumäe üle ja kõmmutas siis palli eheda ründaja kombel võrku.

Teise värava sünnile aitas kõvasti kaasa Vainu eksimus palli püüdmisel, aga samavõrd võib Vaprus vaadata kaitsjate otsa, kes Olberkise täiesti vabaks unustasid. Töö eesliinis tehtud, läks leedulane viimaseks veerandtunniks uuesti tagalat turvama ja aitas Vapruse lõpuspurti lämmatada.

Vaevalt Belov hakkab edaspidigi Olberkist 45, veel vähem 90 minuti jooksul ründajana kasutama. Ent seekordne esitus andis kindlust, et niisugune käik on Legionil nüüd vajadusel võtta.

Samas peaks Belovile hoopis rohkem muret tegema ja küllap teebki asjaolu, et teist mängu järjest joosti tegelikult üldpildis lati alt läbi. Pärast eelmise vooru kaotust Nõmme Kaljule lubas Belov koosseisus muudatusi ja tegigi neid, aga avapoolajal see loodetud tulemust ei andnud. Kui Legionil on endiselt soov esineliku kohale pretendeerida, tuleb sellised isutud ja unised esitused väga kiirelt unustada.

2. Mis saab Legioni ründeliinist?

Pommuudis, et kõigest 32-aastane Nikita Andrejev lõpetab (vähemalt praeguseks) mängijakarjääri, võib panna Legioni väga raskesse seisu. Praegu pole olukorral justkui viga, sest Aleksandr Šapovalov pakub ründeliinis kiirust ning teiseks poolajaks platsile tulnud pikem ja jõulisem montenegrolane Dušan Bakic peaks tema omadusi hästi täiendama. Esmapilgul jättis Bakic ka igati hea mulje, aga mis saab siis, kui ta ei peaks väravasoont leidma?

Aleksandr Šapovalovi tulevik on lahtine. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Samuti pole endiselt võimatu, et Šapovalov siirdub välisklubisse – Belov on korduvalt kinnitanud, et hea pakkumise korral ei pane klubi kindlasti noorele mehele kätt ette. Peaks see juhtuma, jääksid puhastest ründajatest koormat kandma vaid Bakic ja sel hooajal varju jäänud Albert Prosa. Ehkki eesliinis annaks kasutada ka Kirill Nesterovi või Leonid Arhipovit, oleksid need juba ikkagi hädalahendused.

Isegi kui hooaja lõpuni jätkavad Legioni särgis nii Šapovalov kui ka Bakic, tuleb arvestada, et üks on väga noor ja teine küllaltki noor mängumees. Andrejevi kogemused tõid klubis veedetud aasta jooksul õige mitu väravat ka olukordadest, kus neid oli raske oodata. Sellist vaistu aga juba naljalt ei asenda.

3. Vapruse pikk ja ühtlasi olematu pink

Juba enne mängu ei teinud pärnakad saladust, et ehkki Tallinnasse sõideti maksimaalse seitsme varumehega, pole paljud neist tegelikult piisavalt terved, et alustada. Enrico Veensalu ja Devid Lehter jäid sootuks koju, pingil istunud Tauno Tekkot, Georg Grahvi, Uku Kõrret ja Ranet Ristikivi vaevasid erinevad mured.

Nii jäid väljakumängijatest reaalselt Taavi Midenbritti kasutada vaid Raimond Tiidermann, kellel Premium liiga debüüt veel tegemata, ja keskpoolkaitsja Rocco Mõtt. Sellest tulenevalt mängisid külalised kõik 90 minutit ainsagi vahetuseta. Polnud küll otseselt näha, et keegi oleks vastupidavuse poolest ansamblist välja langenud, aga lisakäiku Pärnul ka võtta polnud.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Legionil oli ning selle võrra oldi teisel poolajal lõpuks Vaprusest teravamad. Küll aga võib Pärnu meeskond rahul olla sellega, et erinevalt kahest eelmisest suurest allajäämisest püsiti nüüd lõpuni mängus. Vaprus, kellele ennustati enne hooaja algust üsna üksmeelselt väljalangemist, on tõestanud, et suudab heal päeval mängida võrdselt ka tabeli ülemisse poolde kuulujatega – mis ehk veel oskuste ja kogemuste poolel puudu jääb, tehakse tasa võitlushimu ja tahtejõuga.

4. Mängu parimad: Sigitas Olberkis ja Deniss Belov

Treeneril võib olla geniaalne plaan, aga see ei päästa, kui mängija ei suuda soovitut platsil korda saata. Mängijal võib olla imeline päev, aga sellest pole tolku, kui treener ei taipa teda õigel ajal õigele positsioonile nihutada. Seekord klappis Legionil kõik ning ilmselgelt rünnakul tegutsemist nautinud Olberkis tõusis kangelaseks, aga samavõrd tuleb kiita Belovi julgust avantüür edukalt välja mängida. 

Protokoll:

6. augustil kell 19.30 EJL TNTK jalgpalliväljakul

Tallinna JK Legion - Pärnu JK Vaprus 2:1 (0:1)
49., 74. Sigitas Olberkis - 16. Virgo Vallik

Väravasöödud: 49. German Šlein, 74. Aleksandr Volodin - 16. Anton Krutogolov
Hoiatused: 56. Sergei Terehhov (abitreener), 56. Deniss Belov (peatreener), 59. German Šlein - 55. Reno Mark, 63. Tõnis Vihmoja, 75. Magnus Villota
Mänguolud: +21, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 98
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Paul Kask

Legion: Ivans Baturins, Aleksandr Volodin, Sigitas Olberkis, Dmitri Kovtunovitš, Artur Šarnin (61. Nikolai Mašitšev), Aleksandr Dmitrijev (46. Artjom Artjunin), German Šlein, Kirill Nesterov, Sander Puri, Leonid Arhipov (46. Dušan Bakic), Aleksandr Šapovalov.
Varus: Pavel Londak, Artjom Artjunin, Stefan Tšendei, Dušan Bakic, Albert Prosa, Nikolai Mašitšev, Daniel Fedotov.

Vaprus: Hendrik Vainu, Tõnis Vihmoja, Marek Kaljumäe, Magnus Villota, Rasmus Ilves, Robin Limberg, Henri Hanson, Reno Mark, Kristen Saarts, Anton Krutogolov, Virgo Vallik.
Varus: Ott Nõmm, Georg Grahv, Uku Kõrre, Ranet Ristikivi, Tauno Tekko, Rocco Mõtt, Raimond Tiidermann.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
18
15
1
2
50:23
46
2.
16
12
4
0
40:11
40
3.
18
10
6
2
30:14
36
4.
18
9
2
7
34:20
29
5.
19
8
3
8
32:23
27
6.
18
6
2
10
23:35
20
7.
18
5
2
11
24:41
17
8.
19
4
2
13
17:52
14
9.
17
3
4
10
21:34
13
10.
17
3
2
12
15:33
11

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
PREMIUM LIIGA ÕHTU
Luup peale | Mängu lõpu pillerkaar andis Transile ja Paidele ühe käega, kuid ega võtmata ka ei jätnud
EESTLASED VÕÕRSIL
SUUR MUUTUS
AMETLIK: Savic ja Vassiljev lahkuvad Levadia tüüri juurest!
KANNAPÖÖRE ELUS
Endine noortekoondislane läks USA-sse raamatuid müüma: tundsin, et Eestisse jäädes ei kasva ma inimesena nii palju
TAMM AJAB JUURED UUDE KOHTA
Joonas Tamm otsustas, et ei lähe tagasi Poltava Vorsklasse
VUTIJUTUD
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
18
16
2
0
49:9
50
2.
Tallinna FCI Levadia
19
15
3
1
45:9
48
3.
Nõmme Kalju FC
17
11
3
3
31:14
36
4.
Paide Linnameeskond
19
10
3
6
44:20
33
5.
FC Kuressaare
18
7
4
7
21:24
25
6.
Tartu JK Tammeka
19
5
3
11
18:37
18
7.
JK Narva Trans
17
4
2
11
17:29
14
8.
JK Tallinna Kalev
19
3
3
13
16:52
12
9.
Tallinna JK Legion
18
3
5
10
19:33
10
10.
Pärnu JK Vaprus
18
2
2
14
18:51
8
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
50
Tallinna FCI Levadia
48
Nõmme Kalju FC
36
Paide Linnameeskond
33
FC Kuressaare
25
Tartu JK Tammeka
18
JK Narva Trans
14
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: