Luup peale | Levadia klass tuhmistas Legioni noorte tugeva teise poolaja (galerii!) (0)

Levadia mängijad esimest väravat tähistamas. Vasakpoolne patsuandja on söödu andnud Ilja Antonov, parempoolne olukorra väravaks lahendanud Mark Oliver Roosnupp. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Suvisel teisipäevaõhtul Sportland Arenal peetud TJK Legioni ja FCI Levadia vahelisest kohtumisest väljus võitjana tiitlikaitsja, kes pani vastase tugevatest ponnistustest hoolimata paremuse 3:1 maksma.

Mängu esimene pealelöök leidis aset alles pärast kümne minuti täitumist, mil Levadia ääremängija Ernest Agyiri 25-30 meetri kaugusel väravast palli ette võttis ja peale tulistas, kuid keeruliselt positsioonilt teele pandud üritus ei kujutanud väravale liigset ohtu.

15. minutil pani Levadia aga vastase värava aluse õhu korralikult elektrist särisema, kui Mark Oliver Roosnupp karistusala joonelt palli latti kõmmutas. Tagasipõrkunud pall jõudis Agyirini, kuid ghanalase üritusele jäid samuti väravaraamid ette - sedapuhku tabas löök posti.

Avapooltund ei hõlmanud endas eriti paljusid väravavõimalusi, kuid veidi enne 30 minuti täitumist murdis Levadia väravaluku siiski lahti. Ilja Antonov tõstis palli kauni kaarega kaitsjate selja taha ning sinna avanenud Mark Oliver Roosnupp kõmmutas mänguvahendi kõhklematult paremasse nurka, seisuks 1:0.

Teise poolaja esimesel veerandtunnil oli võimalusi võrdlemisi napilt, kuid 62. minutil sähvatas hoopis Legion. Mihhail Kolobov andis hiilgava diagonaalpalli vasakule äärele, Nikita Ivanov konksutas end mugavale löögipositsioonile ning pani palli värava suunas teele. Legioni mängujuhi meisterlik sooritus sai ka tulemusega tasutud: pall maandus täpselt tagumises ristnurgas ning tegi seisuks 1:2.

Ehkki Levadia jätkas varasema rütmiga ning otsis pidevalt võimalusi, ei kippunud neil rünnaku lõpufaasis asjad õnnestuma. Ühel hetkel sai surve peale hoopis Legion, kes vastase surumise eesmärgil üha rohkem ja rohkem jõudu ettepoole viis, kuid 84. minutil maksis võetud risk ikkagi kätte.

Levadia puhastas Legioni nurgalöögi karistusalast välja, misjärel pääses Agyiri mööda äärt jooksu. Tema läkitas palli omakorda ettepoole, kuhu oli spurtinud Murad Velijev. Viimane võttis palli kaasa, vabanes osavalt kaitsjatest ning Ivans Baturinsiga silmitsi pääsenuna veeretas mänguvahendi kindlalt alanurka, vormistades lõppskooriks 3:1. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Levadia enesekindlus

Levadia meeskond toimib nagu kellavärk. Lisaks kindlalt paika pandud süsteemile ja vankumatule mänguplaanile on meestel aga ka peades kõik korras.

Ehkki tänases rivistuses leidus väiksemat sorti üllatusi - pingile olid jäänud teiste hulgas Milan Mitrovic ja kapten Brent Lepistu, seda ülitõenäoliselt kollaste kaartide arvu tõttu -, tegutses Levadia üldpildis endale omaselt - rahulikult, kindlalt ja tasakaalukalt.

Väravavaht Karl Andre Vallner julgeb otsida lühikest söötu ning tihti kombineerib Levadia oma kasti lähistel efektiivseima lahenduseni jõudmise eesmärgil nii nagu mõni meeskond rünnaku viimasel kolmandikul. See näitab taset ja klassi, mida Levadial on kõvasti.

2. Lahedad noored

Legioni rivistuses on tänavu põhirõhk selgelt nooruslikkusel ning nagu jalgpallisõbrad juba kindlasti on märganud, on nood noored hooaja eel prognoositust mäekõrguselt üle olnud. Neist õhkub enesekindlust, kartmatust ja allahindlust ei tee nad mitte kellelegi, olgu vastaseks tabelinaaber või tabelitipp.

Kogu senise hooaja suurimaks täheks on tolles rivistuses aga kahtlemata Nikita Ivanov (18), kes täna ka Levadia võrku sahistas. Ja mitte lihtsalt ei sahistanud, vaid võttis esmalt alla Mihhail Kolobovi (17) väga korraliku diagonaalsöödu, konksutas seejärel ära Maximiliano Ugge ning naelutas palli kauglöögist paremasse ristnurka.

Nooruslikkusega ei jäänud aga võlgu ka Levadia, kes saatis teisel poolajal platsile Nikita Vassiljevi ja Murad Velijevi. Vassiljevi jaoks oli tegu karjääri esimese Premium liiga mänguga, Velijevil on varasemalt Tallinna Kalevi särgist mõned mängud all - tõsi, Levadia eest polnud temagi enne tänast kõrgseltskonnas platsile pääsenud.

Vassiljev tõi mängu särtsakust ning Velijevi roll on ka statistikutele silmaga näha - just tema vormistas 84. minutil matši lõpptulemuse. Vassiljev saabus ja Velijev naasis Premium liigasse igati viisakal moel.

3. Ründepaar Kirss-Liliu jättis küsimused õhku

Levadia alustas kohtumist kahe ründajaga, nendeks olid Robert Kirss ja Liliu. Marko Savici ja Vladimir Vassiljevi sulest on tänavu saanud sellist plaani näha vaid kahel varasemal korral, toona olid vastasteks FC Kuressaare ja Tartu Tammeka.

Levadia võitis nii Kuret kui Tammekat 1:0, ei Liliu ega Kirss suutnud nendes kohtumistes skoori teha. Väravakütid ei suutnud seeriat lõpetada ka täna ning erilist lisakäiku too asetus Levadia mängule vähemalt pealtnäha ei andnud.

Siinkohal tasub aga kiita ka Legioni korralikku kaitsetööd, mis enamikul mänguajast Levadia ründemehi korralikult taltsutada suutis. Ivans Baturinsil ei olnud Legioni puurisuul eriti palju tööd, kuid kaks positsioonikaotust keskväljal lubasid Levadial ikkagi klassi maksvusele panna. Seegi on tugeva võistkonna tunnus ning Levadia tõestas, et tugevus suudetakse maksma panna, maksku mis maksab.

4. Levadia tugevus on saanud tasu

Pärast tänast on Levadia liigaliider, lähimat jälitajat Florat edestatakse nüüd kolme punktiga. Floral on küll kaks mängu varuks, kuid põnevust on tabelitipus igal juhul küllaga.

Lihtsustatult öeldes on nii Levadia kui Flora võtnud ära kõik punktid, mis vaja, ning ühel korral leppinud vastasega - kelleks on olnud vastavalt Kalju ja Paide - viiki. Punktisaldo mängu kohta räägib hetkel Flora kasuks puhtalt põhjusel, et omavahelise mängu võitsid just nemad.

Mõlemad meeskonnad on aga tänavu näidanud suurepärast stabiilsust ning kui mullu suutis Paide nendega veidi pikemalt sammu pidada, paistavad Tallinna rohevalged jälitajatel ikkagi juba maikuu lõpupäevil eest minevat. Tiitliheitlus on täies hoos ning iga punkt on mõlema meeskonna jaoks väga-väga arvel.

Mark Oliver Roosnupp oli Levadia mängu dirigent. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

5. Mängu parim - Mark Oliver Roosnupp

Levadia mängu dirigent, kes avanes ise hästi esimese värava olukorras ning tegi teise puhul Zakaria Beglarišvilile hiilgava sööduga eeltöö. Roosnupp sidus Levadia mängu korralikult toimivaks tervikuks ning kolm punkti on suuresti just tema teene.

24. mail kell 18.00 Sportland Arenal

Tallinna JK Legion - Tallinna FCI Levadia  1:3 (0:2)
63. Nikita Ivanov - 27. Mark Oliver Roosnupp, 45. Zakaria Beglarišvili, 84. Murad Velijev

Väravasöödud: 63. Mihhail Kolobov - 27. Ilja Antonov, 45. Mark Oliver Roosnupp, 84. Ernest Agyiri