Luup peale | Levadia mängis tulega, aga pääses ehmatusega ja naasis võidurajale (galerii!) (0)

Levadia noppis Transi vastu kolm punkti. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Levadia kaotas eelmisel nädalavahetusel Paide Linnameeskonnale 0:4, aga naasis võidurajale, alistades Sportland Arenal peetud viieväravalises lahingus Narva Transi 3:2.

Levadia haaras juhtohjad 3. minutil, kui skooris Volodõmõr Bajenko. Levadia keskkaitsja oli ise rünnaku peamine arhitekt, kui tõusis keskväljal palliga ja andis hea söödu vasakule äärele Igor Žurahhovskile, kelle tsenderdust ei suutnud Bi Sehi Elysee Irie klaarida ja Bajenko oli esimesena jaol. Levadia suurendas eduseisu 25. minutil, kui Žurahhovski ja Mark Oliver Roosnupp mängisid omavahel kokku. Transi väravavaht Richard Aland tõrjus Roosnupu löögi, aga seejärel markeerimata olnud Zakaria Beglarišvili ei eksinud.

Transil olid esimesel poolajal mõned poolvõimalused, aga suures plaanis ei oldud Karl Andre Vallneri värava suunas väga ohtlikud. Levadia sai 61. minutil kolmeväravalise eduseisu, kui küljesisseviske järel purjetas karistusala suunas Hannes Anier, leides hea sööduga Beglarišvili, kes omakorda ei olnud kade, vaid andis palli Frank Liivakule, kes otsis ristnurka ja leidis selle.

Trans ei olnud alla andnud ja lõi 68. minutil ühe värava tagasi, kui tabamuse sepistasid vahetusest sekkunud Gleb Pevtsov ja Eduard Golovljov. Pevtsov tsenderdas ja Golovljov realiseeris. Trans lõi teise värava 83. minutil, kui karistuslöögi järel lendas pall Artjom Škinjovile, kelle kauglöök maandus posti kõrval. Kuigi Raivo Saarel oli 2:3 seisul väravavõimalus, siis Trans ei suutnud kaotusseisust välja rabeleda. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Muudatused koosseisudes

Levadia treenerid vangerdasid nii kaitses, poolkaitses kui ka rünnakul. Paide vastu punase kaardi korjanud Maksim Podholjuzin oli mängukeelu all ja teda asendas keskkaitses Anton Tolordava, Trevor Elhi asemel mängis paremkaitses Ilja Antonov. Kontrolliva poolkaitsja kohal alustas Brent Leipistu asemel Bogdan Vaštšuk ning Vaštšuki asendas kõrgemal Igor Žurahhovski. Vasakul äärel alustas seekord Mark Oliver Roosnupp ja tipuründaja kohal Hannes Anier. Tänavusel hooajal on nendel positsioonidel olnud esimesed valikud Ernest Agyiri ja Strahinja Krstevski. Viimane ei mahtunud leegionäride piirangu tõttu isegi pingile. Anier, Roosnupp ja Tolordava kuulusid käesoleval hooajal esmakordselt Levadia algkoosseisu.

Lepistu sekkus teisel poolajal vahetusest oma harjumuspärasele positsioonile ja Vaštšuk liikus Žurahhovski kohale. Paremal äärel alustanud Frank Liivak mängis tipuründaja kohal, kui Agyiri vahetas välja Anieri. Agyiri ja Roosnupp said mõlemal äärel mängida.

Viimases neljas mängus sama algkoosseisu kasutanud Transi treenerid tegid kaks muudatust, kui koosseisu ei mahtunud keskkaitsja Kristi Marku ja pingile jäi meeskonna parim väravalööja Eduard Golovljov. Bi Sehi Elysee Irie liikus keskväljale ning algkoosseisus võimaluse saanud Nikita Mihhailov keskväljale ja Nikolai Vdovitšenko tipuründaja kohale. Teisel poolajal, kui vahetusest sekkus Golovljov, vahetasid mehed väljakul positsioone ja Aleksandr Zakarljuka mängis isegi paremal äärel.

2. Levadia pääses ehmatusega

Sisuliselt kogu esimene poolaeg oli täielikult Levadia kontrolli all. Levadia mängis nii, nagu neile meeldib ja Transil ei tekkinud arvestatavaid väravavõimalusi. Trans muutis teisel poolajal veidi oma mänguplaani ja mängijate kohti väljakul. Vahetusest sekkunud Eduard Golovljov oli palju aktiivsem kui algkoosseisu kuulunud Nikolai Vdovitšenko.

Teisel poolajal oli mäng lahtisem ja kui Trans sai Levadia eksimus(t)est esimese värava löödud, võtsid külalised rohkem riske, et punkt kätte saada. See oleks peaaegu õnnestunud, sest Artjom Škinjov säras kauglöögiga ja Raivo Saarel oli mõned minutid enne lõpuvilet superšanss, aga ründaja ei tabanud piisavalt hästi. Levadia pääses ehmatusega.

3. Zakaria Beglarišvili juubelivärav

Tänavusel hooajal oma kuuenda värava löönud Zakaria Beglarišvili murdis sajaliste klubisse - Eesti passiga grusiin on Premium liigas löönud 100 väravat. Lihtne matemaatika ütleb, et 94 väravat Flora ja 6 väravat Levadia särgis. Eile, kui Levadia suur rivaal Flora leppis Viljandi Tulevikuga viiki, lõi oma 100. värava Premium liigas Rauno Sappinen.

Tegevmängijatest on Premium liigas rohkem väravaid löönud ainult praegused Tallinna Legioni mehed Albert Prosa (133) ja Nikita Andrejev (114). Sajaliste klubile on lähedal ka Nõmme Kalju mängija Igor Subbotin (98) ja Tallinna Flora pallur Rauno Alliku (95).

Zakaria Beglarišvili. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

4. Universaal Bogdan Vaštšuk

Jalgpallisõbrad on harjunud, et Bogdan Vaštšuk on ründav poolkaitsja, kes tekitab teistele, aga ka endale väravavõimalusi, ent seekord hoidis keskvälja kontrolli all ja tuli sellega suures plaanis toime. Viimases koondisaknas väga palju minuteid teeninud ja roppumoodi kaitsetööd teinud Vaštšuk on nende mängudega tõestanud, et mängib selle koha välja. Ta on ka Levadias seda positsiooni vajadusel katnud.

5. Mängu parim - Igor Žurahhovski

Kui Levadia poolkaitsja Igor Žurahhovski oli väljakul, siis Levadia mäng toimis paremini. Kuigi Žurahhovski ei saanud resultatiivsuspunkte, siis esimese ja teise tabamuse puhul oli ukrainlasel märkimisväärne roll. Suuresti just Žurahhovki geniaalsusel need väravad sündisid ja Levadiale kaheväravalise eduseisu andsid.

Kuna Žurahhovski on Levadias olnud liiga sageli kimpus traumadega ja oli ka enne tänavuse hooaja algust, otsustasid treenerid, et 90 minutit on praegu mõttetu risk. Ligi tund aega mänginud Žurahhovski oli selle aja jooksul silmapaistev.

21. aprillil kell 20.00 Tallinnas Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia - JK Narva Trans 3:2 (2:0)
3. Volodõmõr Bajenko, 25. Zakaria Beglarišvili, 61. Frank Liivak - 68. Eduard Golovljov, 83. Artjom Škinjov

Väravasöödud: 3. x, 25. Mark Oliver Roosnupp, 61. Zakaria Beglarišvili - 68. Gleb Pevtsov, 83. x
Hoiatused: 41. Anton Tolordava, 90+3. Frank Liivak - 21. Deniss Poljakov
Mänguolud: +9, selge ilm; kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Lauri Salei, Anni Rahula
Neljas kohtunik: Denis Petrov

Levadia: Karl Andre Vallner, Ilja Antonov, Anton Tolordava, Milijan Ilic, Volodõmõr Bajenko, Zakaria Beglarišvili, Igor Žurahhovski (53. Brent Lepistu), Bogdan Vaštšuk (72. Artjom Komlov), Mark Oliver Roosnupp, Frank Liivak, Hannes Anier (64. Ernest Agyiri).
Varus: Artur Kotenko, Brent Lepistu, Ernest Agyiri, Markus Jürgenson, Trevor Elhi, Artjom Komlov, Karl Rudolf Õigus.

Trans: Richard Aland, Tabrezi Davlatmir, Roman Nesterovski, Bi Sehi Elysee Irie, Artjom Škinjov, Nikita Mihhailov, Deniss Poljakov (46. Eduard Golovljov), Aleksandr Zakarljuka (72. Raivo Saar), Mihhail Belov, Vitali Kalenkovitš, Nikolai Vdovitšenko (66. Gleb Pevtsov).
Varus: Maksim Pavlov, Gleb Pevtsov, Daaniel Maanas, Raivo Saar, Sergei Kondrattsev, Martin Käos, Eduard Golovljov.