Luup peale | Levadia sai igatsetud võidu, kuid koduvõti on jätkuvalt kadunud (7)

Premium liiga 19. mänguvoor tõi Tallinna FCI Levadiale loodetud võidu JK Tallinna Kalevi üle. Vajalikule rõõmule vaatamata on meistermeeskonna pea kohal mitmeid murepilvi, mida usin külaline meelsasti välja tõi.

Kohtumine algas pisut tavatult rahulikus tempos. Levadia võttis palli küll kiirelt oma hoole alla ning toimetas päris agaralt, kuid Kalevi karistusala jäi esialgu tabamatuks. Neile episoodidele sattusid sekka ka mõned külalise sähvatused.

13. minutil sai Levadia punni maha. Olukord sai alguse Brent Lepistu täpsest läbisöödust Mark Oliver Roosnupule, kes lükkas mänguvahendi ühe puutega seltsis olnud Zakaria Beglarišvilile. Premium liiga resultatiivseim mees tegi paar puudet ning saatis mänguvahendi Stiven Raiderile püüdmatusse kaugusesse - 1:0.

Veerand tundi hiljem mängis ka Kalev oma avapoolaga parima šansi välja. Oluliseks niiditõmbajaks Ats Purje, kes näppas Levadia kaitseliinilt palli ning toimetas selle vasakul äärel valmis olnud Ioan Jakovlevile. Ääreründaja tõstis pea ning saatis kõrge palli Levadia tagumisse posti, kust sai jala vahele Hannes Anier, kuid saagiks vaid küljevõrk.

Avapoolaja lõpus noolis Levadia oma teist, kui mööda vasakut äärt sai karistusala lähistele liduda Karl Rudolf Õigus, kes sööduga omasid otsima asus. Kuigi samal ajal kukutas Marek Kaljumäe ka nooliva Roosnupu, siis Martti Puki vile kõlas käega mängu märgiks - Õiguse pall tabas Reimaa jäset. Beglarišvili näitas taaskord täpset jalga - 2:0.

Teine poolaeg ähvardas sarnast taktimõõtu võtta, kuid Ramol Sillamaa ja Purje duo tappis Levadia biidi. Esimene neist sai keskjoonelt palliga putku ning mängis söötu alles siis, kui Maximiliano Ugge pisut enne karistusala joont sammu vastu astus. Purje sai palli, raputas end seljas rippunud Lepistust maha ning kõmmutas palli tagumisse ristnurka - 2:1.

Hannes Anier Levadia mehi kollitamas. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Loetud minutid hiljem olid Levadia mehed taas ansamblist väljas. Marko Putincanin oli esimene patustaja, tehes kastis lubamatult pika puute. Lappima asunud Ugge jäi noote liialt pikaks ajaks lugema, mis päädis pallikaotusega. Anier oli jaol, keeras end värava peale, kõmmutas ning Lepistu peast vihises mänguvahend latti.

57. minutil oli aga just Ugge see, kes hiilgava diagonaalpalliga Õiguse üles leidis. Tänavu esimest korda algkoosseisu nimetatud vasakäär leidis tsenderdamiseks koha ning kaitsjate vahelt vaba tsooni leidnud Roosnupul jäi üle vaid jalg vahele pista - 3:1.

Kümme minutit hiljem traageldas Kalev järjekordset head võimalust, kui Jakovlev otsustas nurgalöögi kiirelt tahapoole lahti mängida. Mõne söödu järel tõusis põrutama Valeri Stepanenko, kelle katse nurjamiseks pidi Artur Kotenko korralikult hüppama.

Artur Kotenko on tänavu mänguaega teeninud 5 kohtumises. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Päris kohtumise lõpus said katsetada ka Nikita Vassiljev ja Daniil Timofejev, kellest viimasel õnnestus end Raideriga silmitsi mängida. Premium liiga debüüdi teinud mängumees ei pidanud survele aga vastu ning saatis palli kiiprile keresse. Niisiis sai Levadia kokkuvõttes kätte 3:1 võidu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Levadia vangerdas, kuid ei koperdanud

Kohtumise eel oli teada, et valitsev meister ei saa väljakule oma tavapärases koosseisus astuda. Seda juba Karl Andre Vallneri eelmises voorus teenitud punase kaardi ning ka Milan Mitrovici mängukeelu tõttu. Lisaks on klubist lahkunud mitmeid mängijaid.

Niisiis alustas postide vahel 40-aastane Artur Kotenko, kes selgitas kohtumise järel, et nooremad ametivennad polnud väljakule astumiseks lihtsalt valmis. Neljases kaitseliini keskel toimetasid Brent Lepistu ja Maximiliano Ugge, keda toetasid äärtel Rasmus Peetson ja Artur Pikk. Viimast oli äärel igati edukalt toetamas Karl Rudolf Õigus. Teine külg oli Murad Velijevi mängumaa. Puhast tõugu tipuründajat väljakul polnudki.

Muudatustele vaatamata sai Levadia oma ülesannetega hakkama. Eriti loov oli Pikk-Õigus duo, mis toimis justkui õlitatult. See on ka päris lihtsasti põhjendatav, sest esimene neist on harjunud justnimelt kolmese kaitseliini kõrval vasakääre rollis olema. Parema ääre eest kandis enamasti hoolt Velijev üksinda, kuid ka sealt tekkis arvestatavat teravust.

Karl Rudolf Õigus lõi mitmel korral otsustavat teravust. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

2. Kalevi lubav periood tõi Levadia murekoha taaskord välja

Kuigi Kalevil oli esimesel poolajal minimaalselt sõnaõigust, siis teisele poolajale tuldi vastu uue jõuga. Juba 46. minutil pani end mängleva kergusega priiks mänginud Ats Purje väravavõrgu vappuma ning minutid hiljem võinuks Hannes Anier teisegi põrutada.

Veerand tundi enne kohtumise lõppu oli Purje surve aga säärane, et Kotenko sööt läks ründajale otse jala peale. Levadia õnneks oli olukorda paikamas Maksim Podholjuzin, kes mänguvahendi üle küljejoone kõmmutas. Säärased momendid näitavad jätkuvalt: a) Kalevil on Premium liiga rammu; b) Levadia ei suuda igas olukorras maksimaalselt keskenduda.

Maikuu lõpust alates on Levadia vastu skoori teinud Tallinna JK Legion, Tallinna FC Flora, Pärnu JK Vaprus, FC Kuressaare ja nüüd ka Tallinna JK Kalev. Murekoht on sääraseks kärisenud justnimelt viimaste voorudega, mis näitab, et miskit on meeskonna sees küpsemas.

Kohtumise võtmemehed Mark Oliver Roosnupp ja Ats Purje. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

3. Kohtumise parim - Mark Oliver Roosnupp

Kuigi särtsu oli ka teistes liinides, siis otsustavaks said Roosnupu tegutsemised. Avavärava olukorras tegi ta end keskväljal vabaks ning tajus kohe ära, et Zakaria Beglarišvili on prii mehena kõrval. Peale selle lõi ta kohtumisele punkti pannud värava.

1. juulil kell 18.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - JK Tallinna Kalev 3:1 (2:0)
13., 45+1. pen. Zakaria Beglarišvili, 57. Mark Oliver Roosnupp - 46. Ats Purje

Väravasöödud: 13. Mark Oliver Roosnupp, 45+1., 57. Karl Rudolf Õigus - 46. Ramol Sillamaa
Hoiatused: 16. Artur Pikk, 35. Murad Velijev, 39. Marko Putincanin, 90+3. Maksim Podholjuzin - 10. Reinhard Reimaa, 36. Marek Kaljumäe
Mänguolud: +28, pilvine ilm, muruväljak väga heas seisukorras