Luup peale | Lugemata jäänud väravad ja Orgla prohvetlikud sõnad. Flora pääses Kalevi vastu ehmatusega (3)

FC Flora alistas Sportland Arenal peetud Premium liiga kümnenda vooru mängus Tallinna Kalevi, kes lõpetas nende viiemängulise nullimängude seeria. Flora võidunumbrid olid 4:2. Seejuures löödi mängus üheksa väravat, aga kohtunike hinnangul olid neist reeglitepärased vaid kuus.

Flora sai ideaalse alguse, kui Henrik Pürg andis 4. minutil keskväljalt pika söödu karistusalasse, kus Mikk Johannes Siitam hüppas pallist mööda ja Daniil Kuraksin pani mõõdetud söödu värava ette, kus Tristan Koskoril oli ainult vormistamise vaev - 0:1.

Flora oli palliga domineerivam pool ja otsis võimalusi. 14. minutil andis Markus Poom oivalise läbisöödu mitme mängija vahelt karistusalasse, kuhu oli jooksnud Martin Miller, kes lahendas meisterlikult - 0:2. Poom säras 18. minutil taas suurepärase sööduga, kui leidis karistusalast Koskori, kes konksutas kaks Kalevi kaitsjat ära ja keerutas palli latipõrkest sisse - 0:3.

Tundus, et mäng oli juba tehtud ja Flora läheb varakult oma teed, aga Kalev nii ei arvanud, sest Paide Linnameeskonnast laenatud Foday Trawally lõi enne poolajavilet kaks väravat tagasi ja vaheajale mindi Flora minimaalses eduseisus.

Ioan Jakovlev tsenderdas 29. minutil palli karistusalasse, kus Trawally esimene löök lendas vastu Marco Lukkat, aga tagasipõrkunud palli lõi Trawally väravasse - 1:3. Sellele järgnesid Sergei Zenjovi ja Jakovlevi väravad vastavalt 27. ja 29. minutil, aga kumbki ei lugenud (loe nendest altpoolt).

Hannes Anier võitis 34. minutil Flora karistusala lähistel palli, söötis selle edasi paremale äärele Vadim Mihhailovile ja jooksis ise värava ette. Mihhailov andis tsenderduse, mis lendas Anieri puutest tagumise posti juurde, kus Trawally jooksis sellega väravasse - 2:3.

Teisel poolajal alustas aktiivsemalt Flora, aga kindlaid väravavõimalusi ei olnud ja Kalev püsis mängus sees, kuni vahetusest sekkusid Rauno Alliku ja Konstantin Vassiljev, kes taastasid kaheväravalise eduseisu. Alliku võitis 77. minutil paremal äärel võidujooksu Kaspar Lauri vastu, tsenderdas palli värava ette, kus Vassiljev selle väravasse suunas - 2:4.

Marek Kaljumäe sai 87. minutil nurgalöögi olukorras palli võrku, aga värav ei lugenud (loe sellest altpoolt). 89. minutil andis Karl-Romet Nõmm valesöödu ja Ramol Sillamaa pääses väravavahiga silmitsi, aga Nõmm heastas oma eksimuse ja tõrjus Sillamaa löögi. Teisel üleminutil sai Ats Purje karistusalast löögile, aga ka selle Nõmm tõrjus. Socernet.ee tähelepanekud:

1. Lugemata jäänud väravad

27. minut. Flora juhtis 3:1. Ken Kallaste mängis vasakul äärel Daniil Kuraksiniga kokku ja tsenderdas palli Kalevi karistusalasse, kus Sergei Zenjov rammis selle peaga väravasse, aga lendas samas olukorras Valeri Stepanenkole selga. Viga ja värav ei lugenud. Video olukorrast (alates 32:33):

29. minut. Flora juhtis 3:1. Foday Trawally andis vasakul äärel Ioan Jakovlevi suunas söödu, millele sai jala vahele Michael Lilander, aga Jakovlev röövis palli endale, jooksis Flora karistusalasse ja realiseeris üks-üks olukorra Karl-Romet Nõmme vastu. Värav ei lugenud (olematu) suluseisu tõttu. Foto ja video (alates 35:20) olukorrast:

87. minut. Flora juhtis 4:2. Kalevil oli nurgalöök, Reinhard Reimaa ja Ken Kallaste põrkasid omavahel kokku, pall oli Flora karistusalas lahti, Valeri Stepanenko seisis viiekastis Karl-Romet Nõmmel ees ja Marek Kaljumäe lõi palli väravasse. Viga (ilmselt Nõmme vastu?) ja värav ei lugenud. Video (alates 1:48:30) olukorrast:

Mängu peakohtunik oli Paul Kask, esimene abikohtunik Riivo Stolts, teine abikohtunik Sander Saga ja neljas kohtunik Joonas Jaanovits. Kask tegutses esmakordselt Premium liigas väljakukohtunikuna.

2. Kalev oskab Florale väravaid lüüa

Kui samad meeskonnad sel hooajal esimest korda vastamisi läksid, asus Kalev juba 4. minutil Ramol Sillamaa väravast 1:0 juhtima, aga Flora võitis lõpuks ikkagi 7:1. "Eelmises mängus Kalev näitas meile, et kui korraks kaitses unistama jääme, siis võib jama majas olla," meenutas Flora väravavahtide treener Aiko Orgla mängueelses kommentaaris.

Orgla sõnad osutusid prohvetlikuks, sest Floral oligi korraks jama majas. Seekord lõi Kalev neile koguni kaks väravat. Foday Trawally 2, FC Flora 4. See tähendab, et Florale on tänavu löödud viis väravat, millest kolm on löönud Kalev. Teisisõnu, Kalev on Florale löönud rohkem väravaid kui ülejäänud meeskonnad kamba peale kokku.

3. Henn vangerdas koosseisuga

Eelmisel pühapäeval Tallinna derbis Levadia 2:0 alistanud Flora peatreener Jürgen Henn tegi algkoosseisus kolm vangerdust - pingil alustasid Joonas Tamm, Konstantin Vassiljev ja Rauno Alliku, keda asendasid algkoosseisus Ken Kallaste, Markus Poom ja Tristan Koskor.

Flora mängis esimesel poolajal 3:0 eduseisu 3:2 peale ja Henn tegi juba vaheajal kaks muudatust, kui teist poolaega alustasid Michael Lilander ja Henrik Pürgi asemel Kristo Hussar ja Tamm. Kolmapäev ei olnud puhkepäev ka Vassiljevi ja Alliku jaoks, nad sekkusid mängu 67. minutil ja sepistasid 79. minutil Flora neljanda värava.

Hooaja alguses rohkem mänguaega saanud, aga seejärel Alliku varju jäänud Koskor kasutas Kalevi vastu oma võimaluse ideaalselt ära, lüües Flora-karjääri esimesed väravad.

Kusjuures Kalevi treeneriteduo Daniel Meijel ja Aivar Anniste tegi vaheajal koguni kolm muudatust, kui esimese poolajaga piirdusid Ioan Jakovlev, Hannes Anier ja kahe väravaga säranud Foday Trawally, keda asendasid Ats Purje, Ramol Sillamaa ja Markus Riisenberg.

4. Mängu parim - Markus Poom

Tristan Koskor lõi esimesel poolajal kaks väravat, Rauno Alliku ja Konstantin Vassiljev otsustasid teisel poolajal lõplikult mängu saatuse, kui sepistasid 4:2 värava, aga Markus Poom säras Flora teise ja kolmanda värava puhul. Suurepärane väljakunägemine ja meisterlikud väravasöödud.

27. aprillil kell 18.00 Sportland Arenal

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Flora 2:4 (2:3)
27., 34. Foday Trawally - 4., 18. Tristan Koskor, 14. Martin Miller, 77. Konstantin Vassiljev

Väravasöödud: 27. x, 34. Hannes Anier - 4. Daniil Kuraksin, 14., 18. Markus Poom, 77. Rauno Alliku
Hoiatused: 32. Hannes Anier
Mänguolud: +5, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras