Luup peale | Mängu lõpu pillerkaar andis Transile ja Paidele ühe käega, kuid ega võtmata ka ei jätnud (0)

Meeskondade eelmine kohtumine Paides. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

JK Narva Trans tahtis punktilisa - sai! Paide Linnameeskond vajas euromängudeks karastust - sai! Niisiis oli 1:1 viik Premium liiga 19. mänguvoorus igati aus tulemus. Või kas oli ikka?

Mõlema meeskonna jaoks oli kohtumine mõistagi olulise kaaluga. Kodumeeskond tundis võidurõõmu viimati ... liiga ammu ja külalist on ees ootamas kohtumised Konverentsiliigas. Niisiis oli Transi jaoks oluline saada midagi näppude vahele, järgmisel nädalal Gruusiasse sõitva Paide jaoks oli tähtsam enesekindlus, voolavus ja ehk ka korralik vatt.

Suvekuumus on praeguse aja matšides asunud vastasleeri, mis tähendab, et meeskonnad peavad mängima teatava kavalusega. Oluline on jaotada jõuvarusid sääraselt, et terve kohtumine saaks kaetud, kuid tagasi hoida ka ei saa. Trans ja Paide esialgu hoidsid.

Esimene ärevam moment saabus pisut peale 10 minuti täitumist, kui Transi väravast välja tormanud Aleksei Matrossovi valearvestuse tõttu jõudis pall ikkagi puurisuu lähistele. Halvimat ära hoidma tõtanud Deniss Taraduda klaaris küll palli minema, kuid Bubacarr Tambedou tahtis ka oma sõna sekka öelda. Olukord lõppes sääraselt, et Paide mees võttis debütandi hoolimatult maha.

Päris poolaja lõpus saabus kodumeeskonna jaoks soodne periood, kui Volodõmõr Prõjomovile mitu lubavat löögikohta ette mängiti. Esimene neist rullus lahti 38. minutil, kui pika palliga leiti üles karistusala joonel noolinud Nikita Mihhailov. Ääremängija sai mänguvahendi omaks, konksutas pisut ja lükkas söödu seltsi tulnud Prõjomovile. Ukrainlane proovis, kuid jättis hiilgava võimaluse kasutamata.

Minutike hiljem oli paremalt äärelt kasti murdnud Mihhailov uut võimalust küpsetamas, saates sel korral Prõjomovile ette teravamat laadi söödu. Ründaja kõmmutas ühega, kuid Mihkel Aksalu pani tee pisut ebalevalt, kuid kokkuvõttes kindlalt kinni. Törts hiljem oli Prõjomov ise söötja rollis, kuid ka Mihhailovi jaoks jäi Aksalu keeruliseks vastaseks.

Teiseks poolajaks said paidekad ilmselt korralikult õpetussõnu kaasa, mistõttu krutiti tempot hoolega. Kuigi esialgu tundus, et Transil on hädasid kaasas püsimisega, siis jäi mõõdukas surve taluvuspiiridesse. Pisut ehmatavamalt mõjus Abdul Razak Yusifi 51. mänguminuti katse, mis pani Matrossovi hüppama, kuid jätkuolukorras oli kiiper jällegi oma kasti kuningas.

Vähem kui pool tundi hiljem läks tiitlite jagamiseks teises karistusalas, kui Hindrek Ojamaa valis Arseni Kovaltšuki peatamiseks keelatud võtted. Penaltipunktile läks Deniss Dedetško, kes paigutas palli paremasse nurka - 1:0.

90. minuti täitumise eel sai ka Paide põhjust rõõmustamiseks. Nurgalööki toimetanud Joseph Saliste keerutas mänguvahendit sääraselt, et Dedetško jäi klaarimisega hätta, kuid Deabeas Owusu Sekyere oli jaol - 1:1.

Teisel üleminutil oli kisa taevani, sest Transi karistusalasse tõtanud Robi Saarma tee lõikas Dedetško läbi. Ründaja langes murule ning peakohtunik Karl Koppel liigset mõtteaega ei võtnud - matši teine penalti. Lisaks tõusis ukrainlasest keskkaitsja ees teine hoiatuskaart, mis teatavasti tähendab punast.

Deabeas astus Matrossoviga silmitsi. Ehk juba võidumõtteid mõlgutama hakanud hollandlane saatis mänguvahendi värava keskele ning Transi esikiiper mässis end kiirelt selle ümber - päästetud! Soccernet.ee tähelepanekud:

Aleksei Matrossov ei pidanud liiga palju tõrjetööd tegema, kuid kui tegi, siis korralikult. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Trans katsetas uut keskkaitsjat, kes saab uuel nädalal tõenäoliselt vägagi kandva rolli

Kuna Narva Trans on riburadapidi jäänud ilma oma keskkaitsjatest, siis löödi hiljuti käed Deniss Taradudaga. Teisele Denissile seltsiks toodud nooruslik jõud sai kohe esimeses mängus letti löödud. Taraduda tegi mitmeid olulisi vaheltlõikeid ning vajadusel ohverdas oma kere kaitseblokki. Ka korduv vati saamine on teinekord päris korralik näitaja.

Kuigi penaltiolukorra eel oli just Taraduda see, kelle selja taha Robi Saarma lipsas, siis vastukaaluks oli ukrainlane ametis, kui Aleksei Matrossov 13. minutil suvetuurile läks. Sellest olukorrast vilistati teatavasti viga, sest palli võrku rammima läinud Boubacarr Tambedou tabas hoopis Transi meest.

Kuna Deniss Dedetško läks taaskord kaartide osakonnas maiaks, siis peaks Taraduda kõikide eelduste kohaselt olema järgmisel nädalal üks kaitseliini tugitaladest. Ka Kevin Aloe on Pärnu JK Vapruse vastu pealtvaataja rollis. Laatsaretis on Sergei Kondrattsev ja Martin Käos, kellest viimane proovib end nädalaga maksimaalselt putitada. Peale Taraduda jäävad alles Artjom Škinjov, nooruke Oleg Gonsevitš ning viimasel ajal mängupraktikat tagasihoidlikumalt saanud Roman Nesterovski. Midagi uut poleks ka näiteks Irie ja Jevgeni Demidovi madalamale toomises.

2. Paide läheb euromängudele vastakate tunnetega

Paide Linnameeskond on Premium liiga viimastes voorudes läinud peale Transi vastamisi ka Tallinna JK Legioni ja FC Kuressaarega. Võib julgelt eeldada, et Konverentsiliiga esimeses eelringis vastu tulev Tbilisi Dinamo on väheke teist masti meeskond. Kasvõi selle arvelt, et tegemist on Gruusia edukaima meeskonnaga, kes võitis viimase meistritiitli tunamullu.

Karel Voolaid tunnistas tänase kohtumise järel, et vastase hingeeluga veel liialt hästi kursis ei olda, kuid kodutööd hakatakse nüüd usinalt tegema. "Kindlasti see mängu olemus või dünaamika tuleb teine. Tõenäoliselt nad kodus ikkagi tunnetavad ennast rohkem favoriidina. Meil oli Kuressaarega, Legioniga ja Narvaga nagu selline võidukohustus. Nüüd Tbilisiga tuleb veidi teine mäng," sõnas ta.

Paide mängis viiki ka Kuressaarega. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kuna Tallinna FCI Levadia sai oma esimeses eurokohtumises kõva sahmaka, siis tunnetavad vast Paide ja Tallinna FC Flora teatavat pinget. Järgmised silmad on ju nende peal ja ebaõnnestumise puhul võidakse meistermeeskonnaga sarnane rahe krae vahele saada. Õnnestumisel oleks aga pea hindamatu kaal. Tõsi, omad hinnalipikud on euromängudel niikuinii küljes, kuid jalgpallisõprade usk on ka täiesti omaette näitaja.

3. Tabelisse kiikamine ei too kummalegi meeskonnale suurt rõõmu

Paide Linnameeskond on hetkel Premium liiga 4. meeskond ning mitmed koperdamised on teinud esikolmikusse murdmise päris keeruliseks. Tõsi, säärane katsumus ei kvalifitseeruks tõenäoliselt veel Tom Cruise'i "Võimatu missiooni" üheksandaks osaks, kuid ruumi hakkab aina vähemaks jääma. Eespool paiknev Nõmme Kalju FC on mänginud kaks matši vähem, kuid kogutud silmade arv on kolme võrra suurem. Kui nõmmekatel õnnestub tekitatud vahe üheksapunktiliseks käristada, siis võib Cruise'ilt näpunäiteid võtma hakata küll.

Narva Transi seis on aga sootuks nürim, kuid võitlus käib teiste asjade peale. Esmalt on oluline vältida üleminekumänge ning täna võetud punkt räägib selle plaani kasuks. Eelmises voorus 1:0 võidu võtnud Tartu JK Tammeka paikneb seevastu koha võrra kõrgemal ning piirilinlastel on kaks mängu varuks. Ühesõnaga ronida annab küll, kuid viimase aja tempot tuleb sellisel juhul kruttida.

4. Kohtumise parim - Aleksei Matrossov

Kui mäng kestnuks 89 minutit, siis läinuks tiitel Deniss Dedetškole. Järgnev viis selle plaani koguni tugevale miinuspoolele, sest peale penalti tekitamisele jättis ta omad ka täbarasse olukorda. Neil hetkedel kerkis esile just Matrossov, kes Deabeas Owusu Sekyere penaltilöögi eel vastase töötlemise huvides palliga otsustavalt vembutas ning tagatipuks hoidis 1:2 kaotusseisu ära. Niisiis mängis Matrossov hädavajaliku punkti teenimises olulist rolli.