Luup peale | Midagi on Tammekas valesti, aga mis? Kuressaaret see ei huvita! (galerii!) (5)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammeka pääses sel hooajal esmakordselt Tamme staadionile, kus aga FC Kuressaarele 0:1 kaotati. Tammeka jaoks oli see viies järjestikune kaotus, Kuressaare on aga kahe keerulise mänguga teeninud juba neli punkti.

Ei Tammeka ega Kuressaare suutnud esimese tunni jooksul suurt midagi korda saata. Palli valdas ehk rohkem kodumeeskond ja nurgalööke teeniti ka päris mitmeid, ent neist ei tulnud midagi. Karl Johan Pechteril oli teise värava all tööd rohkem, aga ta sai sellega korralikult hakkama, kuigi ka ise elas enda elu korraks väga ärevaks.

72. minutil teenis aga Mihkel Järviste vea eest Michael Schjönning-Larsenile teise kollase kaardi ja Kuressaare sai penalti, mille teisel katsel Märten Pajunurm ka realiseeris. Tammeka veel proovis vastata, aga ei suutnud. Abi polnud ka vigastusest paranenud Taijo Tenistest, kes Tammeka eest koduliigas esmakordselt platsil käis. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kas kohtunikud tegid Tammekale liiga või mitte?

REKLAAM

Tegemist oli klassikalise võitlusliku mänguga, kus oli juba üsna varakult üleval hõng, et esimene värav võidab. Selle sai 74. minutil kätte FC Kuressaare, kui penaltipunktilt oli täpne Pajunurm.

Aga kas Tammekale tehti liiga või oli kõik okei? Esmalt penaltiolukord: Michael Schjönning-Larsen ja Mihkel Järviste kaelustasid üksteist ja kindlasti oli tartlase vasak käsi Schjönning-Larseni õlal, aga sellele võis eelneda ka Kuressaare mängija tõmbamine. Olukord, kus ülekandes pakutud kordusest on raske ammendavat tõde välja lugeda. Järviste reaktsioon oli ühemõtteline ja tema arvates tegi Kuressaare mees vea tema vastu. Oleks mõistagi ka imelik, kui penalti ära andnud mängija sellele valuliselt ei reageeriks.

Tasuks ka teine kollane kaart ja penalti. Olgu ära öeldud, et kui Järviste vea tegi, siis oli sellele järgnenud teine kollane kindlasti põhjendatud. Aga kas oli viga või mitte?

Igatahes läks Märten Pajunurm penaltit lööma ja Karl Johan Pechter suutis selle altnurgast ära tuua. Juri Frischer määras aga abikohtunik Dmitri Vinogradovi sekkumise järel korduslöögi, sest Pechter olevat joonelt väljas olnud. Taaskord olukord, kus kaameranurk meile absoluutset tõde ei edasta, aga stoppkaader seab selle otsuse vähemasti kahtluse alla.

Siinkohal olgu aga ära öeldud, et Tammeka kaitsev poolkaitsja Kevin Anderson oli karistusalas varem sees ja selle põhjal eest oleks olnud korduslöögi määramine kindlasti põhjendatud.

Kohtunike otsus: Karl Johan Pechter oli joonelt väljas. Foto: Soccernet.ee
2. Kuressaare on oma asjad käima saanud

Kuressaare mehed on hooaja algusest peale rääkinud, et kaotus kaotuse otsa on küll karm reaalsus, aga tegelikult paanikat ei ole. Enda asjadesse on usutud ja nüüd hakkab midagi ka näppude vahele jääma.

21. aprillil alistati kõva võitluse taga järjel kodus Pärnu Vaprus, seejärel alistuti 0:2 Narva Transile, kus pidi kõvasti pingutama vastaste väravavaht Richard Aland. Valitsev meister Flora oli Saaremaal hädas, kuni vahetusest sekkus Konstantin Vassiljev ning siis otsustati asi 4:0 võiduga ära. Viimati aga viigistati kodus tabeliliidri Paidega, kusjuures kahel korral mindi isegi juhtima. Nüüd saadi Tartust kätte võidupunktid. Ilmselgelt on Kuressaares asjad hästi!

3. Kompliment Tammeka noortesüsteemile

Tammeka heast noortetööst on juttu olnud juba aastaid ja oma mängijatele on tuginetud pea alati. Siiski paistab, et klubi noortetöö on jõudnud järgmisele tasemele. Täna kuulus esmakordselt algkoosseisu 17-aastane Karl Läänelaid, kes kuni vigastadasaamiseni paremkaitses vägagi korralikult hakkama sai.

Läänelaid on aga üks näide väga mitmest. Kui võtta piiriks 2000. aastal ja hiljem sündinud noored, siis Järviste (20-aastane) on põhimees olnud juba aastaid. Samuti mängib Patrick Genro Veelma (19) Tammeka põhikoosseisus juba kolmandat hooaega. Ats Toomsalu (18) on tänavu kuulunud algkoosseisu kõigis Tammeka liigamängudes. Samuti on mitu korda mängu alustanud Dominic Laaneots (19) ja Tanel Tammik (18). Kaks korda on vahetusest platsile pääsenud ka 19-aastane Karl Tammeorg.

Kõik loetletud on Tartu oma poisid ja mõne erandiga üles tulnud Tammeka noortesüsteemist. Laaneots alustas Merkuuris, Tammeorg treenis aastaid FC Elvas ja Läänelaid alustas oma vutikarjääri FC Helioses.

Karl Läänelaid. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

4. Tammekal läheb aina raskemaks

Viis järjestikust kaotust saanud Tammeka jaoks ei lähe asjad aga sugugi lihtsamaks ning seeria ähvardab venida pikemaks. Kui kõik on nii mustvalge kui praegu paistab, siis järgmises mängus FC Flora vastu on puudu kõik senised vigastatud mängijad, kellest olulisemad on Sander Kapper ja Reio Laabus. Täna oli puudu ka ründaja Kevin Mätas ja vigastada said nii Läänelaid kui Artur Uljanov. Mõistagi ei saa Flora vastu platsile joosta poolkaitsja Mihkel Järviste.

Kõrvalt asja jälgides kajab Tammeka mängust vastu närvilisus. Teniste küll rõhutas mängujärgselt, et Tammeka suutis ka täna näidata, et osatakse ilusasti mängida küll, aga see on episoodiline. Midagi on Tammeka mängu juures valesti ja sellele on vaja kiirelt näpp peale panna.

Kui Flora vastu on sellise koosseisuga raske, siis edasi ootavad kodumängud Legioni, Transi, Kalju ja Pärnu Vapruse vastu. Pole üldse ebareaalne, et Vapruse vastu minnakse seisust, kus all on üheksamänguline kaotuste seeria. Samas on kõik vastased sellised, kellelt Tammeka peaks olema võimeline punkte teenima. Just nimelt punkte, mitte punkti.

5. Mängu parim - Märten Pajunurm

Penalti penaltiks, aga Kuressaare kaitse seisis kogu kohtumise kindlalt ja väravavaht Kristen Lapat appi väga ei palutud. Pajunurm pakkus kavalaid lahendusi ka rünnakul - korra proovis ta üle pea tehtud kaarpalliga Pechterit üllatada, korra vajutas eemalt vinge karistuslöögi, mille Tammeka puurilukk ära suutis tuua.

Protokoll:

8. mai kell 16.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - FC Kuressaare  0:1 (0:0)
74. pen. Märten Pajunurm

Väravasöödud: 74. Michael Schjönning-Larsen
Hoiatused
: 12., 72. Mihkel Järviste, 74. Kevin Aloe
Eemaldamine: 72. Mihkel Järviste
Mänguolud
: +4, vahelduv pilvisus; muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik
: Juri Frischer
Abikohtunikud: Sander Saga, Dmitri Vinogradov
Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen

Tammeka: Karl Johan Pechter, Kevin Aloe, Igor Dudarev, Ats Toomsalu, Karl Läänelaid (56. Taijo Teniste), Kevin Anderson, Andre Paju /65. Dominic Laaneots), Mihkel Järviste, Patrick Genro Veelma, Artur Uljanov (68. Karl Tammeorg), Tristan Koskor.
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Tanel Tammik, Martin Jõgi, Egert Naruson, Karl Tammeorg, Dominic Laaneots, Taijo Teniste.

Kuressaare: Kristen Lapa, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Joonas Soomre, Silver Alex Kelder, Rauno Tutk, Sander Seeman, Michael Schjönning-Larsen, Rasmus Saar, Sander Laht.
Varus: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm.

Premium liiga:
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
9
7
2
0
20:6
23
2.
9
7
1
1
23:11
22
3.
7
5
2
0
18:6
17
4.
9
4
2
3
15:17
14
5.
9
4
0
5
12:9
12
6.
10
3
2
5
10:12
11
7.
8
2
1
5
9:13
7
8.
10
2
1
7
8:19
7
9.
9
1
2
6
12:26
5
10.
6
1
1
4
5:13
4

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Marko Meripuu   •  
(91.129.104.***)
Midagi pole valesti nad lihtsalt mängivad hetkel sellel tasemel .Teised on paremad ja nii lihtne see ongi
TheBroEx   •  
(91.131.76.***)
1 kord elus olen Taaviga ka nõus. Kommenteerin teise artikli alt enda kommentaari...
ESITEKS... Vaata palju tahad kordust, siis esimesena läheb Kure mängijal käsi ümber Järviste kaela ja murrab maha, mistõttu lõpuks kukuvad mõlemad. Järvistel olid käed laiali ja kohati võib jääda mulje, et ta aitab kaasa. Samas mis teed, kui vastane murrab kaelast pikali, kukud ja üritad kuskilt ka kinni haarata... 1.35.17 on kõige parem kordus. Pane 0,5 peale... Lihtsalt tuimalt võeti Järviste haardesse ja imeti penalt välja!

TEISEKS! 1.35.35 on penalti löögihetk ja 100% on PECHTERI ÜKS JALG JOONEL! Teine natuke kõrgemal õhus. Ainuke õige põhjus mis tol olukorras oleks saanud olla, oli see, et kaks meest olid varem karistusalasse läinud. Väravavahi varem väljatulek võib anda väravavahile eelise, samas Pechter EI TULNUD VAREM VÄLJA. Ja teiste meeste varem sissespurt tolles olukorras eelist ei andnud, kuna pall ei põrganud tagasi väljakule vaid üle otsajoone!

KUID POINT ON SELLES, ET PENALT OLI VALESTI KOHE ANTUD! Kure mees murdis Järviste kaela ümbert haarates maha. Jäi mulje, et see penalt pidi tulema ja pidi ka sisse minema, eksigu kure mees kasvõi 5 korda järjest korduspenaltil... Selline mulje lihtsalt jäi. VAR'i vaja kiiremas korras, kuna viimase paari aastaga kohtuniketase meeletult langenud.
TheBroEx   •  
(91.131.76.***)
Kopeerin teise artikli alt enda kommentaari*
Marko Meripuu   •  
(91.129.104.***)
See kõik ei muuda seda et Tammeka oleks parem vaid ikkagi nad ei saa hakkama
x0joe0x2   •  
(90.191.178.***)
TheBroEx

nõustun, ise hoidsin küll kurele pöialt, kuid penaltit seal tõepoolest polnud. Ennem tegi Larsen vea kui Järviste. Aga noh oleme ausad, kas me tegelt ootasime Frischerilt üldse õiget otsust kui neid nii harva tuleb. Pechteri olukorra kohta ei oska öelda, ei näinud korralikult seda

Sisene
OTSEPILT: kas Levadia noored saavad heas hoos oleva Flora duubli vastu?  (nullid püsivad!)
LEVADIA MÄNGIJAD
EESTI RANNALÕVID
Kapten Marmor enne debüüti Euroliiga A-divisjonis: oleme ainus Euroopa kõrgeimal tasemel mängiv Eesti jalgpallikoondis!
TAMM AJAB JUURED UUDE KOHTA
Joonas Tamm otsustas, et ei lähe tagasi Poltava Vorsklasse
PREMIUM LIIGA
VUTIJUTUD
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
17
15
2
0
48:9
47
2.
Tallinna FCI Levadia
18
14
3
1
42:8
45
3.
Nõmme Kalju FC
17
11
3
3
31:14
36
4.
Paide Linnameeskond
18
10
2
6
43:19
32
5.
FC Kuressaare
18
7
4
7
21:24
25
6.
Tartu JK Tammeka
18
5
2
11
17:36
17
7.
JK Narva Trans
16
4
1
11
16:28
13
8.
JK Tallinna Kalev
18
3
3
12
15:49
12
9.
Tallinna JK Legion
17
3
5
9
19:32
10
10.
Pärnu JK Vaprus
17
2
1
14
17:50
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
47
Tallinna FCI Levadia
45
Nõmme Kalju FC
36
Paide Linnameeskond
32
FC Kuressaare
25
Tartu JK Tammeka
17
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: