Luup peale | Mis on Paide plaan? Lüüa võimalikult palju väravaid ja mäng kiiresti ära otsustada! (galerii!) (0)

Paide küttis Kalevile sauna. Foto: Gertrud Alatare

Paide Linnameeskond sai Premium liigas nelja kaotuse kõrvale hooaja seitsmenda võidu, kui koduväljakul alistati Tallinna Kalev koguni 7:0. Kalevile oli see ühe võidu ja ühe viigi kõrvale üheksandaks kaotuseks.

Paide avas skoori juba 9. minutil, kui Deabeas sai küljesisseviske järel vasakul äärel palli, jooksis karistusalasse ja leidis penaltipunkti juurest Kaimar Saagi, kes lahendas kindlalt - 1:0.

Saag suurendas Paide eduseisu 27. minutil, kui lõikas Kalevi väljakupoolel vahelt Hugo Palutaja söödu, spurtis värava suunas ja lõi karistusala joone juurest palli alla nurka - 2:0.

Vaheajale mindi võõrustajate kolmeväravalises eduseisus. Saag võitis 38. minutil keskväljal palli, söötis selle edasi Deabeasile, kes omakorda jätkas Andre Frolovi kaudu karistusalasse jooksnud Siim Lutsule, sööt värava ette ja Deabeas lahendas - 3:0.

Teise poolaja alguses tegi Paide kaks ja Kalev ühe vahetuse. Paidel lahkusid väljakult putsaga vastu pead saanud Andre Frolov ja Deabeas, keda asendasid Hindrek Ojamaa ja Robi Saarma. Kalevil lahkus Vadim Mihhailov ja sekkus Ramol Sillamaa.

Paide kolmeväravaline eduseis püsis üpris kaua, aga Kalev lagunes teise poolaja keskel ja võõrustajad karistasid nelja väravaga.

Sergei Mošnikov sekkus 61. minutil vahetusest ja andis viis minutit hiljem resultatiivse söödu, kui leidis karistusalasse jooksnud Lutsu, kes realiseeris üks-üks olukorra Stiven Raideri vastu - 4:0. Neli minutit hiljem klaaris Valeri Stepanenko Karl Mööli läbisöödu Mošnikovi jalale, kes jooksis karistusalasse ja lõi palli välisküljega posti kõrvale - 5:0.

Ülejäänud kaks väravat sepistasid Saarma ja 61. minutil koos Mošnikoviga mängu sekkunud Ebrima Singhateh - Saarma lõi kaks väravat, Singhateh tegi mõlemale eeltöö.

Raider kukutas karistusalas Singhatehi ja Saarma realiseeris 74. minutil penalti - 6:0. Kümme minutit hiljem konksutas Singhateh nii Raideri kui ka pool Kalevi kaitseliini ära ja leidis penaltipunkti juurest Saarma, kelle tugev löök maandus võrgus - 7:0.

Teisel poolajal otsis väravat ka Kevor Palumets, kes proovis kaks korda kaugelt, aga Raider tõrjus mõlemad pommlöögid. Kalevi parim võimalus oli 60. minutil 0:3 kaotusseisus, kuid Ebrima Jarjuga silmitsi olnud Sillamaa löök ebaõnnestus. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Paide väravasuul debütant

Paide koosseisust puudus esiväravavaht Mihkel Aksalu ja Kalevi vastu tegi täismängu 24-aastane Gambia puurilukk Ebrima Jarju, mitte Mattias Sapp. Jarju jaoks oli see Premium liiga debüüt. Ta oli varem kolm korda esindusmeeskonna koosseisus olnud, aga mitte kordagi väljakule saanud.

Esiliigas on Jarju tänavu Paide järelkasvumeeskonna ridades pidanud kuus kohtumist ja lasknud nendes endale lüüa viis väravat. Premium liigas alustas Jarju nullimängu ja soliidse partiiga, aga suures plaanis Kalev teda proovile ei pannudki. Ta noppis kõik kohustuslikud pallid kindlalt ja paistis silma jalaga mängus. Pealtnäha ei pabistanud ja leidis meeskonnakaaslased täpsete söötudega üles. Põnev oleks teda näha mängus, kus ta peab rohkem tõrjetööd tegema.

2. Kalevile hooaja kolmas saun

Paide seitsmeväravaline võit ei ole selle hooaja suurim, sest 2. voorus alistas Levadia võõrsil Pärnu Vapruse 8:0. Lisaks on nähtud kuueväravalisi (Flora - Kalev 7:1, Levadia - Trans 6:0) ja viieväravalisi (Paide - Legion 5:0, Trans - Kalev 5:0) võite. Kui nimetada saunaks vähemalt viieväravalist kaotust, siis Kalevile on tänavu köetud kolm sauna.

Kuigi tabeliseis (neli punkti ja kaheksas koht) Kalevit praegu suure tõenäosusega pigem rahuldab, siis suured allajäämised kindlasti mitte. Kalevi väravate vahe on 8:40, mis tähendab, et neile on löödud keskmiselt 3,6 väravat mängu kohta. See on murekoht.

Tänane mäng näitas, et Kalevi ja Paide klassivahe on meeletu. Kalevil oli väga halb päev ja midagi ei õnnestunud, samal ajal Paidel sujus kõik ideaalilähedaselt. Ja vahel nii juhtubki, isegi suuremates liigades ja suuremate meeskondadega.

Kalevi paremkaitsja Hugo Palutaja märkis Soccernet.ee otseülekandes, et sellises olukorras on mentaalselt raske. "Me ei suutnud korralikult lühikest söötu lükata, panime pikka lambist, nad jooksid meid liini taha ära ja panid sinna ilusaid sööte. Lõpus lasime täiesti käest ära. Väiksed vead tulevad sisse ja kohe karistatakse ära. Peaksime jaksama mängu lõpuni ilusti mängida, aga mentaalselt lähevad mingid asjad valesti, nõrk sööt või midagi sellist."

3. Paidele teine suur võit järjest

Kui Kalevi treeneritel mõtteainet jagub, kuidas mentaalselt tugevamaks saada, siis tundub, et Paidel liiguvad asjad ülesmäge. Pärast kaotust Kuressaarele on vigade parandus tehtud ja kahe mänguga löödud 13 väravat - Kalevile seitse ja Vaprusele kuus. Ja mõlemas mängus on kiiresti juhtohjad haaratud ning avapoolajal asjad sisulsielt ära otsustatud. See näitab nii mõndagi.

"Tagumise otsaga mängud on alati sellised, et oleneb väga palju mängu algusest, kuidas enda mäng käima saada ja seda peale suudad suruda. Meil õnnestus see hästi ja lõime kohe kiired väravad," rääkis Siim Luts Soccernet.ee otseülekandes.

Hooaja seitsmenda liigavärava löönud Deabeas kerkis väravalööjate edetabelis liidrikohale, edestades nüüd Zakaria Beglarišvilit, Konstantin Vassiljevit, Alex Matthias Tamme ja Sten Reinkorti ühe tabamusega.

Täiendatud. Mängu ülevaade valmis enne Vassiljevi väravat Tartu Tammeka vastu. Teisisõnu, Deabeas ja Vassiljev on seitsme väravaga samal pulgal.

4. Mängu parim - Karel Voolaid

Paide puhul on sellises mängus keeruline kedagi esile tuua, sest ükski mängija ei langenud ansamblist välja, kõik täitsid väljakul oma ülesandeid hästi. Ründajad peavad väravaid lööma, mida Kaimar Saag, Deabeas, Siim Luts ja Robi Saarma ka tegid. Ebrima Singhateh ja Sergei Mošnikov sekkusid vahetusest ning lisasid rünnakule vajalikku energiat. Lisaks saavad väravavaht ja kaitsjad nullimänguga rahule jääda.

Väravad, võit ja nullimäng annavad igale meeskonnale enesekindlust juurde. Tagantjärele saab öelda, et Paide peatreener Karel Voolaid pani koosseisuga täppi ja tegi mängu ajal õigeaegsed vahetused. Kuigi mängu saatus oli üpris kiiresti otsustatud, siis ka viimastel minutitel Kalevile hingamisruumi ei antud ja mängijad olid kuni lõpuvileni näljased.

1. mail kell 14.30 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - JK Tallinna Kalev 7:0 (3:0)
9., 27. Kaimar Saag, 38. Deabeas, 66. Siim Luts, 70. Sergei Mošnikov, 74. pen., 84. Robi Saarma

Väravasöödud: 9. Deabeas, 27. x, 38. Siim Luts, 66. Sergei Mošnikov, 70. x, 74., 84. Ebrima Singhateh
Hoiatused: 50. Joseph Saliste
Mänguolud: +11, pilves ilm, kunstmuru väga heas seisukorras.