Luup peale | Mõlemad sarjasid kohtunikku, aga Levadia jätkab vankumatul kursil (0)

TJK Legion ja FCI Levadia pidasid täna TNTK staadionil ühe hooaja haaravaima kohtumise, kust ei puudunud punased kaardid, penaltid ega iluväravad.

Esimene poolaeg kulges Levadia domineerimise tähe all - esimene saadi kätte juba 12. minutil, kui Zakaria Beglarišvili hea eeltöö lõi ära Robert Kirss. Viimase viie kohtumisega on Kirss Premium liigas võrgu sahisema pannud neljal korral, lisaks tegi ta skoori ka Evald Tipneri karikavõistluste finaalis. Avapoolaja teises pooles särasid grusiinid - Anton Tolordava teenis penalti ja Zakaria Beglarišvili lõi selle ära. Kokku on Premium liiga parimal väravakütil tänavu kirjas juba 12 tabamust.

Teiseks kolmveerandtunniks vahetas Deniss Belov platsile Aleksandr Šapovalovi, kes tõi mängu elu, ent Mark Oliver Roosnupu kaunis kauglöök viis Levadia ette juba 3:0.

Siis aga hakkas alles juhtuma. Esmalt teenis punase kaardi Anton Tolordava, kelle asemele toodi keskkaitset lappima Premium liiga debütant Luka Lukovic. Serblase esimene kokkupuude Eesti kõrgliigaga kestis aga vaid seitse minutit, kuni ta tiris õlast Šapovalovit ning varajase duši alla pääses temagi.

Sander Puri lõi tagasi esimese, kaunist kauglöögist sahistas ka vahetusest sekkunud Igor Košman, aga enamaks Legionil jõudu polnud. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Tohver lasi tõesti jõuliselt mängida. Kas ka liiga?

See oli kohtumine, kus kumbki pool polnud kohtunike otsustega rahul. Legioni leeri arvates olid määrustevastased Levadia esimesed kaks väravat - õigemini esimesele oleks pidanud eelnema Legioni karistuslöök, aga mäng sai jätkuda ja Levadia lõi paarkümmend sekundit hiljem värava. Teine värav sündis videokorduste põhjal tõesti pehmelt antud penaltist.

Mees nagu orkester oli täna Anton Tolordava, kes korraldas asju mõlemas väljaku otsas. Just tema teenis kirjeldatud penalti, millele eelnes ka ohtlik kauglöök. Teisel poolajal saadeti ta aga punase kaardi tõttu duši alla. Kuigi grusiin oli väga vihane ja ka pärast mängu käis kohtunikelt aru pärimas, siis see veel Levadia peatreenerit Vladimir Vassiljevit ei häirinud. Ta pidas grusiini otsust võtta keskväljal kontrarünnak maha õigeks, sest vastasel juhul oleks järgnenud kolm ühele kontrarünnak.

Lukovici punase kaardi osas jäi Vassiljev aga kohtunikuga eriarvamusele. See on klassikaline kaasus, kus üks osapool on teisest oluliselt suurem - kas see on ta õnn või õnnetus, teab ta ainult ise. Šapovalov puges osavalt Lukovici käe alt läbi ja serblane andis Tohvrile põhjust vilistada, kuna sikutas veidi Šapovalovit õlast ning videost nähtub, et tema käsi oli ka Legioni ründaja kõril.

Tohver andis oma tavapärasest rangemast joonest aimu juba esimeste minutitega ja seda said tunda mõlemad osapooled. Tundub, et ära sellega kumbki harjuda ei suutnud.

2. Kas 3:2 võitudega saab meistriks tulla?

Räägitakse, et meistriks tulevad meeskonnad, kes suudavad ka s*ta päevaga võtta kolm punkti. Tavaliselt kehtib see 1:0 võitude puhul, aga tuleb välja, et Levadia on reeglit ümber kirjutamas. Levadia on koguni kolmel korral läinud 3:0 juhtima, aga lõpuks on eduseis maha mängitud 3:2 peale. Narva Transil oli viigiväravat aega otsida seitse minutit, Kuressaarel 12 ja Legionil täna 11. Viiki keegi aga kätte ei saanud.

Levadia on endale juba lubanud lüüa 20 väravat, mida on kaks korda rohkem kui Paidel, kes on sama mängude arvu juures teeninud neli punkti vähem. Eelmisel hooajal meistriks tulnud FC Flora lasi kogu hooaja peale endale lüüa 17 väravat. Ainult sisse lastud väravate statistikat vaadates on Levadia kaitse kogu liigas paremuselt alles kuues.

3. Mängu parim - Robert Kirss

Arvestades Henri Anieri viimase aja kesist minekut on Kirsil arvestatavad väljavaated teenida algavas koondiseaknas üsna suuri minuteid. Täna lõi Kirss esimese ise ja seda klassikalisel ründaja moel. Muljetavaldav oli ka tema kolmanda värava eeltöö - Kirss sai palli hetkel, mil ta oli vastaste väljakupoolel ainsa Levadia mängijana ja suutis seda hoida. Kohale saabus Mark Oliver Roosnupp ja lajatas palli kaunilt ristnurka. Kuna Lukovic sai peagi punase kaardi, sai Kirsi mäng läbi, aga oma töö tegi ta täna väga ausalt ära.

29. mail kell 19.00 EJL TNTK jalgpalliväljakul

Tallinna JK Legion - Tallinna FCI Levadia  2:3 (0:2)
73. Sander Puri, 79. Igor Košman - 12. Robert Kirss, 42. pen. Zakaria Beglarišvili, 60. Mark Oliver Roosnupp

Väravasöödud: 73. Nikolai Mašitšev, 79. x - 12. Zakaria Beglarišvili, 42. Anton Tolordava, 60. Robert Kirss
Hoiatused: 18. Nikita Andrejev, 38. Artur Šarnin, 42. Aleksandr Dmitrijev, 74. Dmitri Kovtunovitš - 20. Milijan Ilic, 46., 53. Anton Tolordava, 69. Rasmus Peetson, 71. Bogdan Vaštšuk
Eemaldamised: 53. Anton Tolordava, 62. Luka Lukovic
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud