Luup peale | Näljased viikingid ei lubanud Legionit Kalju kõrvale (galerii!) (0)

TJK Legioni esinelikujaht Premium liigas sai paraja tagasilöögi, kui nad FC Kuressaare vastu 1:1 viigist enamat ei suutnud. Seejuures oli viigiseis võimalusi arvestades õiglane tulemus ja pigem võib Legion olla õnnelik, et teisel poolajal jäeti kerge vea tõttu lugemata Kure juhtvärav.

Legion alustas kahvatult, aga nende esimene pikem rünnak tõi 11. minutil kohe ka värava, kui Aleksandr Dmitrijevi diagonaaltõste leidis tagapostist Kirill Nesterovi, kes uhkes üksinduses palli peaga posti kõrvale suunas - 0:1! 23. minutil nõelas Legion teist korda, kui Artur Šarnin pääses Nesterovi tsenderduse järel viielt meetrilt peaga löögile, aga Kristen Lapa tõrjus.

Saarlased teenisid aga lühikese aja jooksul kolm ohtlikku karistuslööki ja kolmas neist tõi ka tulemuse, kui Mattias Männilaan rammis 26. minutil peaga võrku Sander Lahe tsenderduse 1:1!

Kure jätkas näljasema meeskonnana ja Männilaan võitles endale välja veel kaks head võimalust. 36. minutil murdis ta vasaku küljejoone juurest kasti, möödudes kahest kaitsjast ja tulistades palli lati alla, kust Ivans Baturins selle tõrjus. 41. minutil viis aga Artjom Jermatšenko läbisööt Männilaane kaitsjate seljataha, kus Baturins jõudis vastu ja blokeeris.

Teist poolaega alustas Legion paremini, kuid ei saanud mängu täielikult enda kontrolli alla, jäädes ikka ja jälle Kuressaare kõrge pressinguga hätta. Nii kujunes heitlus väga lahtiseks, pakkudes mõlemale osapoolele küllalt võimalusi, mis aga kõik kasutamata jäid. Kõige lähemale jõudis 58. minutil Kuressaare, kui Markus Allast suunas Lahe nurgalöögi peaga võrku, kuid peakohtunik Roomer Tarajev fikseeris vea.

Lugemata jäänud värava olukord:

61. minutil toodi vahetusest sisse Legioni suurim väravakütt Nikita Andrejev, kes näitaski üles suurt väravanälga ja muutus aja möödudes järjest ohtlikumaks. Väravale lähemale jõudis aga jällegi hoopis Kuressaare, kui Männilaan ulatas 70. minutil jalaga Märten Pajunurme tsenderduseni, aga Baturins vastas suurepäraste reaktsioonide ja ühekäetõrjega.

Legion sai korraliku surve peale alles viimasel veerandtunnil, kui Kuressaare oli sunnitud vigastuse tõttu välja vahetama kaitseliini esist turvanud Silver Alex Kelderi. 81. minutul saatis Andrejev viiekastist palli väravast mööda. 84. minutil leidis Pavel Dõmov kastis kõvasti ruumi, kuid kaitsja suutis tema löögi blokeerida. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Legion alustas esiründajata, Kure kaptenita

Mõlema meeskonna algkoosseisud pakkusid üllatusi, mida ei oldud mängu eel kommunikeeritud. Legioni rivistusest puudus Leonid Arhipov ja harilik esiründaja Nikita Andrejev jäi pingile, samal ajal kui väljakule naasis Aleksandr Šapovalov ja põhikoosseisu lülitati Albert Prosa. Seejuures alustas Prosa sel hooajal alles teist korda põhikoosseisus ning tema mõlemad mängud on olnud Kure vastu.

Kuressaare ridadest puudus kapten Sander Seeman, kelle kohta keskväljal täitis Artjom Jermatšenko. Rohkem kui kolmekuulise pausi järel naasis väljakule keskkaitsja Markus Allast, kelle naasmisega seoses liikus Mairo Miil äärele ja Rasmus Saar pingile. Vahetusest sekkus ka ründaja Otto-Robert Lipp, kelle jaoks oli pärast eelmise aasta juunit tegemist alles teise kohtumisega.

Kui aga saarlased võisid rõõmustada mõnede oluliste mängumeeste naasmise üle, siis Kelderi vigastus on uueks hoobiks. Üks saarlaste võtmemängijaid vigastas avapoolaja lõpus vasakut jalga, kuid suutis pika tohterdamise järel jätkata, veerand tundi enne lõppu vigastada saanud parem jalg nõudis aga sunnitud vahetust.

2. Kauaoodatud kodupublik

Publik on Eestis jalgpallitribüünidele lubatud juba alates 4. juunist, aga Kuressaare jaoks oli täna tegemist alles hooaja esimese mänguga kodupubliku ees. Koroonaviiruse poolt segi paisatud mängukalender on tähendanud Kure jaoks seda, et kui näiteks maikuus pidasid nad kokku kuus kohtumist, siis pärast seda on nad rohkem kui pooleteise kuu jooksul piirdunud vaid kahe mänguga.

242 pealtvaatajat ei tähista just kõige publikurohkemat mängu, kuid atmosfäär Kuressaare linnastaadionil oli mõistagi hoopis midagi muud kui kevadel. Mõlema meeskonna toetajad elasid häälekalt kaasa, mis aitas mängul sedavõrd haaravaks kujuneda.

Saarlased ei ole ometi kodupubliku ette pääsemise osas päris viimased, sest Legion ja Narva Trans ootavad siiani oma järge. Järgmisel nädalal ootab mõlemat ees kodumäng karikasarjas, kuid Premium liigas pääsevad Legion ja Trans kodupubliku ette alles augustis.

3. Kuressaare surus enda mängu peale

Oli küsimus siis Kuressaare mängunäljas, kodupublikus või milleski kolmandas, aga väljakul toimuva põhjal poleks küll võinud arvata, et vastamisi on esinelikut jahtiv meeskond ja püsimajäämise eest võitlev meeskond. Võit tõstnuks Legioni Nõmme Kaljuga samadele punktidele, aga nüüd astutakse järgmisele liigamängule kindlasti vastu tagaajajana. Oodatud mäng Kaljuga ootab ees 30. juulil.

Kure surus täna Legionile pikkadeks perioodideks enda agressiivse ja sirgjoonelise mängu peale, sundides külalised avapoolaja lõpuks lühikese sööduga ülesehitusest loobuma. Teisel poolajal üritas Legion uuesti lühikese sööduga keskvälja ja kogu mängu enda kontrolli alla saada, kuid see õnnestus tegelikult vaid viimasel veerandtunnil. Kuressaare kontrarünnakud jäid ikka vähemalt sama ohtlikeks kui Legioni positsioonirünnakud.

Legioni suutmatust korralikult domineerida võib mingil määral selgitada ka sellega, et kuiv ja kuumalaine tulemusel pisut kolletunud väljakukate võis pigem soosida palli liigutamist õhus.

4. Mängu parim - Mattias Männilaan

Kuressaare esiründaja lõi juba oma hooaja viienda värava, olgugi et ta pidi vahepeal vigastuse tõttu neli mängu vahele jätma. Resultatiivsus ei ole sugugi juhuslik, sest väljakul võitis ta ka täna pidevalt kahevõitluseid ja jõudis veel mitme suurepärase olukorrani, millest parimal päeval võinuks sündida ka kübaratrikk.