Luup peale | Paide täitis kõik Zahovaiko nõudmised ega jätnud Transile võimalustki (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond on korjanud tänavu Narva Transi vastu üheksast punktist üheksa. Kolmandas omavahelises mängus ei jäetud narvalastele erilist sõnaõigust, lüües neile neli vastuseta väravat.

Mängu alguses oli Paide Transi kaitsemüüri murdmisega suurtes raskustes, kuid poolaja keskpaigus hakkas neil vaikselt võimalusi tekkima ning 23. minutil saadi juba ka oma tahtmine. Hindrek Ojamaa tsenderdus lendas üle Tabrezi Davlatmiri pea tagaposti, kus Henri Anier selle uhkes üksinduses võrku toimetas - 1:0!

Transile kukkus 40. minutil eikusagilt sülle imeline viigivõimalus, kui Mihkel Aksalu ja Ragnar Klavan ei suutnud ohutus olukorras palli ära jagada ja see põrkas ette Aleksandr Zakarljukale. Transi mängujuht ei suutnud aga kuuelt meetrilt palli väravasse saata, sest pikalt maas olev Aksalu suutis löögi blokeerida.

Vaid mõned minutid hiljem lõi hoopis Paide oma teise, kui Ojamaa tsenderdus tabas Artjom Škinjovi kätt, peakohtunik Roomer Tarajev määras kõhklemata penalti ning Anier realiseeris selle kindlalt - 2:0!

Teist poolaega kontrollis Paide juba võrdlemisi kindlalt, olles pidevalt ohtlikumaks pooleks. Vahetusest sekkunud Hadji Drame jättis küll kasutamata mitmed head võimalused, kuid sihile jõuti sellele vaatamata veel kahel korral. 71. minutil suunas Andre Frolov peaga väravasse Drame tsenderduse  - 3:0. Ning 86. minutil toimetas Kristjan Pelt Kevor Palumetsa nurgalöögi järel palli värava eest võrku - 4:0. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Zahovaiko nõudmised said vastatud

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko ütles pärast eelmise vooru 2:3 kaotust Nõmme Kaljule, et juurde tuleb panna nii rünnakul kui ka kaitses ning meeskonna esitused peavad olema terviklikult küpsemad. Tänane kohtumine oli selles suhtes kindlasti sammuks õiges suunas.

Tõsi, et oma mängu pealesurumine võttis aega paarkümmend minutit ning 1:0 eduseis oleks rumala eksimuse tõttu peaaegu käest antud, aga kokkuvõttes oli Paide võit siiski äärmiselt kindel. Nii kindlaid võite on neil sel hooajal õige vähe ette näidata. Muuhulgas oli tegemist Paide esimese nullimänguga pärast 31. juuli väravateta viiki FC Floraga.

Samas tuleb ka märkida, et Transi näol on olnud sel hooajal tegemist Paide jaoks kõige mugavama vastasega, kelle vastu on nüüd võidetud kõik kolm kohtumist. Hooaja lõpp kujutab endast aga tõsist tuleproovi, kui järgmises voorus on vastaseks FC Flora ja seejärel ootavad ees veel viis mängu esikuuikumeeskondadega.

2. Transi umbkaitse kestis 20 minutit

Transi äärmiselt kompaktne 5-4-1 kaitsemüür tekitas mängu alguses Paide ründemängus tõsist nõutust, samamoodi nagu see oli toiminud 18. septembri mängus Levadia vastu. Kolmese keskkaitse kesktorn Edgaras Žarskis klaaris ühe tsenderduse teise järel ning tema väledad kaaslased Artjom Škinjovi ja Tabrezi Davlatmiri näol hoolitsesid selle eest, et vastased ei jõuaks värava ette ka kombinatsioonilise mänguga. Oluliseks abiks oli ka väga madal poolkaitseliin ning kõik see kokku ei lubanudki Paidele esimese 20 minuti jooksul sisuliselt ainsatki teravat olukorda.

Ent kui levadialastel läks selle kaitsemüüri lahtimuukimiseks päris kaua aega, siis Paide suutis kiiremini asjad selgeks teha. Üha tempokam söödumäng tingis Transi kaitsjatelt üha rohkem eksimusi ja kui võimalused avanesid, kasutas Paide need halastamatult ära. Kui aga Trans oma mängu avama hakkas, kärises nende kaitse juba pidevalt.

3. Uued ja taasilmuvad nimed

Paide keskkaitsja Kristjan Pelt (20) naasis väljakule väärt esituse ja väravaga. Juba 2019. aastal Paides tugevalt pildile tõusnud ja eelmise hooaja lõpus kindlaks põhimeheks kerkinud Pelt on sel hooajal aga varumeheks taandunud. Tänane mäng oli talle Premium liigas tänavu alles teiseks, kusjuures ka viimati, 7. augustil Viljandi Tuleviku vastu algkoosseisu pääsedes tegutses ta Ragnar Klavani paarilisena. Mõlemad U21-koondislase esitused on olnud muljetavaldavad, kuid aeg peab näitama, kas sellest piisab Ishaku Konda püsivalt pingile tõrjumiseks.

Pelt ei olnud aga ainus tänane väljakule naasja. Peldi väravale resultatiivse söödu andnud Kevor Palumets (18) sai vahetusest sekkudes kirja oma esimesed minutid pärast 30. juuni mängu FC Flora vastu, olgugi et enne toda kohtumist oli ta kerkinud põhimeheks. Veelgi pikema pausi lõpetas Kevin Kauber (26), kes ei olnud Premium liigas väljakul käinud pärast aprillikuist vigastust.

Narva Transi poolelt tegi aga kõrgliigadebüüdi Mark Maksimkin (18), kes asendas avapoolaja järel paremal äärel Martin Käost. Kaitses seisis nooruke debütant füüsiliselt raske väljakutse ees, sest vastas oli võimas Deabeas, aga ei saa öelda, et tema pealt kuidagi kärisenuks, ning rünnakul näitas ta end positiivsest küljest, tõustes aktiivselt kõrgele ning osaledes kartmatult ja edukalt söödumängus.

4. Mängu parim - Henri Anier

Paide meeskonnast ei tõusnud eredalt esile (ega langenud ansamblist välja) ükski persoon, aga Anieri kvaliteet aitas neil avapoolajaga mängu ära otsustada. 45 minuti jooksul oligi ta sisuliselt aktsioonis vaid kaks korda, aga tulemuseks olid kohe ka kaks väravat, mis kergitasid ta Premium liiga väravaküttide tabeli tippu.