Luup peale | Paide võimas teine poolaeg pani Transi lõppkoha paika (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond alistas Premium liiga 29. voorus võõrsil Narva Transi 5:1, kõik väravad jäeti teiseks poolajaks.

Skoori avas 54. minutil Kevor Palumets, kes tabas Siim Lutsu tagasiveeretatud palli hästi, tulistades võrku sellise kauglöögi, et puurivaht Maksim Pavlov lihtsalt seisis.

Seitse minutit hiljem keerutas Paide palli ümber Transi karistusala ning täna vasakkaitse kohta lappinud kapten Andre Frolov tsenderdas, Lutsust põrkas pall Henri Anierile, kes pani selle tugevalt värava alla, kus oli jaol Hindrek Ojamaa - 0:2.

Möödus vaid viis minutit, kui Sander Sinilaid andis oma väljakupoolelt pika söödu, mille Anier meisterlikult maha võttis. Ründaja liikus kohe palliga karistusala joonele ja kõmmutas selle tagumisse küljevõrku - 0:3.

Üheksa minutit hiljem andis Sinilaid nurgalöögi, mille suunas peaga alla nurka Foday Trawally, kes kerkis Transi kaitsjatest kõrgemale.

Narvalastel õnnestus siiski Paide väravavahi Mihkel Aksalu 37. sünnipäeva veidi rikkuda - nullimängu Aksalu täna ei saanud. Aleksandr Zakarljuka karistuslöögi saatis peaga võrku Artjom Škinjov.

Lõppseisu vormistas 88. minutil Deabeas, kes vedas pikalt palli ja lõi selle kasti joonelt Sergei Kondrattsevi rikošeti kaudu võrku. Sinilaid sai selles olukorras kirja oma mängu kolmanda resultatiivse söödu!

Trans on ainus klubi, kellele Paide tänavu Premium liigas ühtki punkti ei kaotanud. Tähelepanekuid mängust:

1. Avapoolaja märksõnaks nurgalöögid

Viimasel ajal üldiselt viiese kaitseliiniga mänginud Trans kasutas täna formatsiooni 4-4-2 ning pidas esimese poolaja vastu, kuigi Paide domineeris ka seda.

Külalised teenisid juba 18. minutiks kuus nurgalööki, avapoolajaga lõpuks saadi neid üheksa. Nurgalöögist sündis ka esimese kolmveerandtunni parim väravavõimalus - 16. minutil Palumets tsenderdas, Deabeas rebis end Gleb Pevtsovist lahti ning pääses viiekastist täiesti vabalt peaga löögile, kuid saatis palli üle värava.

2. Kahele debüütvärav, ühele debüütmäng

Foday Trawally lõi oma esimese Premium liiga värava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nii 18-aastase Palumetsa kui ka 20-aastase Trawally jaoks oli tänane tabamus Premium liigas esimene. Trawally tegi alles oma kolmanda Premium liiga mängu ja kuulus teist korda põhikoosseisu. Esiliigas Paide U21 eest on ta löönud üheksa kohtumisega neli väravat. Palumets on skoorinud tänavu Esiliigas üheksa korda.

Esmakordselt pääses Premium liigas väljakule 18-aastane Kevin Metso. Ta sisenes 89. minutil vahetusest Ojamaa asemele. Palju Metso mängida ei saanud, kuna lisaminuteid anti ainult üks. Ta jõudis teha täpselt kaks pallipuudet.

3. Transi lõppkoht sai paika

Trans on teeninud viimase seitsme liigamänguga ainult ühe punkti. Täna said narvalased neljanda järjestikuse kaotuse, mis tähendab, et viiendale kohale tõusta pole neil enam matemaatiliselt võimalik. Kolm mängu enne hooaja lõppu on selge, et Transi lõppkohaks jääb kuues.

Paide on hoopis paremas vormis ning teenis viimase nelja liigamängu jooksul kolmanda neljaväravalise võidu. Linnameeskonna kolmas positsioon on samuti peaaegu kindel - allapoole langeda pole enam võimalik, ülespoole tõusmiseks oleks vaja, et Tallinna Florat tabaks hooaja lõpus täielik punktimõõn.

4. Mängu parim - Kevor Palumets

Palumets lõi võimsa löögiga mängu kõige tähtsama värava. Ta andis keskväljal häid sööte ja tegi vaheltlõikeid ning oleks saanud kirja ka ühe resultatiivse söödu, kui Deabeas oleks viiekastist väravat tabanud.

7. novembril kell 13:00 Narva Kalev-Fama staadionil

JK Narva Trans - Paide Linnameeskond  1:5 (0:0)
81. Artjom Škinjov - 54. Kevor Palumets, 61. Hindrek Ojamaa, 66. Henri Anier, 75. Foday Trawally, 88. Deabeas

Väravasöödud: 81. Aleksandr Zakarljuka - 54. Siim Luts, 61. Henri Anier, 66., 75., 88. Sander Sinilaid