Luup peale | Pea jagu teistest kõrgemal olnud Peetson pikendas Levadia edu teiste ees (galerii!) (0)

Rasmus Peetson oli täna teistest peajagu kõrgemal. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tänases Premium liiga mängupäeval kohtusid liider Tallinna FCI Levadia ning viimasel kohal paiknev FC Kuressaare. Teistest mängijatest peajagu kõrgemal olnud Rasmus Peetson lõi rohesärkide eest kaks väravat ning Levadia ründaja Robert Kirss lisas ühe veel, et saarlasi veenvalt 3:0 võita.

Esimesed kümmekond minutit möödus Levadia selge domineerimise all, kuid rohesärgid Magnus Karofeldi väravale otsest ohtu ei tekitanud. Üks Zakaria Beglarišvili nurgalöök leidis Maximiliano Ugge, kuid itaallane ei saanud palli korralikult värava poole suunata. Kuressaare üritas kohati kõrge pressiga üllatada kodumeeskonda, kuid Levadia mängijad tulid pressi alt hästi välja.

16. minutil võttis Kuressaare uus mees Karl Mööl osavalt palli Levadia kapteni Brent Lepistu jala pealt ning tõstis Mattias Männilaanele jooksu peale, kuid Vallner sai esimesena vahele ning klaaris palli ette.

Minut hiljem sai Frank Liivak vastaste kasti lähistelt karistuslöögist ohtlikult löögile, kuid Karofeld tõstis palli üle väravalati ning nurgalöögijärgsest olukorrast suunas Rasmus Peetson meeskonnakaaslase Beglarišvili tsenderduse peaga väravasse.

Peale Levadia esimest väravat valdas koduvõistkond palli ning tekkisid üksikud olukorrad, et vastaste väravat ohustada, kuid saarlased seisid kindla kaitsemüürina ees.

Paar minutit peale poolt tundi sai Peetson kirja oma teise värava ning Beglarišvili oma mängu teise väravasöödu, kui nurgalöögist penaltipunktile antud pall leidis Levadia keskkaitsja pea, mis suunas nahkkera Karofeldi selja taha.

Enne vaheajale minekut sai Levadia võimaluse lüüa oma kolmanda värava, kui Liivak mööda paremat äärt tõusis ning andis Robert Kirsi peale madala tsenderduse, kuid Levadia ründaja sellele jalga vahele ei saanud.

Kuressaare tuli vaheajalt riietusruumist välja selge plaaniga panna vastased kõrge pressiga surve alla ning Levadia jäi kohati hätta sellega.

Ligikaudu kümme minutit saarlaste pressingut lõppes sellega, et rohesärgite poolelt andis Marko Putincanin söödu Liivakule kasti, kes viimasel hetkel enne palli otsejoone ületamist andis tsenderduse kasti, mis põrkas latist Beglarišvilile, kes lõi peaga posti ning pall lendas tänavusel hooajal Levadia särgis säranud Kirsile, kes omakorda lükkas nahkkera vastaste tühja väravavõrku.

Peale Levadia kolmandat väravat algas kodumeeskonna domineerimine taas, kus saadi mitu korda ohtlikult löögile ning Karofeldil oli palju tööd ja õnne, et rohesärgid neljandat väravat ei löönud.

Väga ohtlikult murdis vastaste karistusalasse Kuressaare poolkaitsja Artjom Jermatšenko, kes paar minutit varem tuli vahetusest ning kasti jõudes lükkas Levadia kaitsja Ugge jalge vahelt palli läbi, kuid löögile minnes jäi Peetson ette.

Mängu lõpuminutitel murdis vigastusest taastunud Otto-Robert Lipp end kasti ning möödus mitmest Levadia kaitsemängijast, kuid midagi enamat sellest ei tekkinud. 3:0 võit FCI Levadiale, kes jätkab tabeliliidrina. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuressaare pikk võitude põud sai jätku

Saarlased võitsid Premium liiga raames viimati 15. mail, võrdluseks kaotas tabeliliider Levadia viimati punkte 19. mail Flora vastu. Jah, Levadia tuli mängule selge favoriidina, kuid Kuressaarel hakkab iga mänguga raskemaks minema, kui soovitakse enda koht kõrgliigas säilitada.

Tänases mängus oli päris palju hetki, mil Kuressaare suutis kodumeeskonna vastu hambaid näidata ning teravust luua, mis annab tulevasteks mängudeks jõudu ja enesekindlust juurde.

2. Karl Mööli ja Amir Natho debüüt

Tänast mängu silmas pidades oli üks tähtsamatest sündmustest see, et Karl Mööl ja Amir Natho teevad debüüdi oma uute koduklubide eest.

Kuressaare uus täiendus Karl Mööl näitas kogu mängu vältel üles suurt tahet - alati läks vastastega võitlusesse, üritas luua võimalusi rünnakul teistele ja korra ka endale ning juhendas omasid. Suures plaanis ei jätnud Mööli debüüt kedagi külmaks, vaid hooaja Paides alustanud keskväljamasin näitas, milleks ta võimeline on ning sai sellega hästi hakkama.

Saarlaste debütandi mäng lõppes 71. minutil, kui tema asemele toodi keskvälja elavdama Artjom Jermatšenko ning samal minutil toodi Levadia poolt sisse klubi uusim mängija Amir Natho, kelle mäng polnud just kõige silmapaistvam - palju pallikaotusi ning valesööte, kuid tuleb meelde tuletada, et viimati mängis Natho Premium liigas 30. mail samuti Kuressaare vastu.

3.  Mängu parim – Rasmus Peetson
Sõna otseses mõttes teistest peajagu kõrgemal olnud Peetson suutis tänases mängus kahel korral Beglarišvili tsenderduse peaga vastaste väravavõrku saata. Tänases mängus keskkaitses mänginud Peetson oli kaitsefaasis kindel ning rünnakul suutis oma kaks võimalust väravana ära realiseerida - keskkaitsjana täiesti ideaalne tööpäev.