Luup peale | Pehmed penaltid ja palju võitlust, aga lõpuks otsustab ikka Sappinen (galerii!) (0)

FC Flora jätkab TJK Legioni vastu eksimatult, võttes seitsmendast omavahelisest Premium liiga kohtumisest seitsmenda võidu. Legion pakkus neile aga kõva lahingu ning Flora paremus pääses silmnähtavalt maksvusele alles viimasel pooltunnil.

• Vaata Jana Pipra pildigaleriid SIIT või artikli alt

Avapoolajal oli Flora väravavõimaluste loomisega suures hädas. Nad kontrollisid küll enamuse ajast pallivaldamist, kuid tegid rünnakute ülesehitamisel tavatult palju praaki. Legion võinuks 21. minutil ise juhtima asuda, kui Dušan Bakic möödus vasturünnakul Markkus Seppikust, aga saatis löögi 15 meetrilt liiga värava keskele, kust Matvei Igonen tõrjus.

Läbimurre saabus lõpuks tänu penaltile, kui tsenderdust noolinud Rauno Sappinen kukkus tagapostis Aleksandr Volodini kehalise surve all ning peakohtunik Roomer Tarajev hindas seda penalti vääriliseks. Sappinen ise realiseeris 11-meetri karistuslöögi kindlalt - 0:1!

Võimalustevaene heitlus jätkus ka pärast väravat. 39. minutil üllatas Flora karistuslöögi kiire lahtimängimisega ning Sappinen pääses tänu sellele kastist ohtlikult löögile, aga pall raksatas tagumise ristnurga kohal latti.

Teine poolaeg algas samas vaimus, kuniks Konstantin Vassiljevi sekkumise järel mäng ladusamaks muutus ning Legion sügavamale kaitsesse vajus. 64. minutil pääses Sappinen vasakult jooksu ning oli lähedal, et üliterava nurga alt ka skoori teha, kui pall Ivans Baturinsi kätest läbi põrkas, aga Läti väravavaht sai palli enne väravajoont siiski kätte.

Flora jõudis teist korda sihile 72. minutil, kui teine vahetusmees Rauno Alliku võttis audisisseviske vahelt ja andis palli Sappinenile, kes omakorda lükkas värava ette, kust Vassiljev realiseeris ühe puutega - 0:2!

Legion suutis uuesti ohtlikuks muutuda alles päris lõpu eel, mil Nikita Ivanovi järjestikused nurgalöögid segadust tekitasid. 87. minutil pääses Mihkel Ainsalu seitsmelt meetrilt jalaga tema tsenderdust ründama, kuid saatis palli üle värava. Esimese lisaminuti lõpus teenis aga Legion nurgalöögiaegsest rüselusest penalti, kui viga nähti Markus Soometsa tegutsemises. Igonen suutis siiski Bakici penalti tõrjuda, päästes Florale nullimängu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Pehmed penaltid mõlemale

Legionil ei ole sel hooajal kohtunikega just kõige südamlikumad suhted, kui mitmete mängude järel tippmeeskondade vastu on Legioni esindajad viletööd teravalt kritiseerinud. Tänagi võib neil jälle kont hambus olla, sest Flora oli avapoolajal parajas plindris, enne kui pehmevõitu penalti neile juhtvärava lubas.

25. minutil Michael Lilanderi tsenderdust noolinud Rauno Sappinen kukkus tagapostis, kui seljatagant oli temaga kontaktis Aleksandr Volodin. Kordused näitavad, et kontakt oli niivõrd kerge, et enamus sellistest võitlusolukordadest karistusalas jäävad vilistamata. Samas aga ei saa ka vaielda, et kontakt seal tõepoolest oli, nii et kui Eestis oleks kasutusel VAR, siis pole sugugi kindel, kas penalti läinuks tühistamisele.

Legioni enda penaltiolukord näis veelgi süütum, sest kuigi kohtunik oli Soometsale varasemalt sõnad peale lugenud, siis kordused kinnitavad, et ta seisis väljasirutatud kätega kohapeal ning kui keegi seal kellegi pikali tiris, siis oli patustajaks Legioni mees Sigitas Olberkis. Õige pisut takistas Soomets käega ka Bakici liikumist, aga raske on näha, kuidas VAR võinuks selles olukorras penalti jõusse jätta.

2. Muru ja kunstmuru vahet

Premium liiga hooaja lõpp peetakse kunstmuruväljakutel, aga FC Flora mängijate jaoks on see üleminek keerulisem kui teistel meeskondadel, sest liigamängude vahele jäävad ka olulised kohtumised muru peal. Eelmises liigamängus alistati kunstmurul Nõmme Kalju, aga siis suundusid paljud Flora mängijad koondisse, kus mängiti naturaalsel murul. Tänaseks naasti uuesti kunstkattele, samas kui uue nädala keskel võõrustatakse Belgradi Partizani taas A. Le Coq Arena muru peal, et seejärel uuesti kunstmurule siirduda.

Arvestades mängukatte pidevat vahetumist ning ka Flora ülitihedat sügisest mängugraafikut, siis pole imestada, et mõningad vangerdused koosseisu osas muutuvad ikkagi hädavajalikuks, olgugi et peatreener Jürgen Henn on seni roteerinud mängijatega nii vähe kui võimalik. Koondises suurt koormust saanud Konstantin Vassiljev sai täna puhkust, et euromänguks parim valmisolek tagada.

Flora tänane mängupilt oli konarlik, tempo oli madalavõitu ning ründetegevusest puudus voolavus, praaki sattus sisse harjumatult palju. Lõpu eel pilt paranes ning pole kahtlustki, et Partizani vastu suudetakse endast rohkem välja pigistada, kuid hooaja lõpp on sellegipoolest vaevaline.

3. Levadia pingekoorma alla

Flora võit vähendas liigatabelis vahe FCI Levadiaga vaid ühele punktile ning kuna Levadia selle vooru mäng on alles pühapäeval, siis saavad tabeliliidrid nüüd terve päeva praadida, tiitlikaitsja neile kuklasse hingamas.

Levadia võõrustab homme Paide Linnameeskonda ja teab, et peab suure eelise säilitamiseks neid võitma. Hooaeg lõppeb Flora ja Levadia kahe järjestikuse kohtumisega ning kui kumbki enne neid mänge ei väärata, siis vajab Flora tiitli haaramiseks Levadia üle kahte võitu. Kui aga Levadia vääratab kasvõi ühe korra, siis piisaks Florale omavahelistes mängudes juba ka võidust ja viigist.

Legion võitleb samal ajal oma võitlust korrus madalamal. Legioni hooaja lõpp ei ole olnud kuigi punktirikas, aga kuna Nõmme Kalju vastab neile pidevalt omapoolsete punktikaotustega, siis omab Legion veel kaks vooru enne hooaja lõppu ikkagi reaalset võimalust esinelik lõhki ajada. Selleks tuleb neil järgmises voorus alistada Kalju ning viimases voorus ka Narva Trans, lootes samal ajal Kalju kaotusele Paide Linnameeskonna vastu.

4. Mängu parim - Rauno Sappinen

Mitte ühegi teise Premium liiga klubi vastu ei ole Sappinenil ette näidata paremat väravate ja mängude suhet. Ta ei ole mitte kordagi Legioni vastu kuivale jäänud, lüües seitsme omavahelise mänguga kokku üheksa väravat, olgugi et koguni viis neist on sündinud penaltipunktilt. Ka mitte oma säravaimal päeval tõusis ta ikkagi mängu otsustajaks, teenides ja realiseerides penalti ning andes teisele tabamusele söödu.