Luup peale | Penalti lõpetas Kuressaare pika võidupõua ja jättis Maardu täbarasse seisu (galerii!) (0)

Premium liiga kahe tagumise meeskonna tähtsas kohtumises teenis FC Kuressaare 1:0 võidu Maardu Linnameeskonna üle.

Värav sündis 78. minutil - Deniss Kovtun tegi oma karistusalas Silver Alex Kelderile vea ning Märten Pajunurm realiseeris penalti kindlalt, saates Ilja Kassjantšuki valele poole. Kuressaare lõpetas oma 17-mängulise võiduta seeria ja 11-mängulise kaotustejada.

Kure ründas täna peamiselt pika palliga ja Maardu lühikeste söötudega. Avapoolaja parimateks momentideks jäid kauglöögid - Sander Lahe sooritus lendas rikošeti kaudu latti, Nikita Komissarovi korraliku ürituse tõrjus Kassjantšuk. Vitali Gussevi lähilöögi teiselpool väljakut suutis Ranon Kriisa viimasel hetkel blokeerida.

Teisel poolajal hakkas kaalukauss kalduma Kuressaare kasuks. Mitmed Sander Lahe nurgalöögid tekitasid Maardu karistusalas suurt segadust. Kui saarlased värava kätte said, vastas Maardu eriti tugeva survega, kuid ei leidnud teed väravavõrku. Tähelepanekuid mängust:

1. Mäng peegeldas seda, kui palju oli kaalul

Mängupilt peegeldas seda, kui palju tänases kohtumises kaalul oli. Keskväljavõitlust oli palju, häid võimalusi vähe, eriti esimesel poolajal.

Keegi ei hoidnud ennast tagasi ega mõelnud edasistele voorudele ning nii said Elari Valmas, Pajunurm ja Kovtun järgmise mängu vahelejätmist tähendava kollase kaardi.

2. Vahetusmeestel tähtsad olukorrad

Mõlemad meeskonnad viivitasid vahetuste tegemisega kaua. Esimesena sekkus pingilt 73. minutil Rain Aasmäe ja teisena 75. minutil Kelder.

Seda vähem jäi värsketel meestel aega kohtumise otsustavate momentideni. Kelder oli jõudnud väljakul olla kõigest kaks minutit, kui ta enda sissevahetamist täielikult õigustas ja penalti teenis.

Kaks minutit hiljem oli teises karistusalas aktsioonis Aasmäe, kes jättis realiseerimata Maardu parima võimaluse. Ta sai Erik Grigorjevi pika tsenderduse rinnaga maha võtta ja viiekasti nurga juurest lüüa, kuid tulistas üle.

3. Maardu jäi väga täbarasse seisu

Maardu jääb nüüd tabeli viimasena lähimatest meeskondadest ehk Tallinna Kalevist ja FC Kuressaarest nelja punkti kaugusele.

Sel hooajal ootab Maardut veel seitse liigamängu, millest neljas on vastasteks klubid Tallinna suurest kolmikust (Nõmme Kalju, Tallinna Levadia, Tallinna Flora). Kaks kõige reaalsemat mängu punktide teenimiseks on kohtumised Kalevi ja Viljandi Tulevikuga. Ainult ühest võidust Maardule püsimajäämiseks ei piisaks.

4. Mängu parim - Märten Pajunurm

Pajunurm aitas oma hea kaitsetööga Kuressaare esimese nullimänguni pärast maikuud. Kaptenina võttis ta vastutuse ja läks lööma penaltit, mis võis olla Kure hooaja tähtsaim löök, ning realiseeris selle kindlalt.