Luup peale | Seitse minutit vabatahtlikult vähemuses mänginud Trans lõi Kalevile viis väravat (0)

Nikita Mihhailov. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Narva Trans teenis Premium liiga seitsmendas voorus oma senise hooaja suurima võidu, alistades kodulinnas Tallinna Kalevi 5:0. Ilma punktideta jätkava Kalevi jaoks oli see tänavu juba kolmas kord vähemalt viis palli võrgust välja võtta.

Trans avas skoori juba neljandal minutil, kui edenes madalate söötudega karistusalasse, Jevgeni Demidov andis viimase söödu ja Nikita Mihhailov realiseeris. 12 minutit hiljem oli Mihhailov paremal äärel eeltöö tegijaks ja Demidov realiseerijaks - 2:0.

Teise poolaja alguses näitas Mihhailov taas paremal äärel head triblingut, murdis karistusalasse ja kukutati seal määrustevastaselt Kaspar Lauri poolt. Volodõmõr Prõjomov lõi järgnenud penalti tugevalt enda poolt vaadates vasakule, Stiven Raider hüppas teises suunas - 3:0.

77. minutil blokeeris Tanel Tamberg Raivo Saare pealelöögi, misjärel pall põrkas karistusalas Prõjomovile, kes lükkas söödu kõrvale. Aleksandr Zakarljuka saatis rünnaku lõpetuseks ilusa ülepuusalöögi ristnurka - 4:0. Kohtumise lõppseis vormistati 88. minutil, kui Marek Kaljumäe ebaõnnestus Oleksandr Koževnikovi karistuslöögi klaarimisel ja pall suundus tema kaudu värava ette Prõjomovile, kes lähedalt ei eksinud.

Premium liiga väljakukohtunikuna tegi debüüdi Jagnar Jakobson, kes määras narvalaste kasuks ühe penalti, mille vastu mitte keegi ei protesteerinud, ning jagas viis kollast kaarti, neist neli Transile ja ühe Kalevile. Kokkuvõttes olid Jakobsonil asjad kindlalt kontrolli all, närvilisuse vältimist soosis ka favoriidi kiire 2:0 eduseis.

Tähelepanekuid mängust:

1. Trans mängis seitse minutit vähemuses

20. minutil jäi Aleksandr Zakarljuka karistusalas innukalt palli peale tormates olukorda hiljaks ning libistas puurivaht Stiven Raiderile sisse. Kohtunik Jakobson andis Zakarljukale oma Premium liiga karjääri esimese kollase kaardi. Raider sai haiget ja pidi end natuke aega koguma. Kalevi teiseks väravavahiks oli täna 15-aastane Sander Liiker, kes polnud kunagi varem kõrgliigas pingile pääsenud. Ootamatut debüüti tal siiski vaja teha ei olnud, kuna Raider suutis mänguga jätkata.

Ilma sunnitud vahetuseta kohtumise avapoolaeg ikkagi ei möödunud. 33. minutil lahkus platsilt Transi tipuründaja Gleb Pevtsov, kes oli eelnevalt väljakule maha istunud. Teda tundus kimbutavat põlvehäda. Pevtsov enam kunstmurule ei naasnud, aga narvalased ei kiirustanud ka vahetuse tegemisega.

Trans viibis vähemuses üle seitsme minuti, alles seejärel sekkus mängu Volodõmõr Prõjomov. Midagi ohtlikku Kalev arvulises ülekaalus veedetud aja jooksul tekitada ei suutnud.

2. Jakovlev tabas Kalevi parimal perioodil latti

Avapoolajal Kalev ühtki head väravavõimalust ei tekitanud, aga püüdis esimese 17 minuti jooksul kaks korda puurivaht Aleksei Matrossovit keskväljalt üllatada! Ats Purje ega Reinhard Reimaa ambitsioonikad sooritused ohtu ei külvanud.

Teise poolaja keskel tekkis Kalevi kohtumise helgeim periood. 59. minutil andis Ioan Jakovlev tsenderduse ja Foday Trawally pääses karistusalas vabalt peaga löögile, kuid löök jäi pehmeks ja Matrossov noppis palli. Kaks minutit hiljem oli külaliste auvärav eriti lähedal - Jakovlevi kauglöök võttis rikošeti ja pall raksatas latti, Matrossov jälgis seda vaid silmadega. 63. minutil saadeti pikk keskkaitsja Kaspar Laur rünnakule ja kahe minuti pärast jäi tal napilt puudu, et Jakovlevi ohtliku tsenderduseni ulatada. Mingil hetkel sai Trans aga uuesti asjad kenasti kontrolli alla.

3. Prõjomovil 4,29 väravat 90 minuti kohta

36-aastane Transi ukrainlasest ründaja Volodõmõr Prõjomov on nüüd mänginud Eesti liigas 63 minutit ja on löönud kolm väravat. See teeb keskmiselt 4,29 väravat 90 mänguminuti kohta! Võrdluseks: eelmise Premium liiga hooaja parim näitaja oli selles arvestuses Otto-Robert Lipu 0,95. Prõjomov on lisaks andnud juba ka ühe resultatiivse söödu.

Järgmiseks vooruks, kus Trans võõrustab Paide Linnameeskonda, võib ennustada Prõjomovi esmakordset pääsemist põhikoosseisu, kuna Pevtsov sai täna vigastada. Samas on ukrainlasel muidugi raske praeguses tempos skoorimist jätkata, sest pärast Paidet on ka järgmisteks vastasteks Eesti tipud ehk Tallinna Levadia ja Nõmme Kalju.

4. Mängu parim - Nikita Mihhailov

Mihhailov andis paremalt äärelt ohtlikke palle karistusalasse ning oli üks peategelastest nii esimese, teise kui ka kolmanda värava olukorras. Kui ta 60. minutil puhkama vahetati, oli mäng juba tehtud.

13. aprillil kell 18.00 Narva Kalev-Fama staadionil

JK Narva Trans - JK Tallinna Kalev  5:0 (2:0)
4. Nikita Mihhailov, 16. Jevgeni Demidov, 54. pen., 88. Volodõmõr Prõjomov, 77. Aleksandr Zakarljuka

Väravasöödud: 4. Jevgeni Demidov, 16., 54. Nikita Mihhailov, 77. Volodõmõr Prõjomov, 88. x
Hoiatused: 20. Aleksandr Zakarljuka, 41. Bi Sehi Elysee Irie, 44. Deniss Dedetško, 47. Jevgeni Demidov - 63. Vadim Mihhailov
Mänguolud: +6, päikesepaisteline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras