Luup peale | Supermeheks kehastunud Jakovlev kindlustas Kalevile koha järgmise aasta Premium liigas (galerii!) (0)

Ioan Jakovlev lõi tänase ainsa värava. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Esiliiga poole vajuv Pärnu Vaprus sai Tallinna Kalevi vastu järjekordse kaotuse, kui Kadrioru staadionil jäädi alla 0:1. Vaprus on nüüdseks kaotanud 12 mängu järjest, võiduta ollakse juba 18 järjestikust matši.

Esimesel poolajal tundus, et väljakul on kaks võrdset meeskonda, kelle eesmärk on teine pikali panna. 6. minutil löödi Vapruse karistusalas juba häirekellasid, sest Ioan Jakovlev pääses täies üksinduses Hendrik Vainuga silmitsi, ent pärnakate puurilukk väljus lahingust võitjana.

Kümme minutit hiljem asus Kalev aga juhtima, kui aktisoonis oli jälle Jakovlev, kes teenis Kalevile penalti ning ise ka realiseeris selle. Vainu hüppas enne löögi sooritamist vasakule, Kalevi söödumeister lükkas palli paremale – 1:0.

Lisaks väravale sai Jakovlev kirja ka kollase kaardi, sest otsustas väravatähistamisel seljast rebida mängusärgi, mille all oli Supermani logoga maika.

Kalevi eduseis oli 22. minutil löögi all, sest Vaprusele määrati penalti olukorrast, kus Sander Sinilaid andis paremalt äärelt tsenderduse, mis tabas Daniil Sõtšugovi kätt. 11 meetri karistuslööki asus lööma Kevin Kauber, kes saatis palli võrdlemisi keskele ning Maico Rimmel tõrjus.

30. minutil tabas Kalevi leeri aga halb uudis – tipuründaja Hannes Anier sai võitluses Magnus Villotaga haiget ja vajas vahetust. Pärast lühikest tohterduspausi aitas Vadim Mihhailov kolleegi üle otsajoone ning pärast seda Anier hüppas ühel jalal riietusruumi.

Avapoolaja lõpus säras taaskord Rimmel mitme kena ja vajaliku tõrjega, mistap läks Kalev vaheajale minimaalse eduga.

Teine kolmveerandtund kulges suuresti Vapruse taktikepi all, sest enim ohtlikke olukordi tekitasid just nemad. Matši teine vaatus oli ka väga kaartiderohke, kui peakohtunik Juri Frischer pidi hoiatuskaarti näitama kaheksale erinevale mängijale, kokku said protokolli 11 erinevat pallurit.

Andreas Kiivitil oli oivaline võimalus kohtumine viigistada, kui ta pääses Kalevi karistusalas kaks korda löögile: esimene virutus oli pehme, ent teine oli juba tugevam, kuid Rimmel tõrjus jalgadega.

Mitu korda täna Kalevi väravat ohustanud Kauber sai 71. minutil hea läbisöödu Reno Margilt, mängis Rimmelist mööda, kuid lõi palli üle värava.

Kohtumise lõpus kannatas Kalev kaitses hambad ristis, kuid vastutasuks saadi 1:0 võit ja tabelisee kolm punkti kirja. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vapruse vaimne blokk võõrsil mängimisel

Vaprus on sel hooajal väga kehvas hoos ja seda peegeldab ka tabeliseis. 30 mängust on neil kirjas 8 punkti. Kõik need kaheksa silma on saadud koduväljakultelt (Rannastaadion ja Rehepapi kunstmuru), mitte ühtegi võõrsilt.

Vastaseid on külastatud 15 korda, kust on saadud 0 võitu, 0 viiki, 0 punkti, väravate vahe 11:47. Selline statistika näitab, et miskit on tiimisiseselt mäda, sest iga meeskond on sel aastal võõrsilt vähemalt punktigi teeninud.

Pärnakatel on käsil pikk ja kurb jada, mille jooksul on saadud 12 kaotust järjest, võiduta ollakse juba 18 matši järjest. Sellise nutuse seeria tõttu ei vääri Pärnu Vaprus kohta tippseltskonnas järgmisel aastal.

2. Kalev mängib järgmisel aastal Premium liigas

Tänavuse hooaja eel oli võtmeküsimus, kes jääb Premium liigas viimaseks. Osad ennustasid Pärnu Vaprust, teised Tallinna Legionit, kolmandad Tallinna Kalevit. Kalev on selgelt näidanud sel aastal mitu korda, et nende koht on kõrgliigas.

Tabelis on neil nüüd 27 punkti, Legionil 14 ja Vaprusel 8. Enam viimaseks ei saa Kalev jääda. On  veel matemaatiline võimalus, et Legion jõuab linnarivaalile järgi, kuid see on väga ebatõenäoline.

Isegi, kui Kalev peaks lõpetama üheksandal kohal, siis viimaste aastate praktika on näidanud seda, et üleminekumängude võidavad Premium liiga klubid, mitte Esiliiga omad. Seda on omal käel tundnud ka Kalev, kes madistas eelmisel aastal Tartu Tammekaga.

Vaprusel oli Kalevi ees selge edumaa komplekteerimise mõttes, sest 22. detsembril andis Viljandi Tulevik teada, et nad ei mängi sel aastal Premium liigas, mistap sai selle koha Vaprus. Kalev, kes oli leppinud juba enda saatusega Esiliigas, sai aga 4. veebruaril teada, et tippseltskonda tõusnud Maardu ei jätka ning koht on nende oma. Hooaeg algas 1. märtsil.

3. Mängu parim – Maico Rimmel

Stiven Raiderilt esikindad ära näpanud Rimmel on iga mänguga tõestanud, et konkurents Kalevi väravasuul on tihe. Rimmel on viimases viies kohtumises Kalevi väravat kaitsnud ja teinud seda väga hästi. Täna tõrjus ta penalti ning teenis auga välja nullimängu.