Luup peale | Suur nelik jäi püsima. Legioni hammas ei hakanud isegi tugevalt räsitud Kalju peale (galerii!) (0)

Räsitud rivistusega Nõmme Kalju kindlustas sellest hoolimata Premium liiga neljanda tabelikoha, saades TJK Legioni vastu vajaliku viigipunkti kätte. Legion lõpetab hooaja, võitmata esineliku meeskondade vastu ainsatki kohtumist.

Mängu algus kujunes lahtiseks ja üsna kaootiliseks, kui mõlemal poolel avanes järjest väravavõimalusi. Kalju pidanuks 7. minutil juhtima asuma, aga Mihhail Babitšev ei saanud Igor Subbotini nurgalööki kuuelt meetrilt postide vahele. Kohe järgmisel minutil tõmbas pikema kõrre hoopis Legion, kui Nikita Ivanov suunas Sander Puri tsenderduse kümnelt meetrilt jalaga tagumise posti kõrvale - 1:0!

Vaevalt kaks minutit hiljem oli seis aga jälle viigis, kui Giannis Tsivelekidise kõrge tsenderdus leidis viiekasti tagumisest nurgast Aleksandr Volkovi, kelle pealöök lendas kaarega kaugemasse nurka ja posti kaudu väravasse - 1:1! Ent jällegi jõudis mööduda vaid kaks minutit, kui tuli järgmine murrang - Legioni ründaja Dušan Bakic kukkus 12. minutil Vladimir Avilovi puute järel ja teenis penalti, mille Mihkel Ainsalu kindlalt realiseeris - 2:1!

Sealt edasi mäng rahunes. Kalju haaras initsiatiivi ja domineeris pallivaldamist, kohati suruti Legion väga sügavale, kuid korralikest väravavõimalustest saab rääkida vaid ühes võimalusteahelas poolaja lõpu eel. Volkov pääses 40. minutil veahõngulises olukorras viielt meetrilt täiesti vabalt löögile, kuid Legioni väravavaht Ivans Baturins vastas supertõrjega. Ohtlikud olid ka kaks järgnenud nurgalööki, ent lätlasest kindameest Kaljul üle mängida ei õnnestunud.

Kohe teise poolaja alguses nõelas Kalju aga otsustavalt, kui Babitšev liikus trahvikastis palliga kuni viiekastinurgani, saatis terava palli värava eest läbi ning Gussev lükkas selle tagapostist tühja võrku - 2:2! Viigiseis rahuldas Kaljut liigatabeli seisukohalt, aga sellest hoolimata jätkasid nõmmekad esialgu üritavama poolena.  Ajapikku hakkas aga Legion rohkem riske võtma ning sai üha paremini mängu sisse. 62. minutil pidanuks Mihkel Ainsalu nad uuesti ette viima, kuid pall jäi talle värava ees natuke ebamugavalt ette ning löök ebaõnnestus.

Eriti lahtiseks kujunes mäng viimasel kümnekonnal minutil, kui Legion vahetas Aleksandr Šapovalovi näol väljakule kolmanda ründaja. Šapovalovi kiirus tekitas otsekohe kaks väga ohtlikku olukorda, kuid ta ei pääsenud siiski kummalgi korral korraliku löögini. Hoopis Kalju oleks äärepealt hilise võiduvärava löönud, aga Gussevi kauglöök tabas posti ja tagasipõrkunud pall saadeti värava eest taevasse. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kalju räsitud koosseis

Kalju vahetusmeestepink on hooaja lõpus kokku kuivanud. Tänase mängu eel oli olukord eriti õnentu, sest kui juba varem oli teada, et eemale jäävad võtmemängijatest Pavel Marin, Andri Markovitš ja Aleksandr Kulinitš, siis lõpuks puudusid protokollist ka Vladislav Homutov, Alex Matthias Tamm ja Kaarel Usta, vigastusega kimpus olev esiväravavaht Marko Meerits jäi aga pingile.

Nii istusid lõpuks Kalju pingil Meeritsa kõrval vaid kaks 19-aastast väljakumängijat. Kristjan Rattasepp omas Premium liigast tõsiseltvõetavaid mänguminuteid 43 minuti jagu (lisaks on ta kaks korda JOKK-lahendusena alustanud ja kohe avaminutil välja vahetatud). Karl Stefan Lill aga pääses üldse esimest korda kõrgliigamänguks pingile.

Kaks päeva tagasi 19-aastaseks saanud Stanislav Tsõmbaljuk sai aga kirja oma esimese mängu Kalju esindusmeeskonna särgis, kuuludes hoobilt põhikoosseisu. Väga palju ta paremal äärel silma paista ei jõudnud, enne kui Rattasepp juba vaheajal tema asemele toodi. Lill jäigi aga pingile, sest Kalju piirdus üheainsa vahetusega.

2. Šapovalov lõpetab hooaega varumehena

Legioni koosseisus oli ainsaks ootamatuseks see, et mängukeelu all olev kaitsja Aleksandr Volodin asendati keskpoolkaitsja German Šleiniga. Peatreener Deniss Belov jäi truuks viimasel ajal kasutatud 3-5-2 asetusele, kasutades Šleini parempoolse keskkaitsjana.

Legioni suurim väravakütt Aleksandr Šapovalov lõpetab aga hooaega varumehena, olles juba kolmes Premium liiga mängus järjest vahetusest sekkunud. Temale eelistatakse põhikoosseisus teist 18-aastast ründajat Nikita Ivanovi. Aeg peab näitama, kas see valik viitab Šapovalovi võimalikule talvisele lahkumisele, mille valguses oleks loogiline mängitada sisse uue hooaja tegijaid.

3. Suur nelik püsib teenitult paigas

Legioni viimane võit mõne "suure neliku" klubi üle sündis eelmise aasta 23. mail, mil nad alistasid kümnemehelise Nõmme Kalju 2:1 ning näisid liikuvat jõudsalt oma kõrgete ambitsioonide täitmise suunas. Sealt alates on Legion aga Kalju, FCI Levadia ja FC Flora vastu koguni 26 mängu järjest võiduta, tehes pooleteise aasta jooksul nendega 5 viiki ja saades kirja koguni 21 kaotust.

Legion ihkab suure neliku vahele kiilu lüüa ning mängupildi poolest on tõesti nii mõnigi kord jäänud mulje, et nad väärinuks enamat, aga karm statistika räägib selget keelt. Valim on rohkem kui esinduslik ning kui ikka veerandsada mängu järjest võiduta jääda, siis näitab see vaieldamatut tasemevahet.

4. Mängu parim - Nikita Ivanov

Legioni noor ründaja on hooaja lõpusirgel eriti säravalt esile tõusnud, tegutsedes meeskonna põhiründajana Dušan Bakici kõrval. Rohke mänguaja eest on ta tänanud üha küpsemate esitustega, võttes aina julgemalt mängu enda peale ja püsides pidevalt pildil. Kui varem kippus ta pikkadeks perioodideks justkui ära kaduma, siis täna oli ta läbivalt aktiivne nii palliga kui ka pallita.

27. novembril kell 13.00 Sportland Arenal

Tallinna JK Legion - Nõmme Kalju FC  2:2 (2:1)
8. Nikita Ivanov, 13. pen. Mihkel Ainsalu - 10. Aleksandr Volkov, 48. Maksim Gussev

Väravasöödud: 8. Sander Puri, 13. Dušan Bakic - 10. Giannis Tsivelekidis, 48. Mihhail Babitšev
Hoiatused: 33. Dušan Bakic, 51. Kirill Nesterov, 83. Aleksandr Šapovalov, 88. German Šlein - 54. Maksim Gussev
Mänguolud: 0, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras