Luup peale | Tammeka alistas energilise Transi ning murdis koduväljakuneeduse (lisatud pildigalerii!) (0)

Tartu Tamme staadionil mängiti järgi esimese vooru mäng, kui omavahel kohtusid kodumeeskond Tartu Tammeka ja piirilinnast kohale sõitnud kohalik Narva Trans. Põneva vastasseisu võitsid tartlased seisuga 3:2, millega lõpetati pikalt kestnud koduväljakuneedus.

Narva Trans alustas mängu väga energiliselt. Mihhail Belovi tsenderdus karistuslöögist jõudis teisel minutil Tammeka kasti, kuid midagi ohtlikku ei tekkinud. Nikita Zagrebelnõi sai karistusalas löögile peale seda, kui Karl Johan Pechter Vitali Kalenkovitši löögi tõrjus, löögile jäi ette Kevin Anderson, kes palli osavalt hargivahega kinni püüdis.

Patrick Genro Veelma sai 11. minutil kastis löögile, kui piirilinlased ei suutnud Teniste audisisseviset klaarida, kuid löök lendas pehmelt Alandi käte vahele. 13. minutil tekkis Tammekal veel parem võimalus, kui kolmel mängijal oli võimalus kastist löögile minna, aga kaks esimest mängisid palli edasi ja lõpuks oli Laabus, kes 11 meetri pealt löögi lati alla saatis. Löök läks aga keskele ja Aland lükkas selle üle.

Tammeka poolkiire vasturünnak 23. minutil lõppes Uljanovi hea sööduga Järvistele, kes raiskas aga suurepärase löögikoha, saates 12 meetrilt pehme palli Alandile sülle.

32. minutil jõudsid tartlased esimese väravani, kui kontrarünnakul jõudis läbisööt paremal äärel jooksvale Koskorile, kes leidis värava eest Paju, kes lõpetas oma 40-meetrise spurdi väravaga. Peale tartlaste esimest väravat muutus mäng väga kinniseks ning ohtlikke olukordi ei tekkinud kummalgi meeskonnal, vaid Trans domineeris palliga poolaja lõpuni.

Teine poolaeg algas mõlema meeskonna poolt üsnagi võrdselt ning kumbki meeskond ei domineerinud palliga. 57. minutil seadsid külalised tabloole viigiseisu, kui Mihhail Belov andis graatsilise söödu Tammeka kaitsjate selja taha, kust omakorda sai Zagrebelnõi palli jalaga õhust omaks võtta ning Alandi selja taha virutada.

61. minutil sai Eduard Golovljov suurepärase võimaluse, aga ei suutnud kaheksa meetri kaugusel väravast madalat tsenderdust tabada.

67. minutil asusid võõrustajad taas juhtima, kui Mihkel Järviste täpse nurgalöögi surus Tanel Tammik peaga piirilinna puuriluku selja taha.

74. minutil sai Belov lubavast kohast karistuslöögi näol pealelööki proovida, kuid Reio Laabuse pea jäi löögile ette.

78. minutil pääses sel hooajal Tammeka särgis säranud Kevin Mätas võidujooksu Tabreziga ning edestas Tadžikistani meest ja lükkas Alandi kõrvalt palli võrku.

Mängu lõpp kiskus 88. minutil huvitavaks, sest Tammeka kastis kukkus valju karjatuse saatel Kalenkovitš ning meelitas peakohtunik Kristo Tohverilt penalti välja, mille kümme minutit varem vahetusest sekkunud Zakarljuka realiseeris.

Üleminutitel suutsid narvakad kastijoonelt Pechteri värava posti tabada, kuid sellega kõik piirdus. Tammeka võitis oma esimese kodumängu sel hooajal. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Tammeka koduväljakuneedus sai oma lõpu

Juba eelmisel hooajal Tammekat vaevanud needus, kus Tammeka ei suutnud valdava enamuse kodumänge võita, kandus edasi uude hooaega. Enne tänast mängu oli Tammeka üheksa mängu pidanud, kas külaliste paremust tunnistama või viigiga leppima, kuid mitte täna.

"Kõrgelt, kurat, kõrgelt," kamandas Tammeka loots Koppel omasid kõrgelt pressima juba mängu algusest peale. Tammeka mängis väga targalt ja julgelt. Jah, Narva domineeris valdava enamuse mängust, kuid tartlased olid palju kindlamad ja teravamad rünnakul, sealt ka tulemus. Tammeka koduväljakuneedus on lõppenud!

2. Narva mängis väga energiliselt, kuid tulemuseta

Narva Trans alustas mängu väga energiliselt ning seda energilisust hoiti kuni mängu lõpuni üleval. Narva on suutnud sel hooajal ainult kahel korral vastaste väljakul võita, kuid mängitud on nüüdseks kaheksal korral võõrsil.

Piirilinna mehed kombineerisid mitmel korral ühe-kahe puute söötudega, anti väga teravaid tsenderdusi, eriti Škinjovi poolt esimese 30 minuti jooksul ning Belovi tõsted kaitseliini taha tekitasid tartlaste kaitseliinis palju segadust.

Samuti oli märgatav Zakarljuka puudumine, kes sai täna ligikaudu 15 minutit mängida. Zakarljukat asendas väljakul Belov ning sai oma ülesannetega hakkama, kuid staarmängija on alati toonud piirilinlaste rünnakutel loovust juurde. Paraku ei toonud energiline mäng narvakatele tulemust ning lepiti neljanda järjestikuse kaotusega.

3. Mõlemal meeskonnal on tõestada veel palju

Jah, Tammeka võitis ning Narva mängis energiliselt, kuid siit saavad mõlemad meeskonnad veel edasi panna. Mõlemad meeskonnad vajavad veel paari täiendust, et astuda vastaste kandadele rohkem ning tekitada suurem sisemine konkurents. Tammeka suutis võiduga tõusta viimaselt kohalt kaheksandale ning Trans jäi kuuendale kohale paikseks ja kaotab Legionile siiani kuue punktiga.

Hiljuti liitus Tammekaga Mait Toom, kelle üleminekust saab kõige rohkem kasu Karl Johan Pechter, sest Toom pakub noorele puurilukule tugevat konkurentsi, mis teadagi arendab mõlemat.

4. Mängu parim – Andre Paju

Kindlalt kõige energilisem mängija väljakul oli Andre Paju, kes oli õigel ajal õiges kohas ning juhendas oma keskvälja pidevalt. Tammeka esimese värava puhul kandis ta väga suurt rolli sellega, et sel ajal kui Koskor mööda paremat äärt palliga tõusis, spurtis Paju keskringist narvakate karistusalasse ning tehtud töö tulemus kandis löödud värava näol vilja.

13. juulil kell 17.00 Tartu Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - JK Narva Trans  3:2 (1:0)
32. Andre Paju, 67. Tanel Tammik, 79. Kevin Mätas - 57. Nikita Zagrebelnõi, 89. pen. Aleksandr Zakarljuka

Väravasöödud: 32., 79. Tristan Koskor, 67. Mihkel Järviste - 57. Mihhail Belov, 89. Vitali Kalenkovitš
Hoiatused: 80. Taijo Teniste, 88. Kevin Anderson, 90. Kevin Aloe, 90. Karli Kütt (pingil) - 49. Mihhail Belov
Mänguolud: +28, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras