Luup peale | Tammeka läks Flora vastu duubli mängijatega, tulemuseks hooaja ühepoolseim seis (0)

Tartu Tammeka läks võõrsil Tallinna Floraga mängima põhiliselt duubelmeeskonna palluritega. Tulemuseks oli Premium liiga hooaja kõige ühepoolsem skoor - Flora võitis 9:0.

Kohtumise esimesel veerandtunnil osutas Tammeka südi vastupanu ja pressis võimalusel kõrgelt. Floral veel ühtki väga head väravavõimalust ei tekkinud. 20. minutil realiseeris aga Rauno Sappinen enda teenitud penalti, kui Karl Läänelaid oli talle vea teinud, ning juba järgmisel minutil suunas Mikk Raid Kristo Hussari madala tsenderduse Daniil Kuraksini eest oma väravasse - 0:0 seisust oli saanud ülikiirelt rohevalgete turvaline 2:0 edu.

Avapoolajal löödi üks värav veel. Markus Poomi nurgalöögi vajutas viiekasti nurgast peaga võrku Sergei Zenjov.

Teisel poolajal tekkis Floral ridamisi häid võimalusi. Poom tabas posti, Zenjov lõi tühja värava eest mööda ja endine florakas Mait Toom päästis mõnel korral tartlased oma tõrjetega, aga kuus palli löödi teise poolaja jooksul ka võrku.

Juba 47. minutil tegi Flora skoori, kui karistusalas olid järjest saanud palli puutuda Rocco Robert Shein, Henrik Ojamaa, Ken Kallaste ja Sappinen ning lähedalt lõpetas rünnaku Zenjov.

Kaks järgmist kolli lõi head individuaalselt meisterlikkust näidanud Ojamaa, kes vedas end löögile ja leidis alumise väravanurga üles.

78. minutil möödus Zenjov Kevin Aloest ja söötis Poomile, kes tegi seisuks 7:0. 86. minutil vormistas Zenjov oma kübaratriki, eeltöö tegid Ojamaa ja Erko Jonne Tõugjas. Üleajal pani Ojamaa söödust täpi i-le Poom. Tähelepanekuid mängust:

1. Enamik tartlastest põhis esmakordselt

Tammekat on kolme päeva pärast ees ootamas kohtumine FC Kuressaarega. Seetõttu otsustas peatreener Dmitrijs Kalašnikovs anda täna enamikule tavapärasest põhikoosseisust puhkust ning ei võtnud enamikke põhimeestest isegi Tallinnasse varupingile kaasa. Kõik kaardid pandi seega järgmistele kohtumistele (pärast Kuressaaret on Tammeka viimasteks vastasteks Viljandi Tulevik ja Pärnu Vaprus).

Kuus mängijat - Georg Lani, Egert Naruson, Henri Käblik, Mikk Raid, Carl Robert Mägimets, Giacomo Uggeri - mahtus kõrgliigas algrivistusse esmakordselt. Nendest Lani ja Naruson tegid Premium liiga debüüdi. Raid, Mägimets ja Käblik olid saanud varem väljakule vahetusest ainult ühe korra, Uggeri kolm korda.

Kogenumatest meestest olid algrivistuses väravavaht Mait Toom, täna kaptenipaela kandnud Kevin Aloe, kes oli eelmise kohtumise ajal kaartide tõttu puhanud, ning Mihkel Järviste, kes oli hiljuti vigastuse tõttu vähem mänginud.

Vahetusest sekkus veel kaks Premium liiga debütanti: Kevin Burov ja Kener-Mairon Krull.

2. Tammeka parimad momendid Käblikul

Vihmasajuses mängus tuli ette pikki perioode, kus külalised ei pääsenud palliga kordagi Flora väljakupoolele. Sinisärkide kohtumise kaks kõige lubavamat olukorda tekkis aga 16-aastasel ründajal Henri Käblikul, kes oli enne tänast mänginud Premium liigas ühe minuti.

Avapoolaja lõpus triblas Käblik paremal äärel Märten Kuusest mööda ja sisenes karistusalasse, kus pettis ära ka Markkus Seppiku, ründaja löögile sai siiski Markus Soomets jala vahele ning rikošeti kaudu lendas pall mööda. Teisel poolajal pääses Käblik veelkord kastis löögile, sedapuhku küll teravama nurga alt ning küljevõrk sahises valelt poolt.

3. Selle vastasseisu ajaloo suurim võit

9:0 tähistab käimasoleva Premium liiga hooaja kõige ühepoolsemat tulemust. Seni olid kõige ühepoolsemad skoorid olnud neli Pärnu Vapruse kuueväravalist kaotust (1:7 Tallinna Legionile, 1:7 Nõmme Kaljule, 0:6 Florale, 0:6 FC Kuressaarele).

Tegemist on ka Flora ajaloo suurima võiduga omavahelistes mängudes Tammeka üle. Varasem rekord oli 7:0, mis pärines 2015. aasta maikuust. Flora ja Tammeka kohtusid täna kõrgliigas 66. korda.

4. Mängu parim - Sergei Zenjov

Suurimat pahandust põhjustas täna Tammekale Zenjov, kes sai kirja kübaratriki ja ühe resultatiivse söödu.

27. oktoobril kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Tartu JK Tammeka  9:0 (3:0)
20. pen. Rauno Sappinen, 21. ov. Mikk Raid, 32., 47., 86. Sergei Zenjov, 62., 72. Henrik Ojamaa, 78., 90+1. Markus Poom

Väravasöödud: 20. x, 21. Kristo Hussar, 32. Markus Poom, 47. Rauno Sappinen, 62. Ken Kallaste, 72. Rocco Robert Shein, 78. Sergei Zenjov, 86. Erko Jonne Tõugjas, 90+1. Henrik Ojamaa
Hoiatused: 90. Rocco Robert Shein - 19. Karl Läänelaid
Mänguolud: +9, vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras