Luup peale | Tammeka sai heas hoos Levadialt aasta suurima kaotuse ja jäi ilma ka Tenistest (galerii!) (0)

Premium liiga liider Tallinna Levadia alistas 20. voorus koduväljakul Tartu Tammeka 4:0, lüües mõlemal poolajal kaks väravat.

Skoor avati juba viiendal minutil. Zakaria Beglarišvili tõstis palli karistusala nurka, kuhu spurtis Marko Putincanin, kes lükkas omakorda söödu kasti taha, kust vajutas värava Brent Lepistu. Kapteni kauglöök võttis enne lati all maandumist rikošeti Levadiast Tammekas laenul viibivast Marko Lipust.

Avapoolaja lõpus murdis Frank Liivak vasakult äärelt kasti ja lõi vasaku jalaga. Tanel Tammiku rikošetist põrkas pall värava ette Beglarišvilile, kes tegi hea pausi, lastes Sander Kapperil ja Karl Johan Pechteril pikali libistada, ning lükkas mänguvahendi võrku.

57. minutil tsenderdas Ernest Agyiri vasakult äärelt, Liivaku ja Kevin Aloe võitlusest põrkas pall ette Robert Kirsile, kes tulistas alla nurka - 3:0.

Lõppseis vormistati 65. minutil. Peagi vahetusse läinud Beglarišvili tsenderdas oma viimase puutega karistuslöögi värava ette ning Lepistu skooris jalaga viielt meetrilt.

Head söödumängu näidanud Levadia oli võimaluste poolest pigem lähemal suuremale võidule kui Tammeka ühele vastuväravale. Pechter tõrjus jalgadega mitmeid lähilööke, Beglarišvili, Rasmus Peetson ja Bogdan Vaštšuk kõmmutasid soodsalt positsioonilt üle või mööda. Kui Levadia pääses tartlaste nurgalöögi järel neljakesi ühe kaitsja vastu kontrarünnakusse jooksma, lõi Karl Rudolf Õigus terava nurga alt ise peale ja oli ebatäpne.

Külalistest suutis Patrick Genro Veelma avapoolajal Tristan Koskori tsenderduse karistusalas maha võtta, kuid löök läks väikese rikošetiga mööda. Teisel poolajal oli Koskor Kevin Mätast puhtalt üks-ühele olukorda söötmas, kuid Mätas jäi nappi suluseisu.

Premium liiga debüüdi tegi täna Tammeka 19-aastane poolkaitsja Carl Robert Mägimets, kes sekkus vahetusest 77. minutil.

Tähelepanekuid mängust:

1. Kahe tiimi peale ainus muudatus läks kehvasti

Levadia mängis teist liigamängu järjest täpselt samasuguse põhikoosseisuga. Ka Tammeka ei muutnud palju - ainsa muudatusena alustas paremkaitses Kapperi asemel Taijo Teniste, kes arvati olevat vigastusest taastunud.

16. minutil klaaris Teniste ohtliku olukorra, lükates palli ära Vaštšuki jalalt ning blokeerides kohe seejärel Kirsi söödu. Olukorra lõpetuseks näitas aga 85-kordne internatsionaal, et vajab reietaguse probleemi tõttu vahetust. Kapper jooksis siis 17. minutil ikkagi Teniste asemele platsile.

2. Levadia on leidnud nullimängude formatsiooni

Teist liigamängu järjest kasutas Levadia oma uut formatsiooni, mis hõlmab kolmeliikmelist kaitseliini (Milan Mitrovic, Peetson, Maximiliano Ugge). Teist korda järjest hoidsid rohesärgid ka oma värava puhtana.

Levadia on üleüldse imelises hoos, kuna teenis Premium liigas kaheksanda järjestikuse võidu ning kasvatas oma edumaa Tallinna Flora ees 12-punktiliseks. Flora omab küll nelja mängu varuks, aga peab need kõik tiheda graafiku juures võitma, et Levadiaga samale pulgale tõusta.

Suurepärases hoos on ka Kirss, kes sai kohtumise eel kätte Premium liiga juuni- ja juulikuu parima mängija auhinna. Ta on nüüd skoorinud seitsmes liigamängus järjest. Beglarišvili kindlustas aga oma esikohta nii väravaküttide kui ka väravasöötude andjate edetabelis, tal on nüüd kirjas 15 tabamust ja 12 resultatiivset söötu.

3. Tammeka sai hooaja suurima kaotuse

0:4 allajäämine tähistab Tammeka senise hooaja suurimat kaotust. Viimati kaotasid tartlased liigas vähemalt sama suurelt 2019. aasta 22. septembril, kui alistusid 1:6 Tallinna Florale.

Kolmas järjestikune kaotus jätab Tammeka liigatabelis eelviimasele, üheksandale positsioonile. Põhjas asuvat FC Kuressaaret edestatakse vaid kahe punktiga, samas on Pärnu Vaprus kõigest ühe punkti ulatuses.

4. Mängu parim - Brent Lepistu

Levadia kapten Lepistu tegi keskväljal head tööd ning lõi kaks väravat, sealhulgas kauglöögist kõige olulisema ehk esimese värava.

13. augustil kell 20.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - Tartu JK Tammeka  4:0 (2:0)
5., 65. Brent Lepistu, 42. Zakaria Beglarišvili, 57. Robert Kirss

Väravasöödud: 5. Marko Putincanin, 42., 57. Frank Liivak, 65. Zakaria Beglarišvili
Hoiatused: 45. Brent Lepistu - 35. Marko Lipp
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras