Luup peale | Tammeka tuli kaotusseisust, pikast võidupõuast ja tabeli põhjast välja (lisatud pildigalerii!) (0)

Tartu Tammeka tuli Premium liiga 27. voorus koduväljakul Narva Transi vastu kaotusseisust välja ja võitis 2:1, saades viimasest tabelikohast lahti.

Dmitrijs Kalašnikovs juhendas tartlasi neljandat liigamängu ning teenis sellel töökohal esimesed punktid. Tammeka polnud punktilisa saanud 18. juulist saadik ning oli Premium liigas võiduta 13. juulist saadik ehk üle kolme kuu.

Skoori avas 30. minutil Trans. Kevin Anderson libistas oma väravast umbes 25 meetri kaugusel Vitali Kalenkovitšile jalgadesse ning Mihhail Belov saatis suurepärase karistuslöögi üle müüri Karl Johan Pechterile püüdmatult ristnurka. Pechter kaitses täna Tammeka väravat Kalašnikovsi ajal esmakordselt, varem oli postide vahel seisnud Mait Toom.

Vaid seitse minutit pärast kaotusseisu jäämist Tammeka viigistas. Artur Uljanovilt hea söödu saanud Tristan Koskor pääses Transi värava lähistele, kus Artjom Škinjov palli, aga ka ründaja jala pihta libistas, ning Grigori Ošomkov näitas penaltipunktile. Penalti teeninud Koskor realiseeris selle ise, veeretades palli rahulikult paremasse nurka, Maksim Pavlov jäi keskele seisma.

Üsna võrdse ja võimalustevaese mängu avapoolaja parim moment, mis väravaga ei lõppenud, tekkis Tammekal 39. minutil. Taijo Teniste tsenderdas paremalt äärelt ning Maksim Pavlov läks palli riskantselt vahelt lõikama ja eksis. Uljanovi peast liikus pall tühja värava suunas, kuid Martin Käos jõudis klaarima.

58. minutil andis Sander Kapper paremalt hea söödu karistusalasse, kust Koskor lõi üle. Juba järgmisel minutil toimus sama kombinatsioon uuesti ning seekord sahistas Koskor Kapperi söödust võrku - 2:1.

Tammeka kaitse püsis täna hästi ja hoidis narvalaste tipuründaja Eduard Golovljovi küllaltki nähtamatuna. Avapoolaja karistuslöögist innustust saanud Belov püüdis 1:2 kaotusseisus veel paar korda kaugelt lüüa, kuid lõi üle. Ei viieselt neljasele kaitseliinile üleminek ega ka 79. minuti vahetus, millega Golovljovi asemele saadeti rünnakule tavapärane keskkaitsja Maksim Tšerezov, Transile tulemust ei toonud.

Tähelepanekuid mängust:

1. Trans lõpetas vähemuses

Mängu keskväljal alustanud ja paremkaitses lõpetanud Vitali Kalenkovitš sai 84. minutil teise kollase tõttu punase kaardi, jättes Transi vähemusse.

Esimese kollase võttis Kalenkovitš juba 19. minutil, kui niitis keskväljal selja tagant maha Kapperi, kes üritas palliga kontrarünnakule joosta. See kaart oli ilmselge, venelane ei vaielnud üldse, vaid läks Kapperi ees vabandama.

Kalenkovitši teist kollast kaarti võis tulemas karta, kuna 83. minutil näitas ta üles rahulolematust otsuse suhtes, mis andis audiviske õiguse Tammekale, ning minut hiljem Kevin Aloe vastu tehtud saatuslik viga polnud tema teise poolaja esimene.

Ka Aloe peab järgmise mängu vahele jätma ja samuti Škinjov, kuna nemad hanksid täna vastavalt hooaja kaheksanda ja neljanda kollase kaardi.

2. Tammeka mõlema koduvõidu puhul vastaseks Trans

Tammeka on ka pärast tänast võitnud sel Premium liiga hooajal kõige vähem kodumänge - kaks. Mõlemad koduvõidud on teenitud sama vastase, kuuendal kohal paikneva Transi üle. Transilt ongi tartlased saanud tänavu kokkuvõttes kõige rohkem punkte (kuus).

Juba kolmapäeval ootab Tammekat ülitähtis mäng võõrsil Pärnu Vapruse vastu, kellelt on seni saadud võit ja viik. Juhul kui Tammeka uuesti võidab, käriseb edu pärnakate ees neljapunktiliseks, kaotuse korral langetaks aga taas tabeli põhja.

3. Koskor on selgelt liiga parim penaltiteenija

Tammeka ründaja Tristan Koskor juhtis juba enne käimasolevat vooru Premium liiga penaltiteenimiste edetabelit - tema vastu oli vastaste karistusalas tehtud kolm viga.

Täna teenis Koskor oma liigahooaja neljanda penalti. Seega on ta üksinda hankinud poole rohkem 11 meetri trahvilööke kui terve Nõmme Kalju meeskond kokku.

4. Transi kaotus annab hea võimaluse Kuressaarele

Transi jaoks on nüüd Premium liiga põhihooaeg lõppenud. Narvalased peavad ootama Kuressaare kahe mängu tulemusi, et saada teada, kas jätkatakse tabeli poolitamise järel esikuuikus või alumises nelikus.

Transi tänane kaotus tähendab, et kui Kuressaare võidab homme Tallinna Legionit (või nädala pärast Tallinna Florat), tagavad koha kuue parima seas saarlased.

5. Mängu parim - Tristan Koskor

Parima mängija valimisel ei saa Tammeka mõlema värava autorist Koskorist mööda vaadata. Tal on nüüd kirjas kaheksa tabamust.