Luup peale | Tasakaalukas Kuressaare saavutas selle, mida võtma läks ja päästis kapteni oma sõnade söömisest (galerii!) (0)

Kolmapäeva õhtul avas sellel hooajal Premium liigas viimase klubina võiduarve FC Kuressaare, kes oli 8. vooru kohtumises 2:1 üle Pärnu Vaprusest.

Avapoolajal kummalgi meeskonnal suuri šansse ei tekkinud, kuid siiski sai poolajapausile 1:0 eduseisus minna koduvõistkond - Tauno Tekko kukutas oma karistusalas Silver Alex Kelderi ning Märten Pajunurm veeretas penalti kindlalt värava vasakusse alanurka.

Vapruse viimaste mängude kahtlemata kuumim nimi Virgo Vallik seda asja aga nii ei jätnud - vahetusest sekkununa lõi ta vähem kui pool minutit kestnud teise poolaja järel tabloole 1:1 viigiseisu (antud värava detailsema kirjelduse leiad teisest tähelepanekupunktist). Kuressaare jätkas aga võiduvärava otsimist ning 79. minutil see ka saadi, kui Michael Schjönning-Larseni suurepärase eeltöö rammis väravajoonelt sisse Mattias Männilaan. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuressaare pidas kapteni lubadust

Tsiteerime sõna-sõnalt jalgpall.ee otseülekannet eelmise vooru kohtumise järel, kus Kuressaare 0:1 Tallinna Legionile alla jäi:

Küsimus: "Millal see punktiarve nüüd lõpuks ikkagi avatakse?"
Kuressaare kapteni Sander Seemani vastus: "Järgmises mängus!"

Kui sa ei ole enesekindel, siis sa ei saa olla jalgpallur. Üks asi on pilduda õhku väljendeid, nagu "läheme igat mängu võitma" ja "anname endast parima", aga teine asi on konkreetsed lubadused ka paberil olevateks faktideks vormistada. Seemani "Järgmises mängus!" ei jätnud ülekande vaatajale arusaamiseks teist variantigi - kapteni väljendusviisi põhjal oli ilmselge, et Kuressaare läheb ja võidab! Ja seda nad tegidki.

Avapoolajal kontrolliti palli ja initsiatiivi sisuliselt käest ei antudki. Ohtlikumad võimalused avanesid aga kontrarünnakutele rõhunud Vaprusel, kuid hoolimata nendest oli pallivaldamine ja mängukontroll selgelt Saare meeskonna poole kaldu. Kohtumise lõpuminutitel 2:1 eduseisus üritasid pärnakad küll nõelata ja tegid kõik selleks, et Saaremaalt vähemalt punktiga lahkuda, kuid Kuressaare tappis mängu nii hästi, kui üldse võimalik. Nad saavutasid selle, mida tahtsid ja väärisid ning mis kõige tähtsam - kapten ei pidanud lubadust murdma.

2. Virgo Vallik on üks vinge mees!

"Kesse?" on ilmselt küsimus, mis eelmise vooru kohtumise Nõmme Kalju - Pärnu Vaprus järel nii mõnelgi jalgpallisõbral huulile kerkis. Tolles mängus kohtumise ainsa värava löönud 18-aastane Vallik näitas täna, et tegu ei olnud ühekordse õnnestumisega, vaid tal on tegelikult ka tõsi taga ja platsil olles teeb ta alati kõik selle nimel, et tema meeskond võitjana lahkuks.

Poolajapausil otsustas Vapruse peatreener Taavi Midenbritt teha vahetuse - väljakult lahkus Kristen Saarts ning tema asemele saadeti just Vallik. Loetud sekundid pärast teise poolaja avavilet eksis Kuressaare keskkaitsja Ranon Kriisa kõrge palli lennutrajektoori hindamisega, lastes sellel üle enda pea kukkuda. Nahkkera korjas üles Henri Hanson, kes Vapruse rünnakule vedas. Hanson läkitas palli madala sööduga vasakpoolsesse väravaesisesse tsooni avanenud Vallikule, kes ühe puutega kontrollis ning seejärel mänguvahendi vasaku jalaga Magnus Karofeldi selja taha saatis. Teist poolaega oli selleks hetkeks mängitud 25 sekundit.

Tihti tabab noori sportlasi tähehaigus - tehakse mõni hea esitus ning seejärel peetakse end marukõvaks tegijaks, kellele kõik uksed automaatselt avanema peavad. Virgo Vallik ei tundu olevat selline tüüp, kes tähehaigusesse nakatuda võiks. Tema olek ja suhtumine platsil ning isegi mängujärgsed intervjuud muudavad ta kõrvaltvaataja jaoks sümpaatseks meeskonnamängijaks, kes meeskonna huvid enda isiklikest alati kõrgemale seab. Selline suhtumine saab noore mängumehe edaspidisele karjäärile ainult kasuks tulla.

3. Kure võit tekitab iga järgmise mängu eel õhku positiivset pinget

Kuigi liigahooaeg on kestnud veel võrdlemisi vähe, on põnevust juba jagunud küllaga. Enne kolmapäevaõhtust Paide - Kalju kohtumist mahuvad tabeli neli viimast (Kalju, Viljandi Tulevik, Vaprus ja Kuressaare) nelja punkti sisse, mis tähendab seda, et iga teenitud või kaotatud punkt võib meeskonna tabelikohta muuta.

Kaotanuks Kuressaare täna Vaprusele, jäänuks nad juba viie punktiga maha tabeli eelviimasest meeskonnast ehk Tulevikust ning lausa seitsmega Vaprusest, kellega eeldatavasti hooaja lõpufaasis püsimajäämise nimel madistama hakatakse. Aga Kuressaare ei kaotanud, vaid võitis. See võit aitab meeskondadel vähemalt hooaja praeguses faasis nii-öelda ühes pundis püsida, mis omakorda tähendab seda, et enne igat mängu on üleval korralik pinge, sest iga punktivõit või -kaotus võib meeskonna tabelikohta kardinaalselt muuta.

4. Mängu parim - Michael Schjönning-Larsen

Kuigi avapoolajal lasi Taanis sündinud äärekaitsja Anton Krutogolovil end korra ära konksutada, näitas ta läbivalt suurt tahtejõudu ja jättis endast absoluutselt kõik väljakule. On isegi veidike kahju, et võiduvärav tema nimele ei lähe - eeltöö oli meisterlik ja löök samamoodi. Tegu ei olnud eriti lahtise ega sirgjoonelise madinaga, seega passib mängu parima auhind Larseni-sugusele tööhobusele suurepäraselt.

21. aprillil kell 17.30 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare - Pärnu JK Vaprus 2:1 (1:0)
45. pen. Märten Pajunurm, 79. Mattias Männilaan - 46. Virgo Vallik

Väravasöödud: 45. Silver Alex Kelder, 79. Michael Schjönning-Larsen - 46. Henri Hanson
Hoiatused: 69. Rauno Tutk - 20. Magnus Villota, 35. Marek Kaljumäe, 44. Tauno Tekko, 67. Hendrik Vainu
Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Sander Saga, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov

Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Rauno Tutk, Ranon Kriisa, Rasmus Saar (74. Joonas Soomre), Sander Seeman, Oliver Rass, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan.
Varus: Roland Kütt, Joonas Soomre, Mairo Miil, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev, Aleksander Iljin.

Vaprus: Hendrik Vainu, Anton Krutogolov (74. Georg Grahv), Magnus Villota, Marek Kaljumäe, Tõnis Vihmoja, Robin Limberg, Rocco Mõtt, Tauno Tekko, Enrico Veensalu (63. Rasmus Ilves), Henri Hanson, Kristen Saarts (46. Virgo Vallik).
Varus: Ott Nõmm, Georg Grahv, Virgo Vallik, Uku Kõrre, Rasmus Ilves, Raimond Tiidermann, Artur Šalda.