Luup peale | Tulevik üritas Kalju unistusele esikolmikust pidurit vajutada, kuid nõmmekad võtsid oma (galerii!) (0)

Premium liiga 20. vooru viimases mängus kohtusid TNTK staadionil Nõmme Kalju ja Viljandi Tulevik. Esikolmikust unistav Kalju pani oma paremuse maksvusele, kui 3:1 Tulevikust üle oldi.

Viljandi Tulevik alustas mängu väga varajase väravaga, kui teisel minutil lõi värava otse nurgalöögist Herol Riiberg, keda pisut aitas Alex Matthias Tamm peaga - totaalne deja vu kevadele, kui Tipneri karikavõistluste raames lõi Riiberg sarnase värava just sellesama Kalju võrku.

Mängu algfaasis oli kaljukate kaitseliin väga uimane - kümnendal minutil klaaris Gerdo Juhkam palli keskjoonel ettepoole ning nõmmekate kaitsjad magasid Kaimar Saagi täiesti maha, kuid Kalju õnneks midagi ohtlikku sellest ei tekkinud.

Kahekümnendal minutil kombineerisid paremal äärel kaljukate Kaspar Paur ja Andri Markovitš, kui viimane sai läbisöödu Tuleviku kasti ning üritas viia pall keskele, kuid pall vuhises viljandlaste värava eest läbi.

Esimesed pool tundi möödusid Kalju pallivaldamise all ning Tulevik üritas teravalt kontratega nõelata. Nõmme esindusklubi üritas pidevalt mööda paremat äärt teravust tekitada, kuid alati jäi kõik viimase söödu taha.

Paar minutit hiljem tekkis Kaimar Saagil väga hea võimalus, et Tulevik 2:0 ette viia, kui Tanel Lang võitis viljandlastele palli tagasi ning andis Abubakir Muidinovile, kes andis väga hea madala tsenderduse värava ette, kus Tuleviku legend Saag sai löögile minna, kuid suunas palli tühjast väravast mööda.

Enne esimese poolaja lõppu pani Kalju korraliku surve peale, mis tõi ka oodatud tulemuse ehk kaljukad lõid enne vaheajale minekut ühe värava tagasi, kui 43. minutil murdis Tamm kasti ning andis läbi Tuleviku kaitsjate Paurile söödu, kes pöörde pealt täiest südamest palli lati alla virutas.

Teine poolaeg hakkas üsnagi lahtiselt, kui esimese kümne minutiga püsis pall mõlema meeskonna käes, kuid emmale-kummale väravale teravust ei tekitatud.

Täistunnil said kaljukad proovida lüüa nii karistusalast kui ka kastijoone pealt, kuid viljandlased seisid pallidel vapralt ees ning lõpuks klaarisid nahkkera ette, kus Nikita Komissarov sai vasturünnakule minna ning andis söödu Muidinovile, kuid Marko Meeritsa väravale ohtlikkust ei tekitatud.

Kaljukate teine värav sündis 65. minutil, kui Pavel Marini kavalalt antud nurgalöögi realiseeris veel kavalamalt Aleksandr Kulinitš, kes suunas kannaga palli Komissarovi jalge vahelt Tuleviku küljevõrku.

Viis minutit hiljem lisasid kaljukad veel kolmanda tabamuse, kui väga oskusliku värava lõi veel eelmisel aastal Tulevikus mänginud Marin, kes sai Kaarel Usta tsenderdusele kukla vahele, kust pall lendas omakorda Paplavskise lati alla.

Mängu lõpufaas möödus küllaltki lahtiselt, kuid Tulevik erilist vastupanu Kaljule vastu pakkuda ei suutnud. Kaljukad suutsid kaitses väga hästi asjad kontrolli all hoida ning ründefaasis üritati võimalikult palju palli enda käes hoida. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Nõmmekatele lihtsalt sobib TNTK jalgpalliväljak

Tänane võit Tuleviku üle näitas, et Kalju tunneb end TNTK väljakul mugavamalt kui Sportland Arenal, kus mängiti selle hooaja esimesed mängud.

Nõmmekad on Kadrioru staadionile asendust pakkuval väljakul saanud tänaseks kolm võitu ja ühe võitlusliku viigi. Jah, esikolmiku meeskondadest on mängitud ainult Paidega, aga võrreldes Legioniga, kellega jagatakse seda staadionit, läheb Kaljul seal selgelt paremini.

2. Kalju unistus esikolmikust veel elab

Pärast eelmiseid Kalju võite Tammeka ning Legioni üle on kaljukad selgelt välja öelnud, et neid ei tasu esikolmiku osas veel maha kanda. Tänane võit Tuleviku üle tõestas, et äkki tõesti on veel vara, sest vahe Paidega on juba viis punkti.

Mäng mängult on Kalju mängupilt muutunud kvaliteetsemaks – just see, mida peatreener Sergei Frantsev terve hooaja taga on otsinud, kuigi tänane varumeestepink oli ülimalt lühike. Hooaja eel Viljandist toodud Pavel Marin on Kalju rünnakutele andnud väga palju teravust juurde.

3. Tulevik peab sel hooajal maid jagama tabeli alumise osaga

Lõppenud hooaja keskel suutis Tulevik trügida esinelikusse, kus nad ei püsinud kaua, kuid sel hooajal pole sellist asja enam suudetud teha.

Kuigi Viljandi esindusmeeskond on sel hooajal hambaid näidanud nii Paidele kui ka Florale – eelmise aasta hõbedameeskonnalt rööviti kolm ning tiitlikaitsjalt üks punkt. Samas mängurütmi ning -vormi kõikumine ei ole folgipealinlastele eriti palju punkte toonud ning tundub, et sel hooajal terendab heitlus tabeli alumise otsa meeskondadega.

4. Mängu parim – Pavel Marin

Tuleviku kadunud poeg Pavel Marin käis uuel katsel vana koduklubi kollitamas ning sai sellega väga hästi hakkama. Sel hooajal on Marini parim mäng just oma vana koduklubi vastu välja tulnud.