Luup peale | Türgi naised tagusid peaga väravaid ning jätsid Eesti tabeli põhja (galerii!) (0)

Eesti naiste koondis sai EM-valikmängus kodusel Sportland Arenal Türgilt, kellega oli võõrsil viigistanud, 0:4 kaotuse.

Skoor avati 29. minutil ja teine värav sündis teise poolaja alguses. Kodunaiskonna suurem äravajumine toimus kohtumise viimasel veerandtunnil, kui võrku sahistati veel kaks korda. 88. minutil võttis keskkaitsja Pille Raadik oma teise kollase kaardi, mis tähendas kokku punast.

Türgi teenis oma valiktsükli üheksandas mängus alles esimese võidu ning paikneb viie punktiga eelviimasel, viiendal kohal. Eesti on kaheksast kohtumisest saadud ühe punktiga viimane. Tähelepanekuid mängust:

1. Eestilt tormiline algus

Türgi naiskond paistis olevat veel mõtetega Diego Maradona mälestuseks peetud mängueelse leinaseisaku juures, kui Eestil tekkis supervõimalus. Juba kümnenda sekundi paiku pääses vastaste ebaõnnestunud söödu järel Signy Aarna keskelt läbi. Ründaja mängis palli väravavaht Gamze Yamanist mööda, aga liiga terava nurga alla ning tabas siis valeltpoolt küljevõrku.

Kolmandal minutil pääses karistusala joone tagant löögile Evelyn Šilina, kuid pärast rikošetti suundus pall kindlalt Yamani käte vahele. Türgi jõudis esimese pealelöögi üheksandal minutil.

Edasine mäng möödus aga külaliste domineerimisel. Mõningaid häid momente Eestil sellegipoolest tekkis. 32. minutil lõikas Vlada Kubassova vastaste kaitseliinis söödu vahelt ja pääses väravavahiga silmitsi, kuid Yaman tõrjus jalgadega. Teise poolaja keskel andis Kristina Bannikova tsenderduse ja Aarna sooritas efektse ülepealöögi, mis suundus alumise nurga suunas, kuid jäi liiga nõrgaks ja Yaman tõrjus taas.

Eesti jäi seega kuivale ning on kaheksa EM-valikmänguga löönud kokku ainult ühe värava ja sellegi penaltist.

2. Kohtuniku tegevus oli kahtlane

50. minutil varastas Kubassova keskkaitsjalt Ipek Kayalt palli ning tekkimas oli ohtlik olukord, kuid Kaya sikutas Kubassovat selja tagant kätega ja libistas seejärel ka jalgadesse. Valgevene kohtunik Volha Tsiareška aga viga ei näinud.

Veel absurdsem oli kohtuniku tegevus 55. minutil. Tsiareška oli juba vilistanud ja penaltipunktile näidanud, kui Ilayda Civelek palli väravasse lõi, aga luges pärast vilet löödud värava ära. Samas tuleb rõhutada, et Eesti ei kaotanud mängu kohtuniku tõttu, Türgi oli ikkagi selgelt parem.

3. Türgi võitis teisel korrusel

Kolm väravat lõid türklannad peaga. Skoor avati vasakult äärelt tulnud tsenderdusest, mille suunas postipõrkega väravasse Ece Türkoglu, kes hüppas Kelly Roseni üle. Nurgalöögist skooris 76. minutil peaga Gülbin Hiz, kes jäi peale õhuvõitluses Kairi Himaneni vastu.

Lõppskoor vormistati 81. minutil. Arzu Karabulut mängis äärel Kristiina Tullusest mööda ning tema tsenderduse järel ennetas Yagmur Uraz peaga Inna Zlidnist. Külalised tabasid korra peaga ka posti.