Luup peale | Võttis aega mis võttis, aga Sappinen sai palli 18-aastasest puurivahist mööda (lisatud pildigalerii!) (0)

Rauno Sappinen on löönud sel aastal Narva Transile rohkem väravaid kui ühelegi teisele meeskonnale Premium liigas ning ka täna said tema tabamused otsustavaks. Transi 18-aastase puuriluku Maksim Pavlovi murdmiseks kulus aga rohkem kui tund aega.

Flora omas avapoolajal küll selget territoriaalset ülekaalu, kuid pallivaldamine jäi enamjaolt üsna ümmarguseks ja mingist ülivõimsast survest rääkida ei saa. Transi kontrarünnakud olid poolaja esimeses pooles pidevalt ohtlikud ning veerandtunni järel võinuks nad ka juhtima minna, kuid Aleksandr Zakarljuka pommlöök 15 meetrilt raksatas Flora väravalatti.

Floral avanes poolaja lõpuks viis-kuus väga head võimalust skoori avamiseks, aga kuivale jäid nemadki. Sergei Zenjov ei saanud avaminutitel palli raami, Rauno Sappineni ja Henrik Ojamaa lähiüritused poolaja keskosas blokeeriti Maksim Pavlovi õigeaegsete väljatulekutega. Poolaja lõpuosas luhtas Sappinen veel kaks šanssi, saamata palli Pavlovist mööda, ning vahetult enne poolajavilet suunas Ken Kallaste nurgalöögi järel peaga palli latti.

Teisel poolajal keeras Flora veel tempot juurde ning Transil läks väga raskeks. Ainus, mis neid veel vee peal hoidis, oli Pavlovi hea tõrjetöö. 48. minutil võttis ta ära Sappineni pealöögi viielt meetrilt, 53. minutil tõrjus Ojamaa kauglöögi posti kõrvalt. 64. minutil klaarisid aga kaitsjad väravajoonelt Märten Kuuse pealöögi.

Flora sai lõpuks oma tahtmise 65. minutil, kui Sappinen lükkas värava eest võrku Zenjovi terava madala tsenderduse - 0:1! Ning vaid mõned minutid hiljem teenis Flora penalti, kui Maksim Tšerezovile vilistati väravaesises võitluses viga Zenjovi vastu, ja Sappinen realiseeris kindlalt - 0:2!

Flora väravad võtsid mängust pinge maha. Trans üritas vahetustega teravust lisada, kuid ei suutnudki teisel poolajal Matvei Igoneni väravat tõsiselt ohustada. Teises väljakuotsas oli Sappinen lähedal kübaratrikile, kuid Pavlov vastas veel ühe otsustava sekkumisega, tõrjudes palli tema jala pealt. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora ülikõrged standardid

Kuigi Flora mängudegraafik on erakordselt tihe ning uuel nädalal ootavad neid ees nii Euroopa Konverentsiliiga mäng Anorthosisega kui ka raudteederbi Nõmme Kaljuga, siis peatreener Jürgen Henn jätkas senist joont ega roteerinud Narvas algkoosseisuga vähimalgi määral. Koosseisust puudus ainult Martin Miller, kes on hiljuti tervisega kimpus olnud.

Mängijatele seatud ülikõrged standardid, mis nõuavad Flora põhimeestelt pea igal nädalal kahte mängu, on toonud tulemuste mõttes mitmeid tagasilööke, kui enne Transi külastamist oldi viiest Premium liiga mängust võidetud vaid kaks. Samas karastab see mängijaid, kes peavad toime tulema nii karmimate nõudmistega kui ka kõrgete ootustega. Kui Flora tahab Eesti meistritiitlit kaitsta, ei saa nad lubada omale enam ühtegi libastumist, sest kasvõi üks viik tähendaks seda, et kõik ei ole enam nende endi kätes.

Transi tänane algkoosseis oli samal ajal mängukeeldude ja vigastuste poolt oluliselt hõrendatud. Peatreener Igor Põvin jäi küll truuks hooaja teisel poolel kasutatud viie keskkaitsjaga asetusele, aga kui tavaliselt mehitati keskkaitset kahe äärekaitsjaga, siis täna tegutsesid seal kolm "päris" keskkaitsjat, neist kaks üsna vähekogenud mehed. Transi varumeestepink koosnes aga ainult neljast mängumehest. Heaks uudiseks oli samal ajal Gleb Pevtsovi ootamatu naasmine vigastuspausilt, kuuludes kohe põhikoosseisu.

2. Trans ei saa tippudele vastu

Transi vastupanu oli igati sümpaatne umbes 25-30 minutit, kui nad suutsid kontrarünnakutega Florat ohustada. Seejärel vajuti aga väga sügavale ning näis vais aja küsimus, millal Flora oma paremuse maksvusele paneb.

Nii ka läks ning selles ei saa näha midagi üllatavat, sest tegemist oli Flora 12. järjestikuse võiduga Transi üle. Transi viimasest punktist (2:2 viik) Flora vastu on nüüdseks möödas peaaegu kaks ja pool aastat ning viimane võit sündis 2015. aasta augustis, mil klubis pallisid veel Kirill Nesterov, Marek Kaljumäe ja Vlasi Sinjavski.

Tagatipuks on Trans sel hooajal ainus meeskond, mis pole Premium liiga esikolmikult ainsatki punkti kätte saanud. Kümnest mängust Flora, FCI Levadia ja Paide Linnameeskonnaga on neil kirjas kümme kaotust, väravate vahega 6:34.

3. Narva 18-aastane esinumber

Tugevama õigusega kuulub mängu parima mängija au täna Sappinenile, kuid Narva 18-aastane väravavaht Maksim Pavlov tegi järjekordse muljetavaldava esituse ja väärib igati esiletõstmist.

Alles 17. juulil (täpselt oma 18. sünnipäeval) Premium liigas debüteerinud, kuid siis kohe esikindad püsivalt enda kätte saanud Pavlov on avaldanud muljet paljudele. Nii oma välimuselt kui ka heade füüsiliste eelduste, varase küpsuse ja stabiilsete esitustega meenutab ta natuke Karl Jakob Heina.

Loodetavasti hindab Trans teda piisavalt kõrgelt, et talle antakse võimalus ka uuel hooajal kõrgeimal tasemel kogemusi hankida, selle asemel et Tallinnast kogenud puurilukke sisse tuua, nagu neil tavaks.

4. Mängu parim - Rauno Sappinen

Kamaluga võimalusi läks seekord ka raisku aga sellele vaatamata oli Sappinen algusest lõpuni kõige ohtlikum mees väljakul, olles pidevalt sündmuste keskpunktis ja otsustades lõpuks taaskord mängu saatuse.

31. oktoobril kell 13:00 Narva Kalev-Fama staadionil

JK Narva Trans - Tallinna FC Flora  0:2 (0:0)