Maroko napsas teise edasipääsupileti endale, Gabon ja Ghana kähmlesid täie raha eest (0)

Gabon sai viigipunkti tänu 88. mänguminuti väravale. Foto: Scanpix / Kenzo Tribouillard / AFP

Aafrika Rahvaste Karika kuuendal mängupäeval võidutsesid Malawi ja Maroko, kellest viimane pääses ka 16 parema sekka. Guinea kangutas Senegalilt välja viigipunkti. Ghana andis eduseisu käest viimastel minutitel.

B-alagrupis mängisid Senegal ja Guinea küllaltki võrdselt kulgenud kohtumises väravateta viiki.

Alagrupikaaslased Malawi ja Zimbabwe madistasid aga tüki sündmusterohkemalt. Külalismeeskonna rollis olnud Zimbabwe sai oma esimese tabamuse kätte 38. mänguminutil, kui Onismor Bhasera kasti saadetud puraka saatis Ishmael Wadi peanupuga väravavõrku.

Paar minutit enne avapoolaja lõppu oli Malawil vastus siiski olemas. Mööda vasakut äärt putku pistnud Francisco Madinga saatis kõrge palli tagumisse posti tormanud Gabadinho Mhango suunas. 29-aastasel ründajal ei jäänud muud üle, kui mänguvahend ühe puutega üle väravajoone saata.

Teisel poolajal tegi Mhango aga totaalselt oma ära: vastasmeeskonna kaitsjatele survet avaldama tormanud Malawi ründaja napsas palli viimasel hetkel endale ning tõstis selle üle puuriluku. Sellest piisas, et oma teisest matšis olulised kolm punkti võtta.

C-alagrupis võttis kindla võidu Maroko, kes sai kaheväravalise võidu Komooride üle. Esimene värav sündis 16. minutil, kui pika pusimise peale õnnestus palli võrku toimetamine Selim Amallahil. 83. mänguminutil sai penaltipunktilt täpsust proovida ka Youssef En-Nesyri, kuid Sevilla mängumees jäi tühjade pihkudega.

Pisut enne normaalaja täitumist pani võrgu uuesti sahisema Zakaria Aboukhlal, kelle tabamust esmalt ära ei tahetud lugeda. Peale VAR-iga konsulteerimist sai aga kindlaks, et määrusi ei rikutud ning Maroko võttis 2:0 võidu. See tagas neile ka edasipääsu 16 parema sekka.

Gaboni ja Ghana vahel toimunud vastasseisu läks 18. minutil juhtima just külalismeeskond. Andre Ayew mängis end oskuslikult kaitsemängijast vabaks, sättis sihiku värava suunda ning saatis kuuli paarikümne meetri pealt teele. Sellist purakat ei osanud Gaboni puurisuul seisnud Jean Noel Amonome oodata ning pall maandus kindlalt väravas.

88. minutil lõi Gabon ühe tagasi, kui täpne oli Jim Allevinah. Rohkem väravaid madinas küll ei löödud, aga märkimisväärset juhtus küll: peale lõpuvilet läks meeskondade vahel korralikuks madinaks ning mõne mänguminuti teeninud Benjamin Tettehile anti vastasmängija löömise eest punane kaart.

3. Malawi (3 punkti, väravatevahe 0)
4. Zimbabwe (0 punkti, väravatevahe -2).

C-alagrupp:

Maroko - Komoorid 2:0 (1:0)
16. Selim Amallah, 89. Zakaria Aboukhlal

Realiseerimata penalti: 83. Youssef En-Nesyri

Gabon - Ghana 1:1 (0:1)
88. Jim Allevinah - 18. Andre Ayew

Eemaldamine: 90+4. Benjamin Tetteh (Ghana)

1. Maroko (6 punkti, väravatevahe +3)
2. Gabon (4 punkti, väravatevahe +1)
3. Ghana (1 punkt, väravatevahe -1)
4. Komoorid (0 punkti, väravatevahe -3).

Esimesed kaks võistkonda pääsevad otse 16 parima sekka ning lisaks sellele saavad neli parimat kolmanda koha omanikku järgmisesse vooru.