Memo | Avapoolajal mannetult mänginud Florale tõi võidu Viigi taktikaline lüke (6)

Flora võttis Sergei Zenjovi värava abil Vapruse vastu revanši. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Kui mais lõi A. Le Coq Arena kohal välk selgest taevast ja Pärnu Vaprus võitis esimest korda Premium liiga ajaloos Florat, siis sel korral ei õnnestunud karudel 15-kordset meistrit murda.

Kui jagada esimene poolaeg kolmanditeks, siis kaks kolmandikku ajast oli Vaprus parem võistkond. Igor Prinsi tiim oli näljasem, ohtlikum ja pallikaotuse korral prooviti kera võimalikult kähku tagasi võita.

Võõrustajate esimese kolmveerandtunni parim võimalus sündis 12. minutil, kui Enrico Veensalu viis paremalt äärelt terava tsenderduse Flora kasti, kus Henri Välja sai pallile jala vahele, ent Evert Grünvald püüdis tolle ürituse.

Flora jäi ründefaasis mannetuks. Mark Anders Lepik püsis Magnus Villota taskus, pikalt oli nende parim šanss Kristo Hussari kauglöök, mis Ott Nõmmele ohtu ei kujutanud. Siiski pääses poolaja lõpus Vladislav Kreida tsenderdust suunama Sergei Zenjov, ent Vapruse esikinnas ei pidanud tõrjumiseks väga palju higistama. Niisiis liiguti riietusruumidesse viigiseisul.

Külalised alustasid teist poolaega vahetusega, kui Robert Veeringu kohale saabus Sten Patrick Prunn (loe alapealkirjast "Üllatus", kuidas muutus vahetuse järel Flora taktika). 48. minutil sahises Vapruse võrk, kui Rauno Alliku röövis vasakul äärel palli, seejärel söötis Tony Varjundile, kes jätkas Zenjovile ning tema jalast teele läinud löök lõpetas Nõmme väravas - 0:1!

Pärast avatabamust haaras Flora kõik võimalikud ohjad omale. Külalised domineerisid ja ründasid, võõrustajad kaitsesid innukalt. Vapruse poolelt ohustasid teisel kolmveerandtunnil Flora väravat Kevin Aloe ja Veensalu, ent mitte piisavalt, et Grünvald oleks pidanud tõrjuma. Napi võiduga võttis Flora maikuu eest Vapruse käest revanši. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Üllatus | Vilets avapoolaeg Floralt. Flora on tänavu olnud erinevatel põhjustel natukene teistsugusem kui varem. Flora avapoolaeg Vapruse vastu oli näotu, mannetu ja lohakas - Vaprusele kingiti söödueksimustega palle, mängijate markeerimine lonkas kahte jalga ning rünnakul puudus voolavus.

Kokkuvõttes võib öelda, et Vapruse vastu toimis paremini Prunni tegutsemine, sest Veeringu liikumine keskväljale võttis selles väljakuosas ruumi ära ja tekkis suur segadus. Poleks Flora teiseks poolajaks taktikalist lähenemist muutnud, oleksid nad kaotanud punkte või äärmisel juhul mängu.

Pöördehetk | Flora avavärav. Vaprus oli avapoolajal parem pool ning peaaegu kõik asjad läksid nii nagu nemad tahtsid, vaid värav jäi löömata. Siiski murdis Flora teise poolaja alguses löödud värav vapra karu maha ning pärnakatel oli raske mängu tagasi saada. Eks Zenjovi tabamusele saab pöördehetkena juurde liita ka Prunni sekkumise ja sellele järgnenud taktikalise muudatuse.

Ilus hetk | Vapruse heategevus. Juba üheksandat korda korraldas Vaprus mängu, mis oli pühendatud heategevusele. Nimelt toetati vähiravifondi "Kingitud elu". Sissepääs oli kõikidele huvilistele tasuta ning Vapruse peatoetaja Coolbet annetas iga inimese pealt lõppsummasse kolm eurot. Kuna silmapaare oli Rannastaadionil 675, läks fondi 2025 eurot.

Iga Vapruse värava puhul lubas Coolbet teha lisaannetuse 100 eurot, ent pärnakad jäid nullile. Sellele vaatamata andsid Vapruse meeskond 175eurose ja kohapealne publik 465eurose panuse, mistap oli koguannetuse suuruseks 2665 eurot. Varasema kaheksa aasta jooksul koguti heategevuseks kokku üle 30 000 euro.

Staar | Taavi Viik. Norbert Hurda lahkumise järel Flora juhendamise üle võtnud Viik on nüüdseks saanud kogeda nii Premium liigat kui eurosarja. Kõrvalt on näha, et noor treener on täis värskeid mõtteid, mida ta tahab väljakule minevatele meestele kaasa anda. Mängus Vaprusega tuleb Flora poolelt kiita kõige rohkem Viiki, kes tegi teiseks poolajaks taktikalise lükke, mis kallutas lõppskoori nende kasuks.

Uuel nädalal ootab Florat suur madin Levadia vastu. Viigi jaoks on see esimest korda, kui ta saab Tallinna derbis osaleda peatreenerina. Eks ole näha, millise lähenemisega läheb Flora sellele kohtumisele vastu.

Tsitaat | "Vaprus oli täis tahet ja energiat, kodus nad oskavad mängida. Teisel poolajal muutsime formatsiooni ja seejärel tulime vastaste surve alt hõlpsamini välja ning siis jäid nad madalale," rääkis Kreida lõpuvile järel ETV2 otse-eetris.