Memo | Endised Tammeka mängijad jätsid tartlased Pärnus võiduta (galerii!) (0)

Vapruse ja Tammeka kohtumises paremat meeskonda ei selgunud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 12. voor lõppes Pärnu Vapruse ja Tartu Tammeka 1:1 viigiga. Rannastaadionil saadud punkt tõstis mõlemad meeskonnad tabelis FC Kuressaarest mööda - Tammeka tõusis kuuendaks ja Vaprus seitsmendaks.

Pärnakad valdasid palli rohkem. Tammeka proovis tihti leida sirgjooneliste kiirete söötudega vasturünnakutel tipuründajat Ahmed Basheri, kes oli löönud tartlaste eelmisest 17 liigaväravast üksinda kümme.

Kohtumise esimene suur võimalus tekkis 24. minutil, kui omavahel kombineerisid kaks Vapruse mängijat, kes olid mõlemad veel üle-eelmisel hooajal esindanud Tammekat. Henri Välja puges keskväljal kahest tartlasest läbi ning andis hea läbisöödu karistusalasse Sander Kapperile. Viimase lähilöögi tõrjus kapten Richard Aland posti.

40. minutil pääses juhtima Tammeka. Pärast Vapruse neljandat nurgalööki (Tammekal avapoolajal kornereid polnudki) viisid tartlased palli kiiresti ette. Ezekiel Tanimowo andis Herman Pedmansonile suurepärase läbisöödu, mida Kristjan Kask püüdis vahelt ära libistada, kuid ei ulatanud pallini. Pedmanson pääses Ott Nõmmega silmitsi. Tema kahele esimesele löögile suutis Nõmm end ette sättida, kuid kolmandal katsel sahistas Pedmanson ikkagi võrku.

Teisel poolajal tempot tõstnud Vaprus jõudis viigiväravani 56. minutil, kui jälle kombineerisid samad mehed, kes postiolukorraski, ehk Kapper ja Välja (vt "ilus hetk"). Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Vaheaeg. Kui esimesel poolajal oli tempo madal ja Vapruse kaitsjad jäid kohati palliga jalutama, siis teist poolaega alustasid pärnakad kaotusseisust väga aktiivselt. Teise poolaja alguse hea surve oligi see, mis päädis võõrustajate viigiväravaga. Ka edasist mängu domineeris Vaprus.

Üllatus | Väljakut kasteti mängu ajal. Väljaku kastmisega ei suudetud Pärnus vaheajani oodata - 37. minutil, kui Vaprusel oli kasutada kaks järjestikust nurgalööki ning mängijad olid koondunud Tammeka värava alla, kasteti juba teises platsi otsas muru.

Staar | Henri Välja. Oma endise koduklubi vastu pallinud Välja mäng algas ehmatusega - kuuendal minutil, kui Tanimowo talle keskväljal vea tegi ja kollase kaardi sai, vajas kodumeeskonna poolkaitsja füsioterapeudi sekkumist. Välja suutis aga jätkata, tekitas oma sööduga Vapruse avapoolaja parima momendi, toimetas ka mõned kvaliteetsed standardolukorrad ning mis kõige olulisem - lõi viigivärava.

Ilus hetk | Vapruse viigivärav. Viigitabamust võib lugeda ühtlasi kohtumise ilusaimaks hetkeks. Kapper sooritas mööda paremat äärt kiire läbimurde ning andis madala tsenderduse penaltipunkti juurde, kus Välja tulistas värava latipõrkega.

Vaprus saavutas 56. minutil viigivärava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tsitaat | "Lootsin muidugi kiiremini palli võrku toimetada, seal toimus minu ja väravavahi vahel vist kolm või neli põrget. Oleksin võinud asja ilusamalt ja filigraansemalt ära lahendada." Nii rääkis Herman Pedmanson oma värava kohta.