Memo | Jõudemonstratsioon Real Madridi moodi ehk Girona toodi pilvedelt maa peale tagasi (0)

Vinicius Junior kerkis Hispaania tippude lahingus suurimaks staariks. Foto: Scanpix / Manu Fernandez / AP Photo

Hispaania kõrgliiga ja tõenäoliselt kogu Euroopa tänavuse hooaja suurim üllataja Girona astus laupäeva õhtul Santiago Bernabeul lahingusse teadmisega, et kui saadakse Real Madridist jagu, siis tõustakse tabeliliidriks. Nii siiski ei juhtunud, sest Real korraldas jõudemonstratsiooni.

Mängitud oli vaid mõned minutid, kui Vinicius keerutas palli umbes 20 meetrilt postipõrkest väravasse ja viis võõrustajad 1:0 juhtima. Varajane värav ei löönud Gironat rivist välja, sest pallivaldamine oli esimesel poolajal napilt külaliste kasuks, aga sellele vaatamata olid Realil märksa ohtlikumad rünnakud.

Kodumeeskond suurendas 35. minutil eduseisu 2:0 peale, kui Vinicius andis välisküljega suurepärase läbisöödu Girona kaitseliini selja taha, kuhu spurtinud Jude Bellingham mängis kogenud argentiinlasest väravavahist Paulo Gazzaniggast mööda ja lõi palli valveta jäänud väravasse.

Girona oli teise poolaja alguses rünnakul akiivne ja otsis väravat, aga sai hoopis valusalt vastu näppe, sest Vinicius ja Bellingham suurendasid 54. minutil Reali eduseisu 3:0 peale. Vinicius driblas vasakul äärel Yan Coutost mööda, lõi terava nurga alt peale ja Bellingham suskas Gazzanigga tõrje järel palli väravasse.

Bellingham vahetati pärast kolmandat väravat välja, sest inglane väänas mõned minutid varem süütus olukorras hüppeliigest, kuid Reali hoog sellega ei raugenud. Vinicus jättis 61. minutil keskväljal palli Rodrygole, kes purjetas sellega karistusalani välja ja tegi seisuks 4:0.

Vahetusest sekkunud noor türklane Arda Güler teenis mängu lõpus veel Reali kasuks penalti, aga teine vahetusmees Joselu ei suutnud seda realiseerida, lüües 11 meetri karistuslöögi posti.

Real sai 4:0 võidu ja Girona oma liigahooaja teise kaotuse. Seejuures on Girona mõlemad kaotused saanud Reali vastu, sest esimene omavaheline mäng lõppes Reali 3:0 võiduga. Real kasvatas tabeli tipus oma edu Girona ees viiepunktiliseks. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Avavile. Real Madridi mängijad olid suureks lahinguks selgelt paremini valmis ja kohe algusest peale suruti oma plaan Gironale peale. Kiire avavärav aitas palju kaasa, aga suure tõenäosusega oleks Real ka ilma Viniciuse suurepärase kauglöögita lõpuks võidupunktid kätte saanud, sest kvaliteedivahe oli märgatav. Realil asjad toimisid, Gironal mitte. See mäng oli Gironale karm reaalsuskontroll - kui vastas on maailma tipud, siis on neetult keeruline.

Üllatus | Ukraina väravamasin jäi nähtamatuks. Nagu kõik ülejäänud Girona ründemängijad, ei paistnud silma ka tänavusel liigahooajal 14 väravat löönud ukrainlane Artjom Dovbõk. Girona oli enne vooru algust kogu liiga peale kõige rohkem väravaid löönud meeskond (52 - Real Madrid jõudis nüüd samale pulgale), aga Reali väravasuul olnud Andri Luninit ei pandudki korralikult proovile. Lisaks jäi Girona teist korda võõrsil kuivale ja sai esimese kaotuse võõrsil.

Ilus hetk | Mälestushetk legendi auks. Enne avavilet mälestati hiljuti 76-aastaselt surnud Real Madridi ja Hispaania koondise väravavahti Miguel Angel Gonzalezt. Ta kuulus kuningliku klubi ridadesse aastatel 1967-1986, kui krooniti kuuekordseks Hispaania meistriks ja viiekordseks karikavõitjaks. Angel oli Hispaania koondise liige kahel MM-finaalturniiril (1978 ja 1982).

Staar | Vinicius Junior. Kuigi Bellingham lõi kaks väravat ja tõusis täpsusküttide edetabelis 16 tabamusega ainuliidriks, siis mängu kangelane oli Vinicius, kes lõi ise ühe värava ja tegi eeltöö ülejäänud kolmele.

Real Madrid - Girona 4:0 (2:0)