Memo | Kui Vaprus mängu sisse sai, oli Kalju juba kahest olukorrast ühe ära realiseerinud (galerii!) (0)

Nõmme Kalju tõusis Pärnu Vapruse lähimaks jälitajaks. Foto: Mauri Levandi

Kodumängud TNTK jalgpalliväljakule kolinud Nõmme Kalju teenis Nikita Andrejevi käe all teise võidu, kui alistas varajasest penaltist Pärnu Vapruse 1:0 ja kerkis hoobilt Premium liiga tabelis viiendal kohale. Vaprus on kahe punkti kaugusel neljandal tabelireal.

Kalju pani keskringist palli mängu ja andis Vaprusele vaid mõned pallipuuted, enne kui matši juhtima asus. Maksim Podholjuzin andis esimesel minutil oma väljakupoolelt suurepärase diagonaalsöödu Vapruse karistusalasse, kus põrkasid kokku Kalju ääreründaja Pavel Marin ja Vapruse väravavaht Ott Nõmm. Peakohtunik Juri Frischer näitas Nõmmele kollast kaarti ja määras Kalju kasuks penalti. Nõmm aimas löögisuuna ära, aga Olivier Rommensi penalti oli piisavalt tugev ja täpne - 3. minutil 1:0 Kaljule!

Kalju oli 8. minutil lähedal eduseisu suurendamisele, kui seekord Rommens andis suurepärase diagonaalsöödu karistusalasse, kus Marin võttis esmalt palli rinnaga omaks ja seejärel lõi selle posti. Sellele järgnenud olukorras klaaris Reimo Madissoo palli Kaspar Pauri jala pealt minema.

Kalju oli mängu alguses selgelt parem meeskond väljakul, aga mida aeg edasi, seda paremini sai mängu sisse ka Vaprus, kelle parim võimalus avanes 14. minutil, kui Henri Perk tõrjus Enrico Veensalu kauglöögi. Magnus Villota pääses standardolukordadest löögile, aga need üritused Kalju väravale ohtu ei tekitanud.

Teine poolaeg algas Kalju vahetusega, kui hiljuti viiruse läbi põdenud ja matši pingilt alustanud Alex Matthias Tamm sekkus Pauri asemele. Tamm, nagu ka ülejäänud nõmmekad, jäi teisel poolajal rünnakufaasis üpris nähtamatuks, sest Vaprus otsis viigiväravat ja Kalju tegeles peamiselt kaitsetööga.

Vaprus lõpuks sajaprotsendilise väravavõimaluseni ei jõudnudki. Madissoo, Joonas Sild, Kevin Aloe ja Mathias Villota kauglöögid polnud ohtlikud. Veensalu karistusalast tehtud löögid blokeeriti ja krampides Ronaldo Tiismaa lennutas palli kõrge kaarega väravast mööda.

Kalju oleks pinged maha saanud 89. minutil, aga Marin lükkas palli endast liiga kaugele ette ja raiskas üks-üks olukorra väravast välja jooksnud Nõmme vastu. Järelejäänud aja jooksul Vaprus ei olnud ohtlik ja Kalju hoidis 1:0 eduseisust kinni. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Nõmme Kalju treenerid Artjom Artjunin ja Nikita Andrejev. Foto: Mauri Levandi

Pöördehetk | Penaltiolukord. Kuigi Nõmm ei teinud enda hinnangul Marini vastu penaltiviga, siis fakt on see, et peakohtunik määras sellest olukorrast Kalju kasuks 11 meetri karistuslöögi, mille Rommens ka realiseeris. Pärnu karud olid mängu alguses uimased, aga võidunäljas Kalju väga energiline, mida tõestab ka Marini posti läinud löök. Pinge küll püsis lõpuni, aga mängu saatuse otsustas ikkagi penalti.

Üllatus | Kontrollivad poolkaitsjad. Kuna Kaljul oli Ilja Antonov mängukeelu tõttu tribüünil ja Šlein jälgis mängu pingilt, siis tegutses number 6 peal Rommens. Kui üks ohtlik valesööt välja arvata, siis avapoolajal oli Rommens üks silmapaistvamaid. Teisel poolajal jäi belglane juba nähtamatuks.

Vaprus jäi mai lõpus ilma USA-sse raamatud müüma läinud Reno Margist ja Kalju vastu mängis number 6 peal Madissoo, täpselt nagu 1:0 võidumängus Paide Linnameeskonna vastu. Eelmisel hooajal PJK-ga Igor Prinsi käe all Esiliigas pallinud mängumees tegi jälle korraliku partii.

Staar | Igor Subbotin. Andrejev jättis Šleini pingile ja liigutas Subbotini paremkaitsesse, kus Kalju universaal sai edukalt hakkama. Veensalu küll proovis Subbotinist korduvalt mööda mängida, aga rohkem oli ebaõnnestumisi kui õnnestumisi. Subbotin sai 54. minutil ka kollase kaardi, kuid tribüünilt tundus, et mängis Tiismaa vastu siiski puhtalt ja kohtunik tegi talle ülekohut.

Kui Andrejev saatis 61. minutil väljakule Giannis Tsivelekidise, liikus Subbotin parema ääreründaja kohale. Subbotini mäng lõppes 77. minutil, kui teda asendas Artur Šarnin.

Ilus hetk | Kõrre 360-kraadine pööre Rommensi vastu. Vapruse keskkaitsja mängis teisel poolajal osava pöördega ennast koos palliga Kalju poolkaitsjast mööda ja algatas meeskonnale lubava rünnaku, millest küll lõpuks asja ei saanud. Kõrre tõestas, et ka keskkaitsjal on tehnika paigas.

Tsitaat | Ma ei tea, kas hirm võidu ees pani meid pikka ette lööma. See oli nagu hokijalka - tsoonist välja ja läheme-tõuseme," kirjeldas Kalju vasakkaitses kõik minutid algusest lõpuni mänginud Henri Järvelaid teist poolaega.