Memo | Kuressaare murdis viigineeduse ja lõi Unitedile ühe poolajaga neli väravat (0)

Kuressaare lõpetas viigineeduse Nõmme Unitedi vastu. Foto: Allan Mehik

Kuressaare lõpetas Premium liigas viigineeduse uustulnukate vastu, kui kodus alistati Nõmme United teise poolaja väravatest 4:1 ja tõusti tabelis üheksandal kohalt seitsmendaks.

Kuressaare oli eelmised seitse kohtumist Premium liiga uustulnukatega viigistanud - mullu neli mängu Harju Laagri ja tänavu kolm Unitedi vastu. Kuressaare linnastaadionil peetud neljas omavaheline kohtumine Unitediga kallutati lõpuks teisel poolajal kindlalt enda kasuks.

Seejuures väravateta lõppenud avapoolajal olid paremad võimalused Unitedil, kuid Märten Pajunurm blokeeris Jevgeni Demidovi ja Kaur Kivila tõrjus Egert Õunapuu supervõimaluse. Kuressaarel esimesel poolajal nii häid võimalusi ei olnud ja vaheajale mindi 0:0 seisul.

Kuressaare asus mängu 47. minutil juhtima, kui pall jõudis Marko Lipu pikast söödust ja Jakub Luka ebaõnnestunud puutest Gleb Pevtsovini, kes realiseeris üks-üks olukorra Marko Meeritsa puudumisel Unitedi väravasuul olnud Georg Mattias Laguse vastu. United oli kohe järgmisel minutil viigiväravale lähedal, aga Kivila tõrjus Õunapuu lähilöögi.

Kuressaare teine värav sündis 60. minutil, kui Lagus andis valesöödu ja jättis värava valveta, misjärel Mattias Männilaan skooris umbes 20 meetrilt. Kuigi Facundo Stefanazzi lõi 66. minutil Kevin Mätase pika söödu järel ühe värava tagasi, siis enamaks külalised võimelised ei olnud.

Pajunurm realiseeris 75. minutil penalti, kui Martin Adamec kukutas nurgalöögi olukorras Ralf-Sander Suvinõmme, ja lõi Kuressaare uuesti kahe väravaga juhtima. Mängu lõppseisu vormistas esimesel üleminutil Kristofer Robin Grün, kes skooris pärast Siim Aeru tsenderdust ja Laguse ebaõnnestunud sekkumist.

Kuressaare tõusis tabelis Tallinna Kaleviga samadele punktidele seitsmendale kohale ja United jätkab kümnendal positsioonil. Unitedi olukord on väga keeruline, sest laual on maksimaalselt 18 punkti ja mängu vähem pidanud üheksandal kohal olevale Pärnu Vaprusele kaotatakse 11 punktiga. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Rumal penaltiviga. Vahetusest sekkunud Facundo Stefanazzi vähendas Unitedi kaotusseisu üheväravaliseks, aga seda ei suudetud pikalt hoida, sest Martin Adamec põhjustas penalti, millest Kuressaare haaras uuesti kaheväravalise eduseisu. Penalti oli Unitedi poolelt väga nukker, sest Adamec kukutas Ralf-Sander Suvinõmme pallivälises olukorras ehk Kuressaare mängija ei olnud kuidagi väravale ohtlik. Kui penaltit poleks olnud ja seis jäänuks 2:1, siis järelejäänud aja jooksul võinuks kõike juhtuda ...

Vigastused | Ühe mehe õnnetus on teise õnn? Neli mängu järjest pingilt sekkunud Gleb Pevtsov alustas seekord Kuressaare algkoosseisus. Tõenäoliselt suuresti seetõttu, et Joonas Soomre ja Andero Kivi said eelmises mängus vigastada. Pevtsov kasutas oma võimaluse suurepäraselt ära, lüües mängu avavärava ja olles veel mõnes olukorras ohtlik.

Ilus hetk | Debüütvärav. Teisel poolajal vahetusest sekkunud Kuressaare poolkaitsja Kristofer Robin Grün vormistas esimesel üleminutil lõppseisu, lüües karjääri esimese värava Premium liigas. 20-aastane Grün on kokku kõrgseltskonnas väljakul käinud 14 korda, aga pole kordagi algkoosseisu kuulunud, vaid vahetusest sekkudes saanud kirja vaid 185 minutit.

Staar | Kaur Kivila. Kuressaare väravavaht tegi kaks suurepärast tõrjet, ilma milleta võinuks Kuressaarel väga raskeks minna. Kivila tõrjus esimese poolaja keskel 0:0 viigiseisul Õunapuu lähilöögi ja teise poolaja alguses vahetult pärast Kuressaare 1:0 juhtväravat Õunapuu teise supervõimaluse. Lisaks tegi Kivila veel mitmeid olulisi sekkumisi.

Tsitaat | "Ma ei jaksa neid väravaid enam kokku lugeda, palju meile lüüakse. See on ebanormaalne. Meil oli täna piisavalt võimalusi lüüa neli väravat ja 4:4 mängida või lüüa viis väravat ja 5:4 võita. Lihtsalt pallid ei lähe sisse ja meile lähevad kõik," lausus Unitedi kapten Kevin Mätas. Unitedile on kokku löödud 65 väravat, millest 18 viimase nelja mänguga ...

28. septembril kell 14.30 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - FC Nõmme United 4:1 (0:0)
47. Gleb Pevtsov, 60. Mattias Männilaan, 75. pen. Märten Pajunurm, 90+1. Kristofer Robin Grün - 66. Facundo Stefanazzi

Väravasöödud: 47. Marko Lipp, 60. x, 75. Ralf-Sander Suvinõmm, 90+1. x - 66. Kevin Mätas
Hoiatused: 15. Marko Lipp, 57. Rasmus Saar, 84. Aleksander Iljin - 33. Karl Läänelaid, 44. Bruno Vain, 57. Ismael Garcia, 64. Jakub Luka, 90+3. Facundo Stefanazzi
Mänguolud: +14, pilves tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras