Memo | Levadia järjekordselt kuivale jätnud Vaprus pani kodumuru künkad enda kasuks tööle (galerii!) (0)

Kui oli vaja, siis võtsid pärnakad kahekesi Levadia mängija kinni. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Ajaloo kõige tasavägisem Premium liiga? Täitsa võimalik. Viimased kaks aastat koduse kõrgliiga peksupoiss olnud Pärnu Vaprus suutis järjekordselt Levadialt punkte röövida.

Pärnu Rannastaadion nägi tänavu esmakordselt Premium liigat. Kohtumisele ilma peatreeneri Curro Torreseta, kes kandis mängukeeldu, tulnud Levadia oli avapoolajal oli natukene aktiivsem ja tervam pool, ent Vaprus püsis külalistega hästi tempos. 24. minutil sündis esimese poolaja ohtlikuim olukord, kui Nikita Vassiljev pääses seinasöödu järel Vapruse karistusalas löögile, ent Ott Nõmm tõrjus jalgadega.

Karl Andre Vallneri väravat pääses Vaprus ohustama vähe. Enrico Veensalu sai nõrgema jala ehk paremaga karistusalas virutada, ent löök oli nii nõrk, et veeres Levadia kindamehele sülle. Kodumeeskond sai mitu korda külaliste väljakupoolel toimetada, ent viimasest otsustavast söödust või selle täpsusest jäi kohati vajaka.

Mõlemat meeskonda segas ka Pärnu rannastaadioni murukate, mis oli võrdlemisi künklik. Vaheajal nõustusid Levadia väravavahtide treener Ain Tammus ja Vapruse abitreener Henri Rüütli, et väljak oli mängijate jaoks raske.

Teist kolmveerandtundi alustas Levadia samuti aktiivsemalt ning pidevalt prooviti avaväravat leida. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkas külalismängijate peades kell tiksuma.

Ott Nõmm sai kirja järjekordse nullimängu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Vaprus kaitses enda väravat vapralt, ent Vallneri puuri lähistele teisel poolajal ei jõutudki. 76. minutil andis Ernest Agyiri paremalt nurgast tsenderduse, mis oli minemas üle otsajoone, ent Vapruse kapten Magnus Villota murdis maha Levadia kolleegi Rasmus Peetsoni, mistap määrati külaliste kasuks penalti. 11 meetri karistuslööki asus lööma Agyiri, kes virutas palli vastu latti.

Vaprus sai Agyiri eksimuse tõttu positiivset emotsiooni juurde, mille abil hoiti vastane nullil kuni lõpuvileni. Kohtumise käigus ei väristanud ükski Vapruse mängija Levadia omade vastu jalga, vaid asju tehti külma kõhu ning suure enesekindlusega. Vaprus jätkab tabelis neljandal kohal ning vahe Kaleviga on vaid kaks punkti, esikoha Florale loovutanud Levadia jääb suurest rivaalist juba nelja silma kaugusele. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Vägev seeria | Kuuest mängust seitse punkti. Kui mullu või tunamullu oleks keegi öelnud, et Vaprus hakkab suurelt nelikult punkte röövima, siis oleks too inimene puhta hulluks ristitud. Aastal 2023 on asjad muutunud: Levadia 0:0; Kalju 1:1; Flora 0:4; Paide 2:2; Paide 1:0; Levadia 0:0. Vaprus on kaotanud vaid Florale, teised klubid on suuremasse või väiksemasse kotti pistetud. Paistab, et pärnakad on suurtele pinnuks silmas.

Levadial ei õnnestunud ilusat söödumängu praktiseerida. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Staarid | Igor Prins ja Pärnu Vaprus. Tegu oli meeskondliku viigiga, mis mõjus pärnakatele võiduna. Kiita tuleb nii peatreenerit kui võistkonda, sest juhendaja pani paika mänguplaani, mille järgi mehed väljakul tegutsesid. Trauma saanud Kevin Kauberi asemele pidi tulema Raul Tääker, kelle jaoks oli tegu kolmanda mänguga kõrgliigas, ning Robin Limbergi koha võttis teise poolaja lõpus sisse debütant Andri Arula - mõlemad mehed tulid surve all suurepäraselt toime.

Parim võimalus | Levadia penalti. Levadia hädad said alguse kuuendal mail, mil kaotati Harjule 1:2. Pärast seda sai Levadia Transi üle napi 1:0 võidu, millele järgnes viik Tammeka ning Vaprusega. Mängus Harjuga lõi värava Agyiri, kelle jaoks oli tegu selle hooaja kaheksanda tabamusega, ent pärast seda on ta jäänud kahvatuks. Pärnakate vastu avanes suurepärane võimalus lüüa hooaja üheksas koll, ent ghanalane lõi palli täie jõuga latti.

Treenerid pildis | Curro Torres ja Igor Prins. Mängukeeldu kandnud Torres jälgis kohtumist tribüünilt ja kui kaamerasilm ta üleminutite ajal üles leidis, siis selle hispaanlase pilk ütles rohkem kui tuhat sõna.

51. minutil alustasid VAR-kohtunikud Joonas Jaanovits ja Aron Härsing uurimist, kas Uku Kõrre mängis enda karistusalas käega. Uurimine võttis aega ligi kaks minutit. Lisaks oli teisel poolajal veel mänguseisakuid, mistap lisati mängu lõpule juurde seitse lisaminutit. Kuna ETV teleaeg on väga piiratud, siis ei saanud heas tujus Prins lõpuvile järel intervjuud anda.

Tsitaat | "Levadia vastu viik on igal päeval hea tulemus. Pole hullu midagi, et Levadia rohkem palliga mängis, me mängisime kaitsvamalt. Viik on aus ja hea tulemus meie jaoks." Nõnda võttis Enrico Veensalu kohtumise kokku. Vaprusele järjekordne positiivne tulemus, millega jätkatakse esinelikus.